phpMyAdmin 6.0.0-dev - en to pl translation catalogue (3359 entries)

en: Edit ENUM/SET values
pl: Edycja wartości ENUM/SET

[ctx: for default]
en: None
pl: Brak

en: As defined:
pl: Zdefiniowana następująco:

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
pl: Nie masz wystarczających uprawnień do wykonania tej operacji; Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji

en: Primary
pl: Podstawowy

en: Unique
pl: Jednoznaczny

en: Index
pl: Indeks

en: Fulltext
pl: Pełny tekst

en: Spatial
pl: Przestrzenny

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: first
pl: pierwszy

en: after %s
pl: po %s

en: None
pl: Żaden

en: Table name
pl: Nazwa tabeli

en: Add
pl: Dodaj

en: column(s)
pl: kolumna(y)

en: Go
pl: Wykonaj

en: Table comments:
pl: Komentarze tabeli:

en: Collation:
pl: Sortowanie:

en: Storage Engine:
pl: Silnik składowania:

en: Connection:
pl: Połączenie:

en: Storage engine
pl: Silnik pamięci masowej

en: PARTITION definition:
pl: Definicja podziału:

[ctx: Online transaction part of the SQL DDL for InnoDB]
en: Online transaction
pl: Transakcja online

en: Preview SQL
pl: Podgląd SQL

en: Save
pl: Zapisz

en: The column width of integer types is ignored in your MySQL version unless defining a TINYINT(1) column
pl: Szerokość kolumny typów liczb całkowitych jest ignorowana w Twojej wersji MySQL, chyba że definiujesz kolumnę TINYINT(1)

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Close
pl: Zamknij

en: Referenced by %s.
pl: Przywoływane przez %s.

en: Is a foreign key.
pl: Jest obcym kluczem.

en: Column
pl: Kolumna

en: Pick from Central Columns
pl: Wybierz z centralnych kolumn

en: Partition by:
pl: Partycja według:

en: Expression or column list
pl: Lista wyrażeń lub kolumn

en: Partitions:
pl: Partycje:

en: Subpartition by:
pl: Subpartycje według:

en: Subpartitions:
pl: Subpartycje:

en: Partition
pl: Partycja

en: Values
pl: Wartości

en: Subpartition
pl: Subpartycja

en: Engine
pl: Silnik

en: Comment
pl: Komentarz

en: Data directory
pl: Katalog danych

en: Index directory
pl: Katalog indeksu

en: Max rows
pl: Maksymalna liczba wierszy

en: Min rows
pl: Min. Wiersze

en: Table space
pl: Obszar tabel

en: Node group
pl: Grupa węzłów

en: Structure
pl: Struktura

en: Name
pl: Nazwa

en: Type
pl: Typ

en: Length/Values
pl: Długość/Wartości

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
pl: Jeśli typ kolumny to „enum” lub „set”, wprowadź wartości w tym formacie: 'a','b','c'…<br> Jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba wstawienia ukośnika odwrotnego ("\") lub pojedynczego cytat ("'") wśród tych wartości, poprzedź go ukośnikiem odwrotnym (np '\\xyz' lub 'a\'b').

en: Default
pl: Ustawienia domyślne

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
pl: Dla wartości domyślnych, proszę wprowadzić po prostu pojedynczą wartość, bez cytowania odwrotnym ukośnikiem czy ujmowania w cudzysłowy, używając takiego formatu: a

en: Collation
pl: Metoda porównywania napisów

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Adjust privileges
pl: Dostosuj uprawnienia

en: Comments
pl: Komentarze

en: Virtuality
pl: Wirtualność

en: Move column
pl: Przenieść kolumnę

en: Media type
pl: Typ mediów

en: List of available transformations and their options
pl: Lista dostępnych transformacji i ich opcje

en: Browser display transformation
pl: Przekształcenie wyświetlanej przeglądarki

en: Browser display transformation options
pl: Opcje transformacji ekranu przeglądarki

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
pl: Wprowadź wartości opcji transformacji, używając tego formatu: 'a', 100, b,'c'…<br> Jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba umieszczenia między nimi ukośnika odwrotnego ("\") lub pojedynczego cudzysłowu ("'") wartości, poprzedź go ukośnikiem odwrotnym (na przykład '\\xyz' lub 'a\'b').

en: Input transformation
pl: Transformacja wejściowa

en: Input transformation options
pl: Opcje transformacji wejściowej

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
pl: To ustawienie jest wyłączone, nie będzie stosowane w konfiguracji.

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Set value: %s
pl: Ustaw wartość: %s

en: Restore default value
pl: Przywróć wartość domyślną

en: Allow users to customize this value
pl: Zezwól użytkownikom na zmianę tej wartości

en: Collapse
pl: Zwiń

en: Expand
pl: Rozszerz

en: Requery
pl: Wykonaj zapytanie ponownie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Delete
pl: Usuń

en: Database
pl: Baza danych

en: SQL Query Console
pl: Konsola zapytań SQL

en: Console
pl: Konsola

en: Clear
pl: Wyczyść

en: History
pl: Historia

en: Options
pl: Opcje

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Press Ctrl+Enter to execute query
pl: Wciśnij Ctrl+Enter aby wykonać zapytanie

en: Press Enter to execute query
pl: Wciśnij Enter, aby wykonać zapytanie

en: Explain
pl: Wyjaśnij

en: Profiling
pl: Profilowanie

en: Bookmark
pl: Dodaj do zakładek

en: Query failed
pl: Zapytanie nie powiodło się

en: Queried time
pl: Czas zapytania

en: During current session
pl: Podczas bieżącej sesji

en: ascending
pl: rosnąco

en: descending
pl: malejąco

en: Order:
pl: Kolejność:

en: Count
pl: Licznik

en: Execution order
pl: Kolejność wykonywania

en: Time taken
pl: Zajęło czasu

en: Order by:
pl: Sortuj według:

en: Group queries
pl: Grupuj kwerendy

en: Ungroup queries
pl: Rozgrupuj kwerendy

en: Show trace
pl: Pokaż ścieżkę

en: Hide trace
pl: Ukryj ścieżkę

en: Count:
pl: Liczba:

en: Time taken:
pl: Zajęło to:

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Add bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Label
pl: Etykieta

en: Target database
pl: Docelowa baza danych

en: Share this bookmark
pl: Podziel się tą zakładką

en: Always expand query messages
pl: Zawsze rozwijaj wiadomości o zapytaniach

en: Show query history at start
pl: Pokaż historie zapytań na starcie

en: Show current browsing query
pl: Pokaż aktualne zapytanie przeglądania

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter. To make this permanent, view settings.
pl: Wykonywanie zapytań przy wprowadzaniu i wstawianiu nowej linii za pomocą Shift+Enter. Aby było to trwałe, wyświetl ustawienia.

en: Switch to dark theme
pl: Przełącz na ciemny motyw

en: Create version %1$s of %2$s
pl: Utwórz wersję %1$s dla %2$s

en: Create version %1$s
pl: Utwórz wersję %1$s

en: Track these data definition statements:
pl: Śledź te instrukcje definicji danych:

en: Track these data manipulation statements:
pl: Śledź te instrukcje manipulowania danymi:

en: Create version
pl: Utwórz wersję

[ctx: Auto Increment]
en: A_I
pl: Auto Inkrementacja

en: Add new column
pl: Dodaj nową kolumnę

en: Length/Value
pl: Długość/Wartość

en: Attribute
pl: Atrybut

en: A_I
pl: Auto Inkrementacja

en: The central list of columns for the current database is empty
pl: Centralna lista kolumn bieżącej bazy danych jest pusta

en: Filter rows:
pl: Filtruj wiersze:

en: Search this table
pl: Przeszukaj tę tabelę

en: Add column
pl: Dodaj kolumnę

en: Select a table
pl: Wybierz tabele

en: Select a column.
pl: Wybierz kolumnę.

en: Click to sort.
pl: Kliknij, aby posortować.

en: Action
pl: Działanie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Create new table
pl: Utwórz nową tabelę

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Create
pl: Utwórz

en: Database comment:
pl: Komentarz do bazy danych:

en: Print
pl: Drukuj

en: Links to
pl: Odsyłacze do

en: Indexes
pl: Indeksy

en: Keyname
pl: Nazwa klucza

en: Packed
pl: Spakowany

en: Cardinality
pl: Moc

en: No index defined!
pl: Brak zdefiniowanego indeksu!

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Show/hide columns
pl: Pokaż/Ukryj kolumny

en: See table structure
pl: Zobacz strukturę tabeli

en: Select "%s"
pl: Wybierz "%s"

en: Add an option for column "%s".
pl: Dodaj opcję kolumny "%s".

en: Page to open
pl: Strona do otwarcia

en: Page to delete
pl: Strona do usunięcia

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Show/Hide tables list
pl: Pokaż/Ukryj listę tabel

en: View in fullscreen
pl: Wyświetl w trybie pełnoekranowym

en: Exit fullscreen
pl: Zamknij pełny ekran

en: Add tables from other databases
pl: Dodaj tabele z innych baz danych

en: New page
pl: Nowa strona

en: Open page
pl: Otwórz stronę

en: Save page
pl: Zapisz stronę

en: Save page as
pl: Zapisz stronę jako

en: Delete pages
pl: Usuń strony

en: Create table
pl: Utwórz tabelę

en: Create relationship
pl: Utwórz związek

en: Choose column to display
pl: Wybierz kolumny do wyświetlenia

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Help
pl: Pomoc

en: Angular links
pl: Kanciaste połączenia

en: Direct links
pl: Bezpośrednie połączenia

en: Snap to grid
pl: Przyciągaj do siatki

en: Small/Big All
pl: Wszystko małe/duże

en: Toggle small/big
pl: Przełączanie małe/duże

en: Toggle relationship lines
pl: Przełącz linie relacji

en: Export schema
pl: Eksport schematu

en: Build Query
pl: Wykonaj zapytania

en: Move Menu
pl: Przesuń menu

en: Pin text
pl: Przypnij tekst

en: Hide/Show all
pl: Ukryj/pokaż wszystko

en: Hide/Show tables with no relationship
pl: Ukryj/Pokaż tabele bez relacji

en: Number of tables:
pl: Liczba tabel:

en: Delete relationship
pl: Usuń relację

en: Relationship operator
pl: Operator relacji

en: Except
pl: Oprócz

en: Value
pl: Wartość

en: subquery
pl: w zapytaniu

en: Rename to
pl: Zmień nazwę na

en: New name
pl: Nowa nazwa

en: Aggregate
pl: Utwórz

en: Active options
pl: Aktywne opcje

en: Submit
pl: Wyślij

en: Save to selected page
pl: Zapisz na wybranej stronie

en: Create a page and save to it
pl: Utwórz stronę i zapisz ją

en: New page name
pl: Nowa nazwa strony

en: Select page
pl: Wybierz stronę

en: Select export relational type:
pl: Wybierz typ eksportu relacyjnych:

en: Details
pl: Szczegóły

en: Event name
pl: Nazwa zdarzenia

en: Event type
pl: Typ zdarzenia

en: Change to %s
pl: Zmień na %s

en: Execute at
pl: Wykonać w

en: Execute every
pl: Wykonaj co

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
pl: Pocz

[ctx: End of recurring event]
en: End
pl: Koniec

en: Definition
pl: Określenie

en: On completion preserve
pl: Po zakończeniu zachować

en: Definer
pl: Definiujący

en: Events
pl: Zdarzenia

en: Check all
pl: Zaznacz wszystko

en: Export
pl: Eksport

en: Drop
pl: Usuń

en: Create new event
pl: Utwórz nowe wydarzenie

en: There are no events to display.
pl: Nie ma żadnych zdarzeń do wyświetlenia.

en: Event scheduler status
pl: Harmonogram zdarzeń stanu

en: Click to toggle
pl: Kliknij, aby przełączać

en: ON
pl: Wł

en: OFF
pl: Wył

en: @SERVER@ will become the server name and @DATABASE@ will become the database name.
pl: @SERVER@ stanie się nazwą serwera, a @DATABASE@ nazwą bazy danych.

note: l10n: A query that the user has written freely
en: Exporting a raw query
pl: Eksportowanie nieprzetworzonego zapytania

en: Exporting tables from "%s" database
pl: Eksportowanie tabeli z bazy "%s"

en: Tables:
pl: Tabele:

en: Tables
pl: Tabele

en: Data
pl: Dane

en: Export the structure of all tables.
pl: Eksportuj strukturę wszystkich tabel.

en: Export the data of all tables.
pl: Eksportuj dane ze wszystkich tabel.

en: Importing into the database "%s"
pl: Importowanie do bazy danych "%s"

en: Query window
pl: Okienko zapytania

en: select table
pl: Wybierz tabelę

en: select column
pl: wybierz kolumnę

en: Show
pl: Pokaż

en: Table alias
pl: Alias tabeli

en: Column alias
pl: Alias kolumny

en: Use this column in criteria
pl: Użyj tej kolumny w kryteriach

en: criteria
pl: Kryteria

en: Sort
pl: Sortuj

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Add as
pl: Dodać jako

note: l10n: Notes
en: Text
pl: Tekst

en: Another column
pl: Kolejna kolumna

en: Enter criteria as free text
pl: Wprowadź kryteria jako dowolny tekst

en: Remove this column
pl: Usuń tę kolumnę

en: + Add column
pl: + Dodaj kolumnę

en: Update query
pl: Zaktualizuj zapytanie

en: Submit query
pl: Prześlij zapytanie

en: Database operations
pl: Operacje na bazie danych

en: Database comment
pl: Komentarz bazy danych

en: Rename database to
pl: Zmień nazwę bazy danych na

en: New database name
pl: Nowa nazwa bazy danych

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień do wykonania tej operacji; Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji.

en: Remove database
pl: Usuń bazę danych

en: Database %s has been dropped.
pl: Baza danych %s została usunięta.

en: Drop the database (DROP)
pl: Usuń bazę danych (DROP)

en: Copy database to
pl: Kopiuj bazę danych do

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Structure only
pl: Tylko struktura

en: Structure and data
pl: Struktura i dane

en: Data only
pl: Tylko dane

en: CREATE DATABASE before copying
pl: CREATE DATABASE przed przekopiowaniem

en: Add %s
pl: Dodaj %s

en: Add AUTO_INCREMENT value
pl: Dodaj wartość AUTO_INCREMENT

en: Add constraints
pl: Dodaj ograniczenia

en: Switch to copied database
pl: Przełącz do przekopiowanej bazy danych

en: Change all tables collations
pl: Zmień wszystkie sortowania tabel

en: Change all tables columns collations
pl: Zmień sortowanie kolumn wszystkich tabel

en: Users having access to "%s"
pl: Użytkownicy mają dostęp do "%s"

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Host name
pl: Nazwa hosta

en: Privileges
pl: Uprawnienia

en: Grant
pl: Nadawanie

en: Any
pl: Dowolny

en: global
pl: ogólny

en: database-specific
pl: specyficzne dla bazy danych

en: wildcard
pl: znak wieloznaczny

en: routine
pl: Procedura

en: Edit privileges
pl: Edytuj uprawnienia

en: No user found.
pl: Żadnego użytkownika nie znaleziono.

en: With selected:
pl: Z zaznaczonymi:

en: Not enough privilege to view users.
pl: Za małe uprawnienia do przeglądania użytkowników.

en: Add user account
pl: Dodaj konto użytkownika

en: Routine name
pl: Nazwa procedury

en: Parameters
pl: Parametry

en: Direction
pl: Kierunek

en: Add parameter
pl: Dodaj parametr

en: Remove last parameter
pl: Usuń ostatni parametr

en: Return type
pl: Zwracany typ

en: Return length/values
pl: Powrót długości/wartości

en: Return options
pl: Powrót opcji

en: Charset
pl: Kodowanie znaków

en: Is deterministic
pl: Jest deterministyczna

en: You do not have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień do wykonania tej operacji; Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji.

en: Security type
pl: Rodzaj zabezpieczenia

en: SQL data access
pl: Dostęp SQL do danych

en: Routine parameters
pl: Parametry procedury

en: Function
pl: Funkcja

en: Routines
pl: Procedury i funkcje

en: Search
pl: Szukaj

en: Create new routine
pl: Stwórz nową procedurę

en: There are no routines to display.
pl: Brak procedur do wyświetlenia.

en: Returns
pl: Powrót

en: ENUM/SET editor
pl: Edytor ENUM/SET

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Search in database
pl: Szukaj w bazie danych

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
pl: Wyrazy lub wartości do wyszukania (wildcard: "%"):

en: Find:
pl: Znajdź:

en: at least one of the words
pl: co najmniej jeden z wyrazów

en: Words are separated by a space character (" ").
pl: Wyrazy oddzielone są znakiem spacji (" ").

en: all of the words
pl: wszystkie słowa

en: the exact phrase as substring
pl: dokładna fraza jako podciąg

en: the exact phrase as whole field
pl: dokładna fraza jako całe pole

en: as regular expression
pl: jako wyrażenie regularne

en: Inside tables:
pl: Wewnątrz tabel:

en: Unselect all
pl: Odznacz wszystko

en: Inside column:
pl: Wewnątrz kolumny:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
pl[0]: %1$s dopasowanie w <strong>%2$s</strong>
pl[1]: %1$s dopasowania w <strong>%2$s</strong>
pl[2]: %1$s dopasowań w <strong>%2$s</strong>

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
pl[0]: <strong>Ogółem:</strong> <em>%s</em> dopasowanie
pl[1]: <strong>Ogółem:</strong> <em>%s</em> dopasowania
pl[2]: <strong>Ogółem:</strong> <em>%s</em> dopasowań

en: Add prefix
pl: Dodaj prefiks

en: %s table | %s tables
pl[0]: %s tabela
pl[1]: %s tabel
pl[2]: %s tabele

en: Replication
pl: Replikacja

en: Sum
pl: Suma

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
pl: %s to domyślny silnik składowania tego serwera MySQL.

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: From
pl: Od

en: To
pl: Do

en: Check tables having overhead
pl: Sprawdź tabele mające narzut

en: Copy table
pl: Kopiuj tabelę

en: Show create
pl: Pokaż utwórz

en: Delete data or table
pl: Usuń dane lub tabelę

en: Empty
pl: Opróżnij

en: Table maintenance
pl: Zarządzanie tabelą

en: Analyze table
pl: Analizuj tabelę

en: Check table
pl: Sprawdź tabelę

en: Checksum table
pl: Suma kontrolna tabeli

en: Optimize table
pl: Optymalizuj tabelę

en: Repair table
pl: Napraw tabelę

en: Prefix
pl: Prefiks

en: Add prefix to table
pl: Dodaj przedrostek do tabeli

en: Replace table prefix
pl: Zamień przedrostek tabeli

en: Copy table with prefix
pl: Kopiuj tabelę z przedrostkiem

en: Central columns
pl: Centralne kolumny

en: Add columns to central list
pl: Dodaj kolumny do listy centralnej

en: Remove columns from central list
pl: Usuń kolumny z listy centralnej

en: Make consistent with central list
pl: Dokonaj zgodne z centralną listą

en: Are you sure?
pl: Jesteś pewny?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
pl: Ta czynność może zmienić definicję niektórych kolumn. [br]Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Database:
pl: Baza danych:

en: Options:
pl: Opcje:

en: Add DROP TABLE
pl: Dodaj DROP TABLE

en: Add AUTO INCREMENT value
pl: Dodaj wartość AUTO INCREMENT

en: Do you really want to execute the following query?
pl: Czy na pewno chcesz wykonać następującą kwerendę?

en: Enable foreign key checks
pl: Włącz sprawdzanie kluczy obcych

en: Remove from Favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Add to Favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Data dictionary
pl: Słownik danych

en: No tables found in database.
pl: Nie znaleziono żadnych tabel w bazie danych.

en: Showing create queries
pl: Wyświetlanie zapytań tworzenia

en: Table
pl: Tabela

en: Views
pl: Widoki

en: View
pl: Widok

en: Create view
pl: Utwórz widok

en: Not replicated
pl: Nie zreplikowane

en: Replicated
pl: Replikowane

en: Insert
pl: Wstaw

en: in use
pl: w użyciu

en: Rows
pl: Rekordy

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
pl: Mogą być przybliżone. Kliknij numer, aby uzyskać dokładną liczbę. Zobacz [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Size
pl: Rozmiar

en: Overhead
pl: Nadmiar

en: Creation
pl: Utworzenie

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Last check
pl: Ostatnie sprawdzanie

en: Tracking is active.
pl: Śledzenie jest aktywne.

en: Tracking is not active.
pl: Śledzenie nie jest aktywne.

en: Tracked tables
pl: Tabele śledzone

en: Last version
pl: Ostatnia wersja

en: Created
pl: Utworzona

en: Updated
pl: Zaktualizowana

en: active
pl: aktywny

en: not active
pl: nieaktywny

en: Delete tracking
pl: Usuń śledzenie

en: Versions
pl: Wersje

en: Tracking report
pl: Raport śledzenia

en: Structure snapshot
pl: Migawka struktury

en: Untracked tables
pl: Tabele nieśledzone

en: Track table
pl: Śledź tabelę

en: You can also edit most values by clicking directly on them.
pl: Możesz również edytować większość wartości klikając bezpośrednio na nie.

en: You can also edit most values by double-clicking directly on them.
pl: Możesz również edytować większość wartości klikając dwukrotnie na nie.

[ctx: First page]
en: Begin
pl: Początek

[ctx: Previous page]
en: Previous
pl: Poprzednie

[ctx: Next page]
en: Next
pl: Następne

[ctx: Last page]
en: End
pl: Koniec

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Save edited data
pl: Zapisz edytowane dane

en: Restore column order
pl: Przywrócić porządek w kolumnie

en: Number of rows:
pl: Liczba wierszy:

en: All
pl: Wszystko

en: Sort by key:
pl: Sortuj wg klucza:

en: Extra options
pl: Dodatkowe opcje

en: Partial texts
pl: Częściowe teksty

en: Full texts
pl: Pełne teksty

en: Relational key
pl: Klucz relacyjny

en: Display column for relationships
pl: Wyświetl kolumnę dla relacji

en: Show binary contents
pl: Pokaż binarne treści

en: Show BLOB contents
pl: Pokaż zawartość BLOB

en: Hide browser transformation
pl: Ukryj transformacje przeglądarki

en: Geometry
pl: Geometria

en: Well Known Text
pl: Znany tekst

en: Well Known Binary
pl: Znane binarne

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Query results operations
pl: Operacja na wynikach zapytania

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Display chart
pl: Wyświetlanie wykresu

en: Visualize GIS data
pl: Wizualizacja danych GIS

[ctx: None encoding conversion]
en: None
pl: Brak

en: Convert to Kana
pl: Konwersja do Kana

en: Error
pl: Błąd

en: This report automatically includes data about the error and information about relevant configuration settings. It will be sent to the phpMyAdmin team for debugging the error.
pl: Ten raport automatycznie zawiera dane o błędzie i informacje o odpowiednich ustawieniach konfiguracji. Zostanie on wysłany do zespołu phpMyAdmin w celu usunięcia błędu.

en: Can you tell us the steps leading to this error? It decisively helps in debugging:
pl: Czy możesz nam powiedzieć, jakie kroki prowadzą do tego błędu? To zdecydowanie pomaga w debugowaniu:

en: You may examine the data in the error report:
pl: Możesz zbadać dane w raporcie o błędzie:

en: Automatically send report next time
pl: Wyślij zgłoszenie automatycznie następnym razem

en: Submit error report
pl: Wyślij zgłoszenie błędu

en: Send error report
pl: Wyślij raport o błędach

en: Something went wrong
pl: Coś poszło nie tak

en: Go back
pl: Wróć

en: Select a template
pl: Wybierz szablon

en: Export templates:
pl: Eksportuj szablony:

en: New template:
pl: Nowy szablon:

en: Template name
pl: Nazwa szablonu

en: Existing templates:
pl: Istniejący szablon:

en: Template:
pl: Szablon:

en: Update
pl: Aktualizacja

en: SQL query:
pl: Zapytanie SQL:

en: Show SQL query
pl: Pokaż zapytanie SQL

en: Export method:
pl: Metoda eksportu:

en: Quick - display only the minimal options
pl: Szybko - wyświetlane są tylko minimalne opcje

en: Custom - display all possible options
pl: Dostosuj - wyświetli wszystkie możliwe opcje

en: File format to export
pl: Format pliku do wyeksportowania

en: Rows:
pl: Wiersze:

en: Dump all rows
pl: Zrzuć wszystkie wiersze

en: Dump some row(s)
pl: Eksportuj wybrane wiersze

en: Row to begin at:
pl: Wiersz rozpoczynający się:

en: Output:
pl: Wyjście:

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
pl: Zapisz na serwerze w katalogu <strong>%s</strong>

en: Overwrite existing file(s)
pl: Nadpisz istniejące pliki

en: Rename exported databases/tables/columns
pl: Zmień nazwy wyeksportowanych baz danych/tabel/kolumn

en: Defined aliases
pl: Zdefiniowane aliasy

[ctx: Alias]
en: Database
pl: Baza danych

en: Remove
pl: Usuń

[ctx: Alias]
en: Table
pl: Tabela

[ctx: Alias]
en: Column
pl: Kolumna

en: Define new aliases
pl: Zdefiniuj nowe aliasy

en: Select database:
pl: Wybierz bazę danych:

en: Select table:
pl: Wybierz tabele:

en: New table name
pl: Nowa nazwa tabeli

en: Select column:
pl: Wybierz kolumnę:

en: New column name
pl: Nowa nazwa kolumny

en: Save & close
pl: Zapisz & zamknij

en: Use %s statement
pl: Użyj instrukcji %s

en: View output as text
pl: Pokaż wynik jako tekst

en: Save output to a file
pl: Zapisz wynik do pliku

en: File name template:
pl: Szablon nazwy pliku:

en: This value is interpreted using the 'strftime' function, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %s Other text will be kept as is. See the FAQ 6.27 for details.
pl: Ta wartość jest interpretowana za pomocą funkcji 'strftime', więc możesz używać łańcuchów formatujących czas. Dodatkowo nastąpią następujące przekształcenia: %s Pozostały tekst zostanie zachowany bez zmian. Szczegóły znajdziesz w FAQ 6.27.

en: Use this for future exports
pl: Wykorzystaj to do przyszłego eksportu

en: Character set of the file:
pl: Kodowanie znaków pliku:

en: Compression:
pl: Kompresja:

en: zipped
pl: ".zip"

en: gzipped
pl: ".gzip"

en: Export databases as separate files
pl: Eksportuj bazy danych jako oddzielne pliki

en: Export tables as separate files
pl: Eksportuj tabele jako osobne pliki

en: Skip tables larger than:
pl: Pomiń tabele większe niż:

en: The size is measured in MiB.
pl: Rozmiar jest mierzony w MiB.

en: Format-specific options:
pl: Specyficzne opcje formatu:

en: Encoding Conversion:
pl: Kodowanie konwersji:

en: Filters
pl: Filtry

en: Containing the word:
pl: Zawierające słowo:

en: Open new phpMyAdmin window
pl: Otwórz nowe okno phpMyAdmina

en: phpMyAdmin Demo Server
pl: Serwer demo phpMyAdmina

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
pl: Obecnie jest uruchomiona wersja Git %1$s z gałęzi %2$s.

en: Git information missing!
pl: Brakuje Git informacji!

en: Value for the column "%s"
pl: Wartość dla kolumny "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
pl: Użyj OpenStreetMaps jako Warstwy Podstawowej

en: Output
pl: Wyjście

en: Javascript must be enabled past this point!
pl: Obsługa javascript musi być włączona!

en: Open user account menu
pl: Otwórz menu konta użytkownika

en: phpMyAdmin documentation
pl: Dokumentacja phpMyAdmina

en: MariaDB documentation
pl: Dokumentacja MariaDB

en: MySQL documentation
pl: Dokumentacja MySQL

en: Appearance:
pl: Wygląd:

en: Color mode for the theme
pl: Tryb koloru dla motywu

[ctx: Light color mode of the theme]
en: Light
pl: Jasny

[ctx: Dark color mode of the theme]
en: Dark
pl: Ciemny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Log out
pl: Wyjście

en: Page-related settings
pl: Ustawienia strony

en: Click on the bar to scroll to top of page
pl: Kliknij na pasku, aby przewinąć do góry strony

en: Git revision:
pl: Wersja Git:

en: no branch
pl: brak gałęzi

en: from %s branch
pl: z oddziału %s

en: committed on %s by %s
pl: popełnione %s przez %s

en: authored on %s by %s
pl: napisany %s przez %s

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
pl: Używasz serwera demonstracyjnego. Możesz tu robić wszystko, ale prosimy o niedokonywanie zmian dla kont root, debian-sys-maint oraz pma. Więcej informacji na %s.

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Change password
pl: Zmień hasło

en: Server connection collation:
pl: Sortowanie połączenia z serwerem:

en: More settings
pl: Więcej ustawień

en: Appearance settings
pl: Ustawienia wyglądu

en: Language
pl: Język

en: Theme
pl: Motyw

[ctx: View all themes]
en: View all
pl: Pokaż wszystko

en: Database server
pl: Serwer bazy danych

en: Server:
pl: Serwer:

en: Server type:
pl: Typ serwera:

en: Server connection:
pl: Połączenie z serwerem:

en: Server version:
pl: Wersja serwera:

en: Protocol version:
pl: Wersja protokołu:

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Server charset:
pl: Kodowanie znaków serwera:

en: Web server
pl: Serwer WWW

en: Database client version:
pl: Wersja klienta bazy danych:

en: PHP extension:
pl: Rozszerzenie PHP:

en: PHP version:
pl: Wersja PHP:

en: Show PHP information
pl: Pokaż informacje o PHP

en: Version information:
pl: Informacja o wersji:

en: Official Homepage
pl: Oficjalna strona phpMyAdmina

en: Contribute
pl: Współpraca

en: Get support
pl: Pomoc techniczna

en: List of changes
pl: Lista zmian

en: License
pl: Licencja

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Notice
pl: Informacja

en: phpMyAdmin Themes
pl: Motywy phpMyAdmin

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Get more themes!
pl: Pobierz więcej motywów!

en: Screenshot of the %s theme.
pl: Zrzut ekranu z %s motywu.

note: l10n: Choose the theme button in the themes list modal
en: Take it
pl: Weź to

en: Back
pl: Powrót

en: File to import:
pl: Plik do importu:

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
pl: Plik może być skompresowany (%s) bądź nie.

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
pl: Nazwa skompresowanego pliku musi kończyć się na <strong>.[format].[compression]</strong>. Przykład: <strong> .sql.zip </strong>

en: Upload a file
pl: Prześlij plik

en: Select file to import
pl: Wybierz plik do importu

en: Browse your computer:
pl: Wyszukaj w komputerze:

en: You may also drag and drop a file on any page.
pl: Możesz także przeciągnąć i upuścić plik na dowolnej stronie.

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
pl: Nie można znaleźć katalogu do zapisu przesyłanych plików.

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
pl: Wybierz z katalogu przesyłania serwera WWW [strong]%s[/strong]:

en: There are no files to import!
pl: Brak plików do zaimportowania!

en: File uploads are not allowed on this server.
pl: Serwer nie pozwala na przesyłanie plików.

en: Partial import:
pl: Częściowy import:

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
pl: Poprzedni import przekroczył limit czasu, ponowne przedłożenie tego pliku spowoduje kontynuację od miejsca %d.

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit.
pl: Zezwól na przerwanie importu w przypadku, gdy skrypt wykryje, że zbliża się do limitu czasu PHP.

en: This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
pl: Może to być dobry sposób importu dużych plików, jednakże może on popsuć transakcje.

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
pl: Pomiń tę liczbę zapytań (dla SQL), zaczynając od pierwszej:

en: Other options
pl: Inne opcje

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: The primary key has been dropped.
pl: Klucz podstawowy został usunięty.

en: Index %s has been dropped.
pl: Klucz %s został usunięty.

en: Page number:
pl: Numer strony:

en: Log in
pl: Login

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
pl: Możesz wprowadzić nazwę hosta/adres IP i port oddzielając spacją.

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Server choice:
pl: Wybór serwera:

en: Welcome to %s
pl: Witamy w %s

en: There is a mismatch between HTTPS indicated on the server and client. This can lead to a non working phpMyAdmin or a security risk. Please fix your server configuration to indicate HTTPS properly.
pl: Istnieje niezgodność między wskazaniem HTTPS na serwerze a kliencie. Może to prowadzić do niedziałającego phpMyAdmina lub zagrożenia bezpieczeństwa. Napraw konfigurację serwera, aby poprawnie wskazywała HTTPS.

en: Please scan following QR code into the two-factor authentication app on your device and enter authentication code it generates.
pl: Zeskanuj poniższy kod QR do aplikacji uwierzytelniania dwuskładnikowego na twoim urządzeniu i wprowadź wygenerowany przez nią kod uwierzytelniający.

en: Secret/key:
pl: Sekretny klucz:

en: Authentication code:
pl: Kod weryfikacyjny:

en: Open the two-factor authentication app on your device to view your authentication code and verify your identity.
pl: Otwórz aplikację do uwierzytelniania dwuskładnikowego na twoim urządzeniu, aby wyświetlić kod uwierzytelniający i zweryfikować swoją tożsamość.

en: The configured two factor authentication is not available, please install missing dependencies.
pl: Skonfigurowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest dostępne. Zainstaluj brakujące zależności.

en: Deprecated!
pl: Przestarzałe!

en: The FIDO U2F API has been deprecated in favor of the Web Authentication API (WebAuthn).
pl: FIDO U2F API zostało oznaczone jako przestarzałe i zastąpione przez Web Authentication API (WebAuthn).

en: You can still use Firefox to authenticate your account using the FIDO U2F API, however it's recommended that you use the WebAuthn authentication instead.
pl: Możesz dalej używać Firefoxa, aby autoryzować się przy pomocy FIDO U2F API, jednak polecane jest, aby korzystać z autoryzacji WebAuthn.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm registration on the device.
pl: Podłącz urządzenie FIDO U2F do portu USB komputera. Następnie potwierdź rejestrację na urządzeniu.

en: You are not using https to access phpMyAdmin, therefore FIDO U2F device will most likely refuse to authenticate you.
pl: Nie używasz https, aby uzyskać dostęp do phpMyAdmin, dlatego urządzenie FIDO U2F najprawdopodobniej odmówi uwierzytelnienia.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm login on the device.
pl: Podłącz urządzenie FIDO U2F do portu USB komputera. Następnie potwierdź logowanie na urządzeniu.

en: Verify
pl: Zweryfikować

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm registration on the device.
pl: Podłącz urządzenie WebAuthn/FIDO2 do portu USB komputera. Następnie potwierdź rejestrację na urządzeniu.

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm login on the device.
pl: Podłącz urządzenie WebAuthn/FIDO2 do portu USB komputera. Następnie potwierdź logowanie na urządzeniu.

en: View:
pl: Widok:

en: Table:
pl: Tabela:

note: l10n: Show or hide the menu using the hamburger style button
en: Toggle navigation
pl: Przełącz nawigację

note: l10n: Current page
en: (current)
pl: (obecny)

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Show hidden navigation tree items.
pl: Pokaż ukryte elementy drzewa nawigacji.

en: Unhide
pl: Odkryj

en: Home
pl: Wejście

en: Empty session data
pl: Puste dane sesji

en: MariaDB Documentation
pl: Dokumentacja MariaDB

en: MySQL Documentation
pl: Dokumentacja MySQL

en: Navigation panel settings
pl: Ustawienia panelu nawigacji

en: Reload navigation panel
pl: Odśwież panel nawigacji

en: An error has occurred while loading the navigation display
pl: Wystąpił błąd podczas ładowania ekranu nawigacji

en: Drop files here
pl: Tutaj upuść pliki

en: SQL upload
pl: Przesyłanie SQL

en: Databases
pl: Bazy danych

en: Type to filter these, Enter to search all
pl: Wpisz, aby je odfiltrować, Enter, aby wyszukać wszystkie

en: Clear fast filter
pl: Wyczyść szybki filtr

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
pl: Twoja przeglądarka ma konfigurację phpMyAdmin dla tej domeny. Chcesz zaimportować to do bieżącej sesji?

en: Delete settings
pl: Usuń ustawienia

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
pl: Nie można zapisać ustawień, formularz złożony zawiera błędy!

en: Manage your settings
pl: Zarządzaj ustawieniami

en: Two-factor authentication
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Features
pl: Funkcje

en: SQL queries
pl: Zapytania SQL

en: Navigation panel
pl: Panel nawigacyjny

en: Main panel
pl: Panel główny

en: Configuration has been saved.
pl: Konfiguracja została zapamiętana.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
pl: Preferencje są zapisywane tylko w bieżącej sesji. Przechowywanie ich na stałe wymaga skonfiguraowania %sprzechowwyania konfiguracji phpMyAdmin%s.

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
pl: Konfiguracja ma błędy w niektórych polach.

en: Do you want to import remaining settings?
pl: Chcesz zaimportować pozostałe ustawienia?

en: Saved on: @DATE@
pl: Zapisane: @DATE@

en: Import from file
pl: Importuj z pliku

en: Import from browser's storage
pl: Import z pamięci przeglądarki

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
pl: Ustawienia będą zaimportowane z pamięci przeglądarki.

en: You have no saved settings!
pl: Nie masz żadnych zapisanych ustawień!

en: This feature is not supported by your web browser
pl: Ta funkcja nie jest obsługiwana przez twoją przeglądarkę internetową

en: Merge with current configuration
pl: Scal z aktualną konfiguracją

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
pl: Możesz ustawić więcej ustawień poprzez modyfikację config.inc.php, przez użycie %sSkrypt instalacyjny%s.

en: Save as JSON file
pl: Zapisz jako plik JSON

en: Save as PHP file
pl: Zapisz jako plik PHP

en: Save to browser's storage
pl: Zapisz w pamięci przeglądarki

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
pl: Ustawienia zostaną zapisane w lokalnej pamięci przeglądarki.

en: Existing settings will be overwritten!
pl: Istniejące ustawienia zostaną nadpisane!

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
pl: Można przywrócić wszystkie ustawienia i przywrócić je do wartości domyślnych.

en: Configure two-factor authentication
pl: Skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Enable two-factor authentication
pl: Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Confirm disabling two-factor authentication
pl: Potwierdź wyłączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego

en: By disabling two factor authentication you will be again able to login using password only.
pl: Wyłączając uwierzytelnianie dwuskładnikowe, będziesz mógł ponownie logować się tylko przy użyciu hasła.

en: Disable two-factor authentication
pl: Wyłącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Two-factor authentication status
pl: Status uwierzytelniania dwuskładnikowego

en: Two-factor authentication is not available, please install optional dependencies to enable authentication backends.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest dostępne, zainstaluj opcjonalne zależności, aby włączyć zaplecze uwierzytelniania.

en: Following composer packages are missing:
pl: Brakuje następujących pakietów kompozytora:

en: Two-factor authentication is available and configured for this account.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest dostępne i skonfigurowane dla tego konta.

en: Two-factor authentication is available, but not configured for this account.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest dostępne, ale nie jest skonfigurowane dla tego konta.

en: Please install optional dependencies to enable more authentication backends.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest dostępne. Zainstaluj opcjonalne zależności, aby włączyć backendy uwierzytelniania.

en: Two-factor authentication is not available, enable phpMyAdmin configuration storage to use it.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest dostępne, włącz magazyn konfiguracji phpMyAdmin, aby go używać.

en: You have enabled two factor authentication.
pl: Aktywowałeś podwójną weryfikację.

en: No change
pl: Bez zmian

en: There are no recent tables.
pl: Brak ostatnich tabel.

en: There are no favorite tables.
pl: Nie ma tabel ulubionych.

en: phpMyAdmin configuration storage
pl: Przechowywanie konfiguracji phpMyAdmin

en: Configuration of pmadb…
pl: Konfiguracja pmadb…

en: not OK
pl: nie OK

en: General relation features
pl: Ogólne funkcje relacyjne

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
pl: %sUtwórz%s bazę danych o nazwie "%s" i skonfiguruj tam magazyn konfiguracyjny phpMyAdmin.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
pl: %sUtwórz%s magazyn konfiguracji phpMyAdmina w bieżącej bazie danych.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
pl: %sUtwórz%s brakujące tabele przechowywania konfiguracji phpMyAdmina.

en: General relation features:
pl: Ogólne funkcje relacyjne:

en: Enabled
pl: Włączone

en: Display features:
pl: Funkcje wyświetlania:

en: Designer and creation of PDFs:
pl: Projektowanie i tworzenie plików PDF:

en: Displaying column comments:
pl: Wyświetl komentarze dla kolumn:

en: Browser transformation:
pl: Sposób prezentacji danych:

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
pl: Zobacz dokumentację dotyczącą aktualizacji tabeli column_info.

en: Bookmarked SQL query:
pl: Zapamiętane zapytanie SQL:

en: SQL history:
pl: Historia SQL:

en: Persistent recently used tables:
pl: Stale ostatnio używane tabele:

en: Persistent favorite tables:
pl: Trwałe ulubione tabele:

en: Persistent tables' UI preferences:
pl: Preferencje trwałych tabel UI:

en: Tracking:
pl: Śledzenie:

en: User preferences:
pl: Preferencje użytkownika:

en: Configurable menus:
pl: Konfigurowalne menu:

en: Hide/show navigation items:
pl: Ukryj/pokaż elementy nawigacyjne:

en: Saving Query-By-Example searches:
pl: Zapisywanie kwerendy przez przykład wyszukiwania:

en: Managing central list of columns:
pl: Zarządzanie centralną listą kolumn:

en: Remembering designer settings:
pl: Zapamiętywanie ustawień projektanta:

en: Saving export templates:
pl: Zapisywanie szablonów eksportu:

en: Quick steps to set up advanced features:
pl: Szybkie kroki w celu konfiguracji zaawansowanych funkcji:

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
pl: Utwórz potrzebne tabele za pomocą <code>%s create_tables.sql</code>.

en: Create a pma user and give access to these tables.
pl: Utwórz użytkownika pma i nadaj mu prawa do tych tabel.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
pl: Włącz zaawansowane funkcje w pliku konfiguracyjnym (<code>config.inc.php</code>), na przykład zaczynając od <code>config.sample.inc.php</code>.

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
pl: Zaloguj się ponownie do phpMyAdmin, żeby załadować zmieniony plik konfiguracyjny.

en: Binary log
pl: Dziennik binarny

en: Select binary log to view
pl: Wybierz dziennik binarny do podglądu

en: Files
pl: Pliki

en: Truncate shown queries
pl: Obetnij wyświetlone zapytania

en: Show full queries
pl: Pokaż pełne zapytania

en: Log name
pl: Nazwa dziennika

en: Position
pl: Pozycja

en: Server ID
pl: ID serwera

en: Original position
pl: Oryginalna pozycja

en: Information
pl: Informacje

en: Character sets and collations
pl: Zestawy znaków i sortowanie

[ctx: The collation is the default one]
en: default
pl: domyślny

en: Databases statistics
pl: Statystyki baz danych

en: Create database
pl: Utwórz bazę danych

en: No privileges to create databases
pl: Brak uprawnień do tworzenia baz danych

en: Primary replication
pl: Replikacja serwera głównego

en: Replica replication
pl: Replikacja serwera podrzędnego

en: Jump to database '%s'
pl: Przejdź do bazy danych „%s”

en: Check privileges for database "%s".
pl: Sprawdź uprawnienia bazy danych "%s".

en: Check privileges
pl: Sprawdź uprawnienia

en: Total:
pl: Ogółem:

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
pl: Uwaga: Włączenie statystyk baz danych może spowodować duży ruch pomiędzy serwerem WWW a serwerem MySQL.

en: Enable statistics
pl: Włącz statystyki

en: No databases
pl: Brak baz danych

en: Storage engines
pl: Silniki pamięci masowej

en: Storage Engine
pl: Mechanizm składowania

en: Description
pl: Opis

en: Variables
pl: Zmienne

en: Unknown storage engine.
pl: Nieznany aparat pamięci.

en: @SERVER@ will become the server name.
pl: @SERVER@ stanie się nazwą serwera.

en: Exporting databases from the current server
pl: Eksport bazy danych z bieżącego serwera

en: Importing into the current server
pl: Importowanie do bieżącego serwera

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Version
pl: Wersja

en: Author
pl: Autor

en: inactive
pl: nieaktywny

en: disabled
pl: wyłączone

en: deleting
pl: usuwanie

en: deleted
pl: usunięte

[ctx: Create new user]
en: New
pl: Nowy

en: Database for user account
pl: Baza danych konta użytkownika

en: Create database with same name and grant all privileges.
pl: Utwórz bazę danych z taką samą nazwą i przyznaj wszystkie uprawnienia.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
pl: Przyznaj wszystkie uprawienia do baz danych o nazwach pasujących do maski (nazwaużytkownika_%).

en: Grant all privileges on database %s.
pl: Przyznaj wszystkie uprawnienia do bazy danych %s.

en: Create user
pl: Utwórz użytkownika

en: No Password
pl: Brak hasła

en: Enter:
pl: Wpisz:

en: Re-type:
pl: Powtórz:

[ctx: Password strength]
en: Strength:
pl: Siła:

en: Password Hashing:
pl: Sposób kodowania haseł:

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
pl: Ta metoda wymaga użycia "<i>połączenia SSL</i>" lub "<i>niezaszyfrowanego połączenia, które szyfruje hasło przy użyciu RSA</i>"; podczas łączenia się z serwerem.

en: User group:
pl: Grupa użytkownika:

en: Edit privileges:
pl: Edytuj uprawnienia:

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Routine
pl: Algorytm

en: Note: You are attempting to edit privileges of the user with which you are currently logged in.
pl: Uwaga: Próbujesz edytować uprawnienia użytkownika, którym jesteś aktualnie zalogowany.

en: Routine-specific privileges
pl: Uprawnienia specyficzne dla rutyny

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
pl: Uwaga: Uprawnienia MySQL są oznaczone w języku angielskim.

en: Allows user to give to other users or remove from other users privileges that user possess on this routine.
pl: Pozwala użytkownikowi przekazywać innym użytkownikom lub usuwać z innych użytkowników uprawnienia, które użytkownik posiada w tej procedurze.

en: Allows altering and dropping this routine.
pl: Umożliwia zmianę i rezygnację z tej procedury.

en: Allows executing this routine.
pl: Umożliwia wykonanie tej procedury.

en: Login Information
pl: Dane użytkownika

en: User name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Any user
pl: Dowolny użytkownik

en: Use text field
pl: Użyj pola tekstowego

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
pl: Konto już istnieje o tej samej nazwie użytkownika, ale prawdopodobnie inna nazwa hosta.

en: Host name:
pl: Nazwa hosta:

en: Any host
pl: Dowolny host

en: Local
pl: Host lokalny

en: This host
pl: Ten host

en: Use host table
pl: Użyj tabeli hostów

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
pl: Kiedy tabela Hosta jest używana, to pole jest ignorowane i wartość zapisana w tabeli hostów jest używana zamiast.

en: Password
pl: Hasło

en: Do not change the password
pl: Nie zmieniaj hasła

en: No password
pl: Brak hasła

en: Re-type
pl: Ponownie

en: Authentication plugin
pl: Wtyczka uwierzytelniania

en: Password hashing method
pl: Metoda haszowania hasła

en: This method requires using an '<em>SSL connection</em>' or an '<em>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</em>'; while connecting to the server.
pl: Ta metoda wymaga użycia „<em>połączenia SSL</em>” lub „<em>nieszyfrowanego połączenia, które szyfruje hasło przy użyciu RSA</em>”; podczas łączenia się z serwerem.

en: Edit user group
pl: Edytuj grupę użytkownika

en: Table-specific privileges
pl: Uprawnienia specyficzne dla tabel

en: Column-specific privileges
pl: Uprawnienia specyficzne dla kolumn

en: Add privileges on the following database(s):
pl: Dodaj uprawnienia do następujących baz danych:

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
pl: Symbole wieloznaczne % i _ należy poprzedzić \ aby z nich korzystać dosłownie.

en: Add privileges on the following table:
pl: Dodaj uprawnienia dla następującej tabeli:

en: Add privileges on the following routine:
pl: Dodaj uprawnienia do następującej procedury:

en: Allows reading data.
pl: Pozwól czytać dane.

en: Or
pl: Lub

[ctx: None privileges]
en: None
pl: Brak

en: Allows inserting and replacing data.
pl: Pozwól dodawać i zamieniać dane.

en: Allows changing data.
pl: Pozwól zmieniać dane.

en: Has no effect in this MySQL version.
pl: Nie ma żadnych skutków w tej wersji MySQL.

en: Allows deleting data.
pl: Pozwól usuwać dane.

en: Allows creating new tables.
pl: Pozwól tworzyć nowe tabele.

en: Allows dropping tables.
pl: Pozwól usuwać tabele.

en: Allows user to give to other users or remove from other users the privileges that user possess yourself.
pl: Pozwala użytkownikowi przekazywać innym użytkownikom lub usuwać od innych użytkowników uprawnienia, które użytkownik posiada.

en: Allows creating and dropping indexes.
pl: Pozwól tworzyć i usuwać indeksy.

en: Allows altering the structure of existing tables.
pl: Pozwól zmieniać strukturę istniejących tabel.

en: Allows creating new views.
pl: Pozwól tworzyć widoki.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
pl: Pozwól wykonywać zapytania SHOW CREATE VIEW.

en: Allows creating and dropping triggers.
pl: Pozwala tworzyć i upuszczać wyzwalacze.

note: l10n: https://mariadb.com/kb/en/library/grant/#table-privileges "Remove historical rows from a table using the DELETE HISTORY statement"
en: Allows deleting historical rows.
pl: Umożliwia usuwanie historycznych wierszy.

en: Global
pl: Ogólny

en: Global privileges
pl: Globalne uprawnienia

en: Database-specific privileges
pl: Uprawnienia specyficzne dla baz danych

en: Allows importing data from and exporting data into files.
pl: Pozwól importować i eksportować dane z/do plików.

en: Allows creating new databases and tables.
pl: Pozwól tworzyć nowe bazy danych i tabele.

en: Allows dropping databases and tables.
pl: Pozwól usuwać bazy danych i tabele.

en: Allows creating temporary tables.
pl: Pozwala tworzyć tabele tymczasowe.

en: Allows creating stored routines.
pl: Pozwól tworzyć procedury składowane.

en: Allows altering and dropping stored routines.
pl: Pozwól modyfikować i usuwać procedury składowane.

en: Allows executing stored routines.
pl: Pozwól wykonywać procedury składowane.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
pl: Umożliwia konfigurowanie zdarzeń dla programu planującego zdarzenia.

en: Administration
pl: Administracja

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
pl: Pozwól dodawać użytkowników i nadawać uprawnienia bez przeładowywania tabeli uprawnień.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
pl: Pozwól na połączenie, nawet jeśli osiągnięta została maksymalna ilość połączeń; Wymagane dla większość operacji administracyjnych, takich jak ustawianie zmiennych globalnych czy unicestwianie wątków innych użytkowników.

en: Allows viewing processes of all users.
pl: Umożliwia przeglądanie procesów wszystkich użytkowników.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
pl: Pozwól przeładowywać ustawienia serwera i opróżniać pamięć podręczną serwera.

en: Allows shutting down the server.
pl: Pozwól wyłączyć serwer.

en: Gives access to the complete list of databases.
pl: Daj dostęp do pełnej listy baz danych.

en: Allows locking tables for the current thread.
pl: Pozwól blokować tabele dla aktualnego wątku.

en: Allows creating foreign key relations.
pl: Umożliwia tworzenie relacji klucza obcego.

en: Not used on MariaDB.
pl: Nie używane w MariaDB.

en: Not used for this MySQL version.
pl: Nie używany w tej wersji MySQL.

en: Allows the user to ask where the replicas / primaries are.
pl: Nadaj użytkownikowi prawo, by zapytać gdzie są serwery podrzędne / nadrzędne.

en: Needed for the replication replicas.
pl: Potrzebne dla replikacji serwera podrzędnego.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
pl: Pozwól tworzyć, usuwać i zmieniać nazwy kont użytkowników.

en: Resource limits
pl: Ograniczenia zasobów

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
pl: Uwaga: Ustawienie tych opcji na 0 (zero) usuwa ograniczenie.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
pl: Ogranicz liczbę zapytań, które może wysłać użytkownik w ciągu godziny.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
pl: Ogranicz liczbę poleceń zmieniających jakąkolwiek tabelę lub bazę danych, które może wykonać użytkownik w ciągu godziny.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
pl: Ogranicz liczbę nowych połączeń, które może otworzyć użytkownik w ciągu godziny.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
pl: Ogranicz liczbę jednoczesnych połączeń, które może użytkownik.

en: Does not require SSL-encrypted connections.
pl: Nie wymaga połączeń szyfrowanych SSL.

en: Requires SSL-encrypted connections.
pl: Wymaga połączeń szyfrowanych SSL.

en: Requires a valid X509 certificate.
pl: Wymaga ważnego certyfikatu X509.

en: Requires that a specific cipher method be used for a connection.
pl: Wymaga użycia określonej metody szyfrowania połączenia.

en: Requires that a valid X509 certificate issued by this CA be presented.
pl: Wymaga przedstawienia poprawnego certyfikatu X509 wydanego przez ten urząd certyfikacji.

en: Requires that a valid X509 certificate with this subject be presented.
pl: Wymaga przedstawienia poprawnego certyfikatu X509 z tym tematem.

en: Update user privileges
pl: Zaktualizuj uprawnienia użytkownika

en: User accounts overview
pl: Przegląd kont użytkowników

en: User groups
pl: Grupy użytkowników

en: The selected user was not found in the privilege table.
pl: Wybrany użytkownik nie został znaleziony w tabeli uprawnień.

en: Change login information / Copy user account
pl: Zmień dane logowania/Skopiuj konto użytkownika

en: Create a new user account with the same privileges and …
pl: Utwórz nowe konto użytkownika z tymi samymi uprawnieniami i…

en: … keep the old one.
pl: … pozostaw starego.

en: … delete the old one from the user tables.
pl: … usunąć starą z tabel użytkowników.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
pl: … unieważnij wszystkie aktywne uprawnienia ze starej i usuń je później.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
pl: … usuń starą z tabel użytkownika i przeładuj uprawnienia później.

en: User group
pl: Grupa użytkownika

en: Unlock this account.
pl: Odblokuj to konto.

en: Lock this account.
pl: Zablokuj to konto.

[ctx: Unlock the account.]
en: Unlock
pl: Odblokuj

[ctx: Lock the account.]
en: Lock
pl: Zablokuj

en: Remove selected user accounts
pl: Usuń wybrane konta użytkowników

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
pl: Cofnij wszystkie aktywne uprawnienia użytkownikom, a następnie usuń ich.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
pl: Usuń bazy danych o takich samych nazwach jak użytkownicy.

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Replica configuration - Change or reconfigure primary server
pl: Konfiguracja replikacji - Zmień lub skonfiguruj ponownie serwer główny

en: Make sure you have a unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
pl: Upewnij się, że w pliku konfiguracyjnym (my.conf) jest wprowadzony unikalny ID serwera. Jeśli tak nie jest, dodaj następującą linię w sekcji [mysqld]:

en: This server is not configured as primary in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
pl: Ten serwer nie jest skonfigurowany jako serwer główny w procesie replikacji. Czy chcesz to %sskonfigurować%s?

en: No privileges
pl: Brak uprawnień

en: Add replica replication user
pl: Dodaj użytkownika replikacji na serwerze podrzędnym

en: Use text field:
pl: Użyj pola tekstowego:

en: Generate password:
pl: Wygeneruj hasło:

en: Generate
pl: Generuj

en: Primary configuration
pl: Konfiguracja serwera głównego

en: This server is not configured as a primary server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring some of them (useful if you want to replicate a majority of the databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
pl: Ten serwer nie jest skonfigurowany jako serwer główny w procesie replikacji. Możesz wybrać replikację wszystkich baz danych lub zignorować niektóre z nich (przydatne, jeśli chcesz replikować większość baz danych) lub możesz wybrać domyślne ignorowanie wszystkich baz danych i zezwolić na replikację tylko niektórych baz danych. Wybierz tryb:

en: Replicate all databases; Ignore:
pl: Replikuj wszystkie bazy danych; Pomiń:

en: Ignore all databases; Replicate:
pl: Pomiń wszystkie bazy danych; Replikuj:

en: Please select databases:
pl: Wybierz bazy danych:

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
pl: Teraz dodaj następujące wiersze na końcu pliku my.cnf a następnie zrestartuj serwer MySQL.

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <strong>is</strong> configured as primary.
pl: Po ponownym uruchomieniu serwera MySQL naciśnij przycisk Go. Następnie powinien pojawić się komunikat informujący, że ten serwer <strong>jest</strong> skonfigurowany jako główny.

en: This server is configured as primary in a replication process.
pl: Ten serwer jest skonfigurowany jako główny w procesie replikacji.

en: Show primary status
pl: Pokaż stan serwera głównego

en: Show connected replicas
pl: Pokaż połączone serwery podrzędne

en: Only replicas started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
pl: Tylko serwery podrzędne uruchomione z opcją --report-host=host_name są widoczne na tej liście.

en: Primary connection:
pl: Połączenie z serwerem głównym:

en: Replica SQL Thread not running!
pl: Wątek SQL serwera podrzędnego nie uruchomiony!

en: Replica IO Thread not running!
pl: Wątek IO serwera podrzędnego nie jest uruchomiony!

en: Server is configured as replica in a replication process. Would you like to:
pl: Serwer jest skonfigurowany jako podrzędny w procesie replikacji. Czy chcesz:

en: See replica status table
pl: Zobacz status tabeli serwera podrzędnego

en: Control replica:
pl: Kontrola serwera podrzędnego:

en: Reset replica
pl: Zresetuj serwer podrzędny

en: Start SQL Thread only
pl: Tylko początek wątku SQL

en: Stop SQL Thread only
pl: Tylko zatrzymaj wątek SQL

en: Start IO Thread only
pl: Tylko początek IO wątku

en: Stop IO Thread only
pl: Zatrzymaj tylko wątek IO

en: Error management:
pl: Błąd zarządzania:

en: Skipping errors might lead into unsynchronized primary and replica!
pl: Pomijanie błędów może skutkować desynchronizacją serwera głównego oraz serwera podrzędnego!

en: Skip current error
pl: Pomiń bieżący błąd

en: Skip next %s errors.
pl: Pomiń następne błędy %s.

en: Change or reconfigure primary server
pl: Zmień lub skonfiguruj ponownie serwer główny

en: This server is not configured as replica in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
pl: Ten serwer nie jest skonfigurowany jako podrzędny w procesie replikacji. Czy chcesz go %sskonfigurować%s?

en: Primary status
pl: Status serwera głównego

en: Replica status
pl: Status serwera podrzędnego

en: Variable
pl: Zmienna

en: Current server:
pl: Bieżący serwer:

en: Servers
pl: Serwery

en: Advisor system
pl: Doradca systemu

en: Not enough privilege to view the advisor.
pl: Za małe uprawnienia do przeglądania doradcy.

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
pl: System Doradcy może dostarczyć zalecenia dotyczące zmiennych serwera poprzez analizę zmiennych stanu serwera.

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
pl: Jednak zauważ, że system ten zapewnia zalecenia oparte na prostych obliczeniach i zasadach, które nie mogą mieć obowiązkowego zastosowania do systemu.

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
pl: Przed zmianą jakichkolwiek konfiguracji, należy wiedzieć, co się zmienia (poprzez czytanie dokumentacji) i jak cofnąć zmiany. Złe ustawienia mogą mieć bardzo negatywny wpływ na wydajność.

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
pl: Najlepszym sposobem, aby ustawić swój system jest zmiana tylko jednego ustawienia w czasie, obserwować lub odniesienie bazy danych, i cofnąć zmianę, gdyby nie było jednoznacznego wymiernego postępu.

en: Errors occurred while executing rule expressions:
pl: Wystąpiły błędy podczas wykonywania wyrażeń reguł:

en: Possible performance issues
pl: Możliwe problemy z wydajnością

en: Issue:
pl: Wydanie:

en: Recommendation:
pl: Rekomendacja:

en: Justification:
pl: Uzasadnienie:

en: Used variable / formula:
pl: Użyta zmienna/formuła:

en: Test:
pl: Testuj:

en: Server
pl: Serwer

en: Processes
pl: Procesy

en: Query statistics
pl: Statystyki zapytań

en: All status variables
pl: Wszystkie zmienne stanu

en: Advisor
pl: Doradca

en: System monitor
pl: Monitor systemowy

en: Start monitor
pl: Uruchom monitor

en: Instructions/Setup
pl: Instrukcje/Setup

en: Add chart
pl: Dodaj wykres

en: Enable charts dragging
pl: Włącz przeciąganie wykresów

en: Done dragging (rearranging) charts
pl: Gotowe przestawienie/edycji wykresów

en: Refresh rate
pl: Częstotliwość odświeżania

en: %d second
pl: %d sekund

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: %d minute
pl: %d minut

en: %d minutes
pl: %d minuty

en: Chart columns
pl: Kolumny wykresu

en: Chart arrangement
pl: Układ wykresu

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
pl: Układ wykresów są przechowywane w przeglądarce lokalnego przechowywania. Możesz wyeksportować go, jeśli masz skomplikowany zestaw górę.

en: Reset to default
pl: Przywróć wartość domyślną

en: Monitor Instructions
pl: Instrukcje monitora

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
pl: Monitor phpMyAdmin może pomóc w optymalizacji konfiguracji serwera i wyśledzić czasochłonne zapytania. W tym ostatnim przypadku trzeba będzie ustawić log_output dla 'TABLE' i albo mają slow_query_log lub general_log włączone. Należy jednak pamiętać, że general_log produkuje duże ilości danych i zwiększa obciążenie serwera nawet o 15%.

en: Using the monitor:
pl: Korzystanie z monitora:

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
pl: Twoja przeglądarka odświeży wszystkie wyświetlane wykresy w regularnych odstępach czasu. Możesz dodawać wykresy i zmienić częstotliwość odświeżania w 'Ustawienia' lub usunąć wykres za pomocą ikony zębatki dla każdego wykresu.

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
pl: Aby wyświetlić zapytania z dzienników, wybierz odpowiedni przedział czasowy na dowolnym wykresie, przytrzymując lewy przycisk myszy i przesuwając po wykresie. Po potwierdzeniu spowoduje to załadowanie tabeli zgrupowanych zapytań, gdzie możesz kliknąć dowolne występujące instrukcje SELECT, aby je dalej analizować.

en: Please note:
pl: Proszę zwrócić uwagę:

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
pl: Włączenie general_log może zwiększa obciążenie serwera o 5-15%. Również miej świadomość, że generowanie statystyk z dzienników jest obciążenie intensywne zadań, więc wskazane jest, aby wybrać tylko niewielki przedział czasowy i wyłączyć general_log i opróżnić swoją tabelę raz monitorowania nie jest wymagane.

en: Chart Title
pl: Tytuł wykresu

en: Preset chart
pl: Ustawiony wykres

en: Status variable(s)
pl: Zmienna statusu(ów)

en: Select series:
pl: Wybierz serię:

en: Commonly monitored
pl: Najczęściej monitorowany

en: or type variable name:
pl: lub wpisz nazwę zmiennej:

en: Display as differential value
pl: Wyświetl jako wartości różnicy

en: Apply a divisor
pl: Zastosuj dzielnik

note: l10n: shortcuts for Kilobyte
en: KiB
pl: KB

note: l10n: shortcuts for Megabyte
en: MiB
pl: MB

en: Append unit to data values
pl: Dołącz urządzenia do wartości danych

en: Add this series
pl: Dodaj tę serię

en: Clear series
pl: Wyczyść serie

en: Series in chart:
pl: Seria na wykresie:

en: Add chart to grid
pl: Dodaj wykres do siatki

en: Log statistics
pl: Statystyki Log

en: Selected time range:
pl: Wybrany zakres czasu:

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
pl: Pobierać tylko oświadczenia SELECT, INSERT, UPDATE i DELETE

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
pl: Usuń zmiennych danych w oświadczeniu INSERT dla lepszej grupy

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
pl: Wybierz z którego dziennika chcesz statystyki które mają być generowane.

en: Results are grouped by query text.
pl: Wyniki są pogrupowane według zapytania tekstu.

en: Query analyzer
pl: Analizuj zapytanie

en: Show only active
pl: Pokaż tylko aktywne

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
pl: Uwaga: Włączenie automatycznego odświeżania może spowodować duży ruch między serwerem WWW a serwerem MySQL.

en: Start auto refresh
pl: Rozpocznij automatyczne odświeżanie

en: Kill
pl: Zabij

en: Not enough privilege to view query statistics.
pl: Za małe uprawnienia do przeglądania statystyk zapytań.

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions since startup:
pl: Pytania od uruchomienia:

en: per hour:
pl: na godzinę:

en: per minute:
pl: na minutę:

en: per second:
pl: na sekundę:

en: Statements
pl: Oświadczenia

en: ø per hour
pl: ø na godzinę

en: Pie chart with the most frequent statements.
pl: Wykres kołowy z najczęściej występującymi instrukcjami.

en: Network traffic since startup: %s
pl: Ruch sieciowy od uruchomienia: %s

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
pl: Ten serwer MySQL działa już od: %1$s. Uruchomiony został o: %2$s.

en: Traffic
pl: Ruch

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
pl: Na aktywnym serwerze liczniki bajtów mogą się przekręcić, więc statystyki jakich dostarcza serwer MySQL nie są wiarygodne.

en: Connections
pl: Połączenia

en: This MySQL server works as <b>primary</b> and <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
pl: Ten serwer MySQL jest ustawiony jako <b>główny</b> i <b>podrzędny</b> w procesie <b>replikacji</b>.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> in <b>replication</b> process.
pl: Ten serwer MySQL jest ustawiony jako <b>główny</b> w procesie <b>replikacji</b>.

en: This MySQL server works as <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
pl: Ten serwer MySQL jest ustawiony jako <b>podrzędny</b> w procesie <b>replikacji</b>.

en: Replication status
pl: Stan replikacji

en: Not enough privilege to view server status.
pl: Za małe uprawnienia do przeglądania statusu serwera.

en: Show only alert values
pl: Pokaż tylko wartości alarmowe

en: Filter by category…
pl: Filtruj wg kategorii…

en: Show unformatted values
pl: Pokaż niesformatowane wartości

en: Related links:
pl: Powiązane linki:

en: Not enough privilege to view status variables.
pl: Za małe uprawnienia, aby wyświetlić zmienne statusu.

en: Add user group
pl: Dodaj grupę użytkownika

en: Edit user group: '%s'
pl: Edycja grupy użytkowników: '%s'

en: User group menu assignments
pl: Menu skojarzenia grupy użytkownika

en: Group name:
pl: Nazwa grupy:

en: Server level tabs
pl: Karty na poziomie serwera

en: Database level tabs
pl: Zakładki poziomie bazy danych

en: Table level tabs
pl: Poziom zakładek tabeli

en: Delete user group
pl: Usuń grupę użytkowników

en: Users of '%s' user group
pl: Użytkownicy '%s' grupy użytkowników

en: No users were found belonging to this user group.
pl: Nie znaleziono użytkowników należących do tej grupy użytkowników.

en: User
pl: Użytkownik

en: Server variables and settings
pl: Zmienne i ustawienia serwera

en: This is a read-only variable and can not be edited
pl: Jest to zmienna tylko do odczytu i nie można jej edytować

en: Session value
pl: Wartość sesji

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
pl: Za małe uprawnienia do przeglądania zmiennych i ustawień serwera. %s

en: Overview
pl: Opcje podstawowe

en: Configuration file
pl: Plik konfiguracyjny

en: Generated configuration file
pl: Wygenerowany plik konfiguracyjny

en: Download
pl: Ściągnij

en: Submitted form contains errors
pl: Wysłany formularz zawiera błędy

en: Try to revert erroneous fields to their default values
pl: Spróbuj przywrócić błędne pola do wartości domyślnych

en: Ignore errors
pl: Ignoruj błędy

en: Show form
pl: Pokaż formularz

en: Show hidden messages
pl: Pokaż ukryte wiadomości

en: Authentication type
pl: Typ uwierzytelniania

en: There are no configured servers
pl: Nie ma skonfigurowanych serwerów

en: New server
pl: Nowy serwer

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Default server
pl: Domyślny serwer

en: let the user choose
pl: pozwalają użytkownikowi wybrać

en: - none -
pl: - brak -

en: End of line
pl: Koniec linii

en: Display
pl: Pokaż

en: phpMyAdmin homepage
pl: Strona główna phpMyAdmina

en: Donate
pl: Przekaż darowiznę

en: Check for latest version
pl: Sprawdź, czy jest nowsza wersja

en: Edit server
pl: Edytuj serwer

en: Add a new server
pl: Dodaj nowy serwer

en: Something went wrong.
pl: Coś poszło nie tak.

en: Bookmark this SQL query
pl: Pamiętaj zapytanie SQL

en: Bookmark label:
pl: Tabela zakładek:

en: Let every user access this bookmark
pl: Niech każdy użytkownik ma dostęp do tej zakładki

en: Create new bookmark
pl: Utwórz nową zakładkę

en: Detailed profile
pl: Szczegółowy profil

en: Order
pl: Kolejność

en: State
pl: Stan

en: Time
pl: Czas

en: Summary by state
pl: Podsumowanie według stanu

en: Total Time
pl: Całkowity czas

en: % Time
pl: % Czas

en: Calls
pl: Połączenia

en: ø Time
pl: ø Czas

en: Pie chart with profiling results.
pl: Wykres kołowy z wynikami profilowania.

en: Your SQL query has been executed successfully.
pl: Zapytanie SQL zostało wykonane pomyślnie.

en: SQL query
pl: Zapytanie SQL

en: Get auto-saved query
pl: Uzyskaj automatycznie zapisane zapytanie

note: l10n: Bind parameters in the SQL query using :parameterName format
en: Bind parameters
pl: Parametry wiązania

en: Columns
pl: Kolumny

en: Bookmark this SQL query:
pl: Zaznacz to zapytanie SQL:

en: Replace existing bookmark of same name
pl: Zastąp istniejącą zakładkę o tej samej nazwie

en: Delimiter
pl: Separator

en: Show this query here again
pl: Pokaż to zapytanie tutaj ponownie

en: Retain query box
pl: Zachowaj pole zapytania

en: Rollback when finished
pl: Przywróć po zakończeniu

en: Bookmarked SQL query
pl: Zapamiętane zapytanie SQL

en: Bookmark:
pl: Zakładka:

en: shared
pl: współdzielone

en: View only
pl: Pokaż tylko

en: Simulate query
pl: Symuluj zapytanie

en: Browse foreign values
pl: Przeglądaj zewnętrzne wartości

en: Use this value
pl: Użyj tej wartości

en: Chart type
pl: Rodzaj wykresu

[ctx: Chart type]
en: Bar
pl: Słupkowy

[ctx: Chart type]
en: Column
pl: Kolumna

[ctx: Chart type]
en: Line
pl: Linia

[ctx: Chart type]
en: Spline
pl: Klin

[ctx: Chart type]
en: Area
pl: Obszar

[ctx: Chart type]
en: Pie
pl: Kołowy

[ctx: Chart type]
en: Timeline
pl: Kalendarium

[ctx: Chart type]
en: Scatter
pl: Rozproszony

en: Stacked
pl: Spakowany

en: Chart title:
pl: Tytuł wykresu:

en: X-Axis:
pl: Oś X:

en: Series:
pl: Serie:

en: X-Axis label:
pl: Etykieta osi X:

en: X Values
pl: Wartość X

en: Y-Axis label:
pl: Etykieta osi Y:

en: Y Values
pl: Wartość Y

en: Series names are in a column
pl: Nazwy serii znajdują się w kolumnie

en: Series column:
pl: Kolumna serii:

en: Value Column:
pl: Wartości dla kolumny:

en: Save chart as image
pl: Zapisz wykres jako obraz

en: @SERVER@ will become the server name, @DATABASE@ will become the database name and @TABLE@ will become the table name.
pl: @SERVER@ stanie się nazwą serwera, @DATABASE@ nazwą bazy danych, a @TABLE@ nazwą tabeli.

en: Exporting rows from "%s" table
pl: Eksportuj wiersze z tabeli "%s"

en: Table search
pl: Wyszukiwanie tabeli

en: Zoom search
pl: Powiększ wyszukiwanie

en: Find and replace
pl: Znajdź i Zamień

en: Replace with:
pl: Zamień na:

en: Column:
pl: Kolumna:

en: Use regular expression
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: Find and replace - preview
pl: Znajdź i zamień - podgląd

en: Original string
pl: Oryginalny ciąg

en: Replaced string
pl: Zastępuje ciąg

en: Replace
pl: Zastąp

en: Display GIS Visualization
pl: Wyświetlaj wizualizację GIS

en: Label column
pl: Etykieta kolumny

en: -- None --
pl: -- Brak --

en: Spatial column
pl: Przestrzenna kolumna

en: Importing into the table "%s"
pl: Import do tabeli "%s"

en: Index name:
pl: Nazwa indeksu :

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
pl: "PRIMARY" <b>musi</b> być nazwą <b>jedynie</b> klucza podstawowego!

en: Index choice:
pl: Wybór indeksu:

en: Advanced options
pl: Zaawansowane opcje

en: Key block size:
pl: Rozmiar bloku klucza:

en: Index type:
pl: Rodzaj indeksu :

en: Parser:
pl: Analizator składni:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Drag to reorder
pl: Przeciągnij, aby zmienić kolejność

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Add %s column(s) to index
pl: Dodaj %s kolumny do indeksu

en: Insert as new row
pl: Wstaw jako nowy wiersz

en: Insert as new row and ignore errors
pl: Wstaw jako nowy wiersz i ignoruj błędy

en: Show insert query
pl: Pokaż wstawiane zapytanie

en: and then
pl: i potem

en: Go back to previous page
pl: Wróć

en: Insert another new row
pl: Wstaw nowy wiersz

en: Go back to this page
pl: Powrót do tej strony

en: Edit next row
pl: Edytuj następny wiersz

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
pl: Użyj klawisza TAB, aby przejść z wartości do wartości, lub CTRL+strzałek, aby przejść w dowolnym miejscu.

en: Binary
pl: Binarne

en: Use the NULL value for this column.
pl: Użyj wartości NULL dla tej kolumny.

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
pl: Ze względu na swoją długość <br> tej kolumny nie można edytować.

en: Binary - do not edit
pl: Binarne - nie do edycji

en: Edit/Insert
pl: Edycja/Wstaw

en: Amount of rows to insert
pl: Liczba wierszy do wstawienia

en: Checksum
pl: Suma kontrolna

en: Improve table structure (Normalization):
pl: Popraw strukturę tabeli (Normalizacja):

en: Select up to what step you want to normalize
pl: Wybierz do jakiego kroku chcesz się normalizować

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
pl: Wskazówka: Należy postępować zgodnie z procedurą, aby uzyskać prawidłową normalizację

en: First step of normalization (1NF)
pl: Pierwszy krok normalizacji (1NF)

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
pl: Drugi etap normalizacji (1NF + 2NF)

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
pl: Trzeci etap normalizacji (1NF+2NF+3NF)

en: Table operations
pl: Operacje tabeli

en: Alter table order by
pl: Sortowanie tabeli wg

[ctx: Alter table order by a single field.]
en: (singly)
pl: (pojedynczo)

en: Move table to (database.table)
pl: Przenieś tabelę do (database.table)

en: Table options
pl: Opcje tabeli

en: Rename table to
pl: Zmień nazwę tabeli na

en: Table comments
pl: Komentarze tabeli

en: Change all column collations
pl: Zmień wszystkie sortowanie kolumn

en: Copy table to (database.table)
pl: Skopiuj tabelę do (baza.tabela)

en: Switch to copied table
pl: Przełącz na przekopiowaną tabelę

en: Defragment table
pl: Defragmentuj tabelę

en: Table %s has been flushed.
pl: Tabela %s została przeładowana.

en: Flush the table (FLUSH)
pl: Wyczyść tabelę (FLUSH)

en: Table %s has been emptied.
pl: Tabela %s została opróżniona.

en: Empty the table (TRUNCATE)
pl: Opróżnij tabelę (TRUNCATE)

en: Empty the table (DELETE FROM)
pl: Opróżnij tabelę (DELETE FROM)

en: View %s has been dropped.
pl: Widok %s został usunięty.

en: Table %s has been dropped.
pl: Tabela %s została usunięta.

en: Delete the table (DROP)
pl: Usuń tabelę (DROP)

en: Partition maintenance
pl: Zarządzanie partycjami

en: Remove partitioning
pl: Usuń partycjonowanie

en: Check referential integrity
pl: Sprawdź integralność referencyjną

en: Operations
pl: Operacje

en: Rename view to
pl: Zmień nazwę widoku na

en: Delete the view (DROP)
pl: Usuń widok (DROP)

en: Table structure
pl: Struktura tabeli

en: Relation view
pl: Widok relacyjny

en: Analyze partition
pl: Analizuj partycję

en: Check partition
pl: Sprawdź partycję

en: Drop partition
pl: Upuść partycję

en: Optimize partition
pl: Zoptymalizuj partycję

en: Rebuild partition
pl: Odbuduj partycję

en: Repair partition
pl: Napraw partycję

en: Truncate partition
pl: Obetnij partycję

en: table-specific
pl: specyficzne dla tabeli

en: Foreign key constraints
pl: Ograniczenia klucza obcego

en: Actions
pl: Działania

en: Constraint properties
pl: Właściwości ograniczenia

en: Creating a foreign key over a non-indexed column would automatically create an index on it. Alternatively, you can define an index below, before creating the foreign key.
pl: Utworzenie klucza obcego nad nieindeksowaną kolumną automatycznie utworzyłoby indeks na nim. Alternatywnie możesz zdefiniować indeks poniżej, zanim utworzysz klucz obcy.

en: Only columns with index will be displayed. You can define an index below.
pl: Wyświetlane będą tylko kolumny z indeksem. Możesz zdefiniować indeks poniżej.

en: Foreign key constraint
pl: Ograniczenie klucza obcego

en: + Add constraint
pl: Dodaj ograniczenie

en: Internal relationships
pl: Relacje wewnętrzne

en: Internal relation
pl: Wewnętrzne relacje

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
pl: Wewnętrzna relacja jest zbędna gdy istnieje odpowiednia relacja FOREIGN KEY.

en: Choose column to display:
pl: Wybierz kolumny do wyświetlenia:

en: Foreign key constraint %s has been dropped
pl: Ograniczenie klucza obcego %s zostało usunięte

en: Constraint name
pl: Ograniczenia nazwy

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
pl: Wykonaj "zapytanie przez przykład" (znak globalny: "%")

en: Select columns (at least one):
pl: Wybierz kolumny (przynajmniej jedną):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
pl: Dodaj warunki przeszukiwania (warunek dla "WHERE"):

en: Number of rows per page
pl: Liczba wierszy na stronie

en: Display order:
pl: Kolejność wyświetlania:

en: Range search
pl: Zakres wyszukiwania

en: Minimum value:
pl: Minimalna wartość:

en: Maximum value:
pl: Maksymalna wartość:

en: Start row:
pl: Początkowy wiersz:

en: Partitions
pl: Partycje

en: No partitioning defined!
pl: Nie zdefiniowano podziału na partycje!

en: Partitioned by:
pl: Partycjonowane przez:

en: Sub partitioned by:
pl: Sub podzielony na partycje przez:

en: Data length
pl: Długość danych

en: Index length
pl: Długość indeksu

en: Analyze
pl: Analizuj

en: Check
pl: Sprawdź

en: Optimize
pl: Optymalizuj

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: Repair
pl: Napraw

en: Truncate
pl: Wyczyść(obetnij)

en: Partition table
pl: Tabela partycji

en: Edit partitioning
pl: Edytuj partycjonowanie

en: Extra
pl: Dodatkowo

en: Media type:
pl: Typ mediów:

[ctx: None for default]
en: None
pl: Brak

en: Change
pl: Zmień

en: Column %s has been dropped.
pl: Kolumna %s została upuszczona.

en: More
pl: Więcej

en: A primary key has been added on %s.
pl: Do %s dodany został klucz podstawowy.

en: An index has been added on %s.
pl: Do %s dodany został indeks.

en: Distinct values
pl: Różne wartości

en: Remove from central columns
pl: Usuń z centralnych kolumn

en: Add to central columns
pl: Dodaj do środkowych kolumn

en: Move columns
pl: Przenieś kolumny

en: Move the columns by dragging them up and down.
pl: Aby przenieś kolumny, przeciągając je w górę i w dół.

en: Edit view
pl: Edycja widoku

en: Propose table structure
pl: Zaproponowanie struktury tabeli

en: Normalize
pl: Normalizować

en: Track view
pl: Widok śledzenia

en: Add %s column(s)
pl: Dodaj %s kolumnę(y)

en: at beginning of table
pl: na początku tabeli

en: Create an index on %s columns
pl: Utwórz indeks w %s kolumnach

en: Space usage
pl: Wykorzystanie przestrzeni

en: Effective
pl: Efektywne

en: Total
pl: Ogółem

en: Row statistics
pl: Statystyki wiersza

en: static
pl: statycznie

en: dynamic
pl: dynamiczny

en: partitioned
pl: partycjonowanie

en: Row length
pl: Długość wiersza

en: Row size
pl: Rozmiar wiersza

en: Next autoindex
pl: Następny autoindeks

en: Dropping columns from the table
pl: Usuwanie kolumn z tabeli

en: Delete version
pl: Usuń wersję

en: Activate tracking for %s
pl: Aktywuj śledzenie %s

en: Activate now
pl: Aktywuj teraz

en: Deactivate tracking for %s
pl: Dezaktywuj śledzenie dla %s

en: Deactivate now
pl: Dezaktywuj teraz

en: Date
pl: Data

en: Username
pl: Użytkownik

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
pl: Wykonaj "zapytanie wg przykładu" (symbol wieloznaczny "%") dla dwóch różnych kolumn

en: Additional search criteria
pl: Dodatkowe kryteria wyszukiwania

en: Use this column to label each point
pl: W tej kolumnie oznacz każdy punkt

en: Maximum rows to plot
pl: Maksymalna liczba wierszy do wykreślenia

en: Browse/Edit the points
pl: Przeglądaj/Edytuj punkty

en: How to use
pl: Jak korzystać

en: Reset zoom
pl: Reset powiększenia

[ctx: Text context]
en: Text
pl: Tekst

note: l10n: Number of tables
en: One table | %count% tables
pl[0]: Jedna tabela
pl[1]: %count% tabel
pl[2]: %count% tabel

en: Available media types
pl: Dostępne typy mediów

en: Available browser display transformations
pl: Dostępne transformacje wyświetlania przeglądarki

[ctx: for media type transformation]
en: Description
pl: Opis

en: Available input transformations
pl: Dostępne transformacje wejściowe

en: Trigger name
pl: Nazwa wyzwalacza

[ctx: Trigger action time]
en: Time
pl: Czas

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Export of trigger %s
pl: Eksport wyzwalacza %s

en: Triggers
pl: Wyzwalacze

en: Create new trigger
pl: Utwórz nowy wyzwalacz

en: There are no triggers to display.
pl: Brak wyzwalaczy.

en: VIEW name
pl: Nazwa widoku

en: Column names
pl: Nazwy kolumn

en: Error when evaluating: %s
pl: Błąd podczas obliczania: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
pl: Nie powiodła się ocena warunku dla reguły '%s'.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
pl: Nie powiodło się obliczanie wartości dla reguły '%s'.

en: Failed running test for rule '%s'.
pl: Nie powiódł się uruchomiony test dla reguły '%s'.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
pl: Nie udało się formatowanie ciągu dla reguły '%s'.

en: per second
pl: na sekundę

en: per minute
pl: na minutę

en: per hour
pl: na godzinę

en: per day
pl: na dzień

en: Uptime below one day
pl: Czas działania poniżej jednego dnia

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
pl: Czas działania poniżej 1 dnia, optymalizacja wydajności może być niedokładna.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
pl: Aby mieć dokładniejsze średnie zalecane jest, aby pozwolić serwerowi działać przez conajmniej jeden dzień przed uruchomieniem tego analizatora

en: The uptime is only %s
pl: Czas działania to tylko %s

en: Questions below 1,000
pl: Liczba zapytań poniżej 1,000

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
pl: Mniej niż 1,000 zapytań zostało przetworzone przez ten serwer. Zalecenia mogą być niedokładne.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
pl: Pozwól serwerowi działać dłużej, aż przetworzy większą liczbę zapytań.

en: Current amount of Questions: %s
pl: Aktualna liczba zapytań: %s

en: Percentage of slow queries
pl: Procent powolnych zapytań

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
pl: Jest dużo powolnych zapytań w stosunku do ogólnej liczby zapytań.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
pl: Może chcesz zwiększyć {long_query_time} lub zoptymalizować zapytania wymienione w logu wolnych zapytań

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
pl: Procent powolnych zapytań nie powinien przekraczać 5%%, twoja wartość to %s%%.

en: Slow query rate
pl: Powolne tempo zapytania

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
pl: Jest wysoki procent powolnych zapytań w porównaniu do czasu pracy serwera.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
pl: Twój wskaźnik powolnych zapytań to %s na godzinę, powinieneś mieć mniej niż 1%% na godzinę.

en: Long query time
pl: Długi czas zapytania

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
pl: {long_query_time} jest ustawiony na 10 sekund lub więcej, dlatego rejestrowane są tylko te powolne zapytania, które trwają powyżej 10 sekund.

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
pl: Sugeruje się, aby ustawić {long_query_time} na niższą wartość, w zależności od Twojego środowiska. Najczęściej sugerowaną wartością jest 1-5 sekund.

en: long_query_time is currently set to %ds.
pl: long_query_time jest aktualnie ustawiony na %ds.

en: Slow query logging
pl: Rejestrowanie powolnych zapytań

en: The slow query log is disabled.
pl: Rejestrowanie powolnych zapytań jest wyłączone.

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
pl: Włącz logowanie powolnych zapytań ustawiając {log_slow_queries} na 'ON'. Pomoże to w rozwiązywaniu problemów z powoli wykonującymi się zapytaniami.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
pl: log_slow_queries jest ustawiony na 'OFF'

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
pl: Włącz rejestrowanie powolnych zapytań ustawiając {slow_query_log} na 'ON'. Pomoże to w rozwiązywaniu problemów z powoli wykonującymi się zapytaniami.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
pl: slow_query_log jest ustawiony na 'OFF'

en: Release Series
pl: Seria wydania

en: The MySQL server version less than 5.1.
pl: Wersja serwera MySQL jest mniejsza niż 5.1.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
pl: Powinieneś zaktualizować, ponieważ MySQL 5.1 poprawił wydajność, a MySQL 5.5 jeszcze bardziej.

en: Current version: %s
pl: Aktualna wersja: %s

en: Minor Version
pl: Wersja mniejsza

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
pl: Wersja starsza niż 5.1.30 (pierwsze wydanie GA wersji 5.1).

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
pl: Powinieneś zaktualizować, ponieważ ostatnie wersje MySQL 5.1 poprawiły wydajność, a MySQL 5.5 jeszcze bardziej.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
pl: Wersja starsza niż 5.5.8 (pierwsze wydanie GA dla 5.5).

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
pl: Należy dokonać aktualizacji, do stabilnej wersji MySQL 5.5.

en: Distribution
pl: Dystrybucja

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
pl: Wersja jest skompilowana ze źródła, a nie z oficjalnej binarki MySQL.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
pl: Jeśli nie skompilowałeś ze źródła, możesz używać pakietu zmodyfikowanego przez dystrybucję. Podręcznik MySQL jest dokładny jedynie dla oficjalnych binariów MySQL, a nie dla każdego pakietu z dystrybucji (takich jak RedHat, Debian/Ubuntu itp.).

en: 'source' found in version_comment
pl: 'source' znalezione w version_comment

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
pl: Podręcznik MySQL jest dokładny tylko dla oficjalnych binariów MySQL.

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
pl: Dokumentacja Percony znajduje się na stronie <a href="https://www.percona.com/software/documentation/"> https://www.percona.com/software/documentation </a>

en: 'percona' found in version_comment
pl: 'percona' znaleziono w version_comment

en: MySQL Architecture
pl: Architektura MySQL

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
pl: MySQL nie jest skompilowany jako pakiet 64-bitowy.

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
pl: Twoja pojemność pamięci jest powyżej 3 GiB (zakładając, że serwer jest na localhost), więc MySQL może nie być w stanie uzyskać dostępu do całej pamięci. Możesz rozważyć zainstalowanie 64-bitowej wersji MySQL.

en: Available memory on this host: %s
pl: Dostępna pamięć na tym hoście: %s

en: Query caching method
pl: Metoda buforowania zapytań

en: Suboptimal caching method.
pl: Nieoptymalna metoda buforowania.

en: You are using the MySQL Query cache with a fairly high traffic database. It might be worth considering to use <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> instead of the MySQL Query cache, especially if you have multiple replicas.
pl: Używasz bufora zapytań MySQL z bazą danych o dość dużym ruchu. Być może warto rozważyć użycie <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> zamiast bufora zapytań MySQL, zwłaszcza jeśli masz wiele replik.

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
pl: Bufor zapytań jest włączony i serwer otrzymuje %d zapytań na sekundę. Reguła zostanie uruchomiona, gdy liczba zapytań będzie większa niż 100 na sekundę.

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
pl: Procent sortowań, które powodują powstanie tabel tymczasowych

en: Too many sorts are causing temporary tables.
pl: Zbyt wiele sortowań powoduje powstawanie tabel tymczasowych.

en: Consider increasing {sort_buffer_size} and/or {read_rnd_buffer_size}, depending on your system memory limits.
pl: Rozważ zwiększenie {sort_buffer_size} i/lub {read_rnd_buffer_size}, w zależności od limitów pamięci systemowej.

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
pl: %s%% z wszystkich sortowań powoduje powstawanie tabel tymczasowych, ta wartość powinna być niższa niż 10%%.

en: Rate of sorts that cause temporary tables
pl: Tempo sortowań, które powoduje powstawanie tabeli tymczasowych

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
pl: Średnia tabel tymczasowych: %s, ta wartość powinna być mniejsza niż 1 na godzinę.

en: Sort rows
pl: Sortuj wiersze

en: There are lots of rows being sorted.
pl: Jest wiele wierszy, które są sortowane.

en: While there is nothing wrong with a high amount of row sorting, you might want to make sure that the queries which require a lot of sorting use indexed columns in the ORDER BY clause, as this will result in much faster sorting.
pl: Chociaż nie ma nic złego w dużej ilości sortowania wierszy, możesz chcieć upewnić się, że zapytania, które wymagają dużo sortowania, używają indeksowanych kolumn w klauzuli ORDER BY, ponieważ spowoduje to znacznie szybsze sortowanie.

en: Sorted rows average: %s
pl: Sortuj średnie wiersze: %s

en: Rate of joins without indexes
pl: Stawka dołączania bez indeksów

en: There are too many joins without indexes.
pl: Istnieje zbyt wiele łączy bez indeksów.

en: This means that joins are doing full table scans. Adding indexes for the columns being used in the join conditions will greatly speed up table joins.
pl: Oznacza to, że łączenia wykonują pełne skanowanie tabeli. Dodanie indeksów dla kolumn używanych w warunkach łączenia znacznie przyspieszy dołączanie tabel.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Tabela dołącza średnią: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: Rate of reading first index entry
pl: Tempo czytania pierwszego wpisu indeksu

en: The rate of reading the first index entry is high.
pl: Wskaźnik odczytania pierwszego wpisu indeksu jest wysoki.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
pl: Zwykle oznacza to częste pełne skanowanie indeksu. Pełne skanowanie indeksu jest szybsze niż skanowanie tabeli, ale wymaga wiele cykli procesora w dużych tabelach, jeśli te tabele, które mają lub miały duże ilości aktualizacji i kasowania, uruchomiono 'OPTIMIZE TABLE" może zmniejszyć ilość i/lub przyspieszyć pełne skanowanie indeksu. Innych niż tego pełnego skanowania indeksu może zostać obniżona o przepisanie zapytania.

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Indeks skanuje średnią: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: Rate of reading fixed position
pl: Stawka czytania stałej pozycji

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
pl: Tempo odczytu danych z ustalonej pozycji jest wysokie.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
pl: Oznacza to, że wiele zapytań potrzebują wyników sortowania i/lub wykonać pełny skan tabeli, w tym połączyć pytania które nie korzystają z indeksów. Dodaj indeksy w stosownych przypadkach.

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Stawka odczytu stałej średniej pozycji: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: Rate of reading next table row
pl: Stawka odczytu następnego wiersza tabeli

en: The rate of reading the next table row is high.
pl: Tempo odczytu kolejnego wiersza tabeli jest wysokie.

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
pl: Oznacza to, że wiele zapytań robi pełne skanowanie tabeli. Dodaj indeksy w stosownych przypadkach.

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Stawka odczytu następnego wiersza tabeli: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: Different tmp_table_size and max_heap_table_size
pl: Różne tmp_table_size i max_heap_table_size

en: {tmp_table_size} and {max_heap_table_size} are not the same.
pl: {tmp_table_size} i {max_heap_table_size} nie są takie same.

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
pl: Jeśli celowo zmieniłeś jedną z następujących wartości: Serwer używa niższą wartość albo określa maksymalną wielkość w pamięci tabel. Więc jeśli chcesz zwiększyć w pamięci limitu tabeli trzeba będzie zwiększyć inną wartość.

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
pl: Aktualne wartości są tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s

en: Percentage of temp tables on disk
pl: Procent z tabel tymczasowych na dysku

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
pl: Wiele tabel tymczasowych są zapisywane na dysku zamiast przechowywania w pamięci.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
pl: Zwiększenie {max_heap_table_size} i {tmp_table_size} może pomóc. Jednak niektóre tabele tymczasowe zawsze są zapisywane na dysku, niezależnie od wartości tych zmiennych. Aby wyeliminować te trzeba będzie przepisać zapytania, aby uniknąć tych warunków (w obrębie tabeli tymczasowej: Obecność kolumny BLOB lub TEXT lub obecności kolumny większego niż 512 bajtów), jak wspomniano na początku <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Artykuł wg Pythian Group</a>

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
pl: %s%% wszystkich tabel tymczasowych są zapisywane na dysku, wartość ta powinna być poniżej 25%%

en: Temp disk rate
pl: Szybkość dysku tymczasowego

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">MySQL Documentation</a>
pl: Zwiększenie {max_heap_table_size} i {tmp_table_size} może pomóc. Jednak niektóre tabele tymczasowe zawsze są zapisywane na dysku, niezależnie od wartości tych zmiennych. Aby wyeliminować te trzeba będzie przepisać zapytania, aby uniknąć tych warunków (w obrębie tabeli tymczasowej: Obecność kolumny BLOB lub TEXT lub obecności kolumny większej niż 512 bajtów) Jak wspomniano w <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">Dokumentacji MySQL</a>

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Stawka tabel tymczasowych zapisywanych na dysku: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: MyISAM key buffer size
pl: Rozmiar bufora klucza MyISAM

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
pl: Klucz bufora nie jest inicjowany. Brak indeksów MyISAM będą buforowane.

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
pl: Ustaw {key_buffer_size} w zależności od wielkości indeksów MyISAM. 64M to dobry początek.

en: key_buffer_size is 0
pl: key_buffer_size to 0

en: Max % MyISAM key buffer ever used
pl: Maks. bufor klucza % MyISAM kiedykolwiek

en: MyISAM key buffer (index cache) % used is low.
pl: Bufor klucza MyISAM (pamięć podręczna indeksu) % używanego jest niski.

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
pl: Być może trzeba zmniejszyć rozmiar {key_buffer_size}, ponownie przeanalizuje tabele, czy indeksy zostały usunięte, lub zbadać zapytania i oczekiwania dotyczące tego, co indeksy są używane.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
pl: maks %% klucz bufora MyISAM używany co: %s%%, wartość ta powinna być wyższa niż 95%%

en: Percentage of MyISAM key buffer used
pl: Procent MyISAM klucza używanego bufora

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
pl: %% Użyto klucza bufora MyISAM: %s%%, wartość ta powinna być wyższa niż 95%%

en: Percentage of index reads from memory
pl: Procentowy wskaźnik odczytu z pamięci

en: The % of indexes that use the MyISAM key buffer is low.
pl: % indeksów używających bufora klucza MyISAM jest niski.

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
pl: Być może trzeba zwiększyć {key_buffer_size}.

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
pl: Indeks odczytuje z pamięci: %s%%, wartość ta powinna być wyższa niż 95%%

en: Rate of table open
pl: Wskaźnik otwartych tabel

en: The rate of opening tables is high.
pl: Wskaźnik otwartych tabel jest wysoki.

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
pl: Otwieranie tabel wymaga dysk I/O, która jest kosztowna. Zwiększenie {table_open_cache} może tego uniknąć.

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
pl: Wskaźnik otwartej tabeli: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 10 na godzinę

en: Percentage of used open files limit
pl: Procent używania limitu otwartych plików

en: The number of open files is approaching the max number of open files. You may get a "Too many open files" error.
pl: Liczba otwartych plików zbliża się do maksymalnej liczby otwartych plików. Może pojawić się błąd „Za dużo otwartych plików”.

en: Consider increasing {open_files_limit}, and check the error log when restarting after changing {open_files_limit}.
pl: Rozważ zwiększenie {open_files_limit} i sprawdź dziennik błędów po restarcie po zmianie {open_files_limit}.

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
pl: Liczba otwartych plików jest %s%% limitem. Powinna ona być niższa niż 85%%

en: Rate of open files
pl: Wskaźnik otwartych plików

en: The rate of opening files is high.
pl: Wskaźnik otwartych plików jest wysoki.

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
pl: Wskaźnik otwartych plików: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 5 na godzinę

en: Immediate table locks %
pl: Natychmiastowe blokady tabeli %

en: Too many table locks were not granted immediately.
pl: Zbyt wiele blokad tabel nie zostały przyznane natychmiast.

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
pl: Optymalizacja zapytań i/lub używać InnoDB, aby zmniejszyć czas oczekiwania blokady.

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
pl: Natychmiastowa blokada tabeli: %s%%, wartość ta powinna być powyżej 95%%

en: Table lock wait rate
pl: Wskaźnik oczekiwania blokady tabeli

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Wskaźnik oczekiwania blokady tabeli: %s, wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: Thread cache
pl: Pamięć podręczna wątku

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
pl: Cache wątku jest wyłączony, co powoduje większe obciążenia z nowymi połączeniami do MySQL.

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
pl: Włącz cache wątku ustawiając {thread_cache_size} > 0.

en: The thread cache is set to 0
pl: Cache wątku jest ustawiony na 0

en: Thread cache hit rate %
pl: Cache wątku trafień %

en: Thread cache is not efficient.
pl: Pamięć podręczna wątku nie jest wydajna.

en: Increase {thread_cache_size}.
pl: Zwiększenie {thread_cache_size}.

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
pl: Cache wątku: %s%%, wartość ta powinna być wyższa niż 80%%

en: Threads that are slow to launch
pl: Wątki, które są wolne do uruchomienia

en: There are too many threads that are slow to launch.
pl: Istnieje zbyt wiele wątków, które długo się uruchamiają.

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
pl: Zwykle to się zdarza w przypadku ogólnego przeciążenia systemu, jak to jest całkiem proste czynności. Warto monitorować obciążenie systemu ostrożnie.

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
pl: Wątek(i) %s trwa dłużej niż %s sekund, aby rozpocząć, powinno być 0

en: Slow launch time
pl: Powolny czas uruchamiania

en: Slow_launch_time is above 2s.
pl: Slow_launch_time jest powyżej 2s.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
pl: Ustaw {slow_launch_time} na 1s lub 2s, aby poprawnie liczyć wątki, które wolno się uruchamiają.

en: slow_launch_time is set to %s
pl: slow_launch_time jest ustawiony na %s

en: Percentage of used connections
pl: Procent używanych połączeń

en: The maximum amount of used connections is getting close to the value of {max_connections}.
pl: Maksymalna ilość zużytych połączeń jest zbliżona do wartości {max_connections}.

en: Increase {max_connections}, or decrease {wait_timeout} so that connections that do not close database handlers properly get killed sooner. Make sure the code closes database handlers properly.
pl: Zwiększ {max_connections} lub zmniejsz {wait_timeout}, aby połączenia, które nie zamykają poprawnie programów obsługi bazy danych, zostały wcześniej zabite. Upewnij się, że kod poprawnie zamyka programy obsługi bazy danych.

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
pl: Max_used_connections jest na %s%% z max_connections, powinna ona być niższa niż 80%%

en: Percentage of aborted connections
pl: Procent przerwanych połączeń

en: Too many connections are aborted.
pl: Zbyt wiele połączeń przerwanych.

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
pl: Połączenia są zwykle przerywane, gdy nie można ich autoryzować. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">Ten artykuł</a> może pomóc w odnalezieniu źródła.

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
pl: %s%% wszystkich połączeń jest przerwana. Ta wartość ta powinna być poniżej 1%%

en: Rate of aborted connections
pl: Wskaźnik przerwanych połączeń

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Przerwana ocena połączenia jest na %s, ta wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: Percentage of aborted clients
pl: Procent przerwanych klientów

en: Too many clients are aborted.
pl: Zbyt wielu klientów jest przerwanych.

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
pl: Klienci są zazwyczaj zamykani gdy nie można zamknąć ich połączenia do MySQL prawidłowo. Może to być spowodowane problemami z siecią lub kod nie zamyka programu obsługi bazy danych poprawnie. Sprawdź swoją sieć i kod.

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
pl: %s%% wszystkich klientów są przerwane. Ta wartość ta powinna być niższa niż 2%%

en: Rate of aborted clients
pl: Wskaźnik przerwanych klientów

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
pl: Przerwana ocena klienta jest na %s, ta wartość ta powinna być mniejsza niż 1 na godzinę

en: Is InnoDB disabled?
pl: InnoDB jest wyłączone?

en: You do not have InnoDB enabled.
pl: Nie masz włączonego InnoDB.

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
pl: InnoDB jest zwykle lepszym wyborem dla silnika tabeli.

en: have_innodb is set to 'value'
pl: InnoDB jest ustawiony na 'wartość'

en: InnoDB log size
pl: Rozmiar Log InnoDB

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
pl: Rozmiar pliku log InnoDB nie jest odpowiednim rozmiarem w stosunku do puli bufora InnoDB.

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
pl: Zwłaszcza w systemie z dużą ilością zapisów do tabel InnoDB powinieneś ustawić {innodb_log_file_size} na 25% {innodb_buffer_pool_size}. Jednak im większa jest ta wartość, tym dłuższy będzie czas przywracania w przypadku awarii bazy danych, więc wartość ta nie powinna być znacznie wyższa niż 256 MiB. Pamiętaj jednak, że nie możesz po prostu zmienić wartości tej zmiennej. Musisz wyłączyć serwer, usunąć pliki logów InnoDB, ustawić nową wartość w my.cnf, uruchomić serwer, a następnie sprawdzić logi błędów, czy wszystko poszło dobrze. Zobacz także <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">ten wpis na blogu</a>

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
pl: Twój rozmiar dziennika InnoDB jest na %s%% w stosunku do wielkości puli bufora InnoDB, nie powinna być niższa niż 20%%

en: Max InnoDB log size
pl: Maks. rozmiar Log InnoDB

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
pl: Rozmiar pliku log InnoDB jest niewystarczająco duży.

en: It is usually sufficient to set {innodb_log_file_size} to 25% of the size of {innodb_buffer_pool_size}. A very big {innodb_log_file_size} slows down the recovery time after a database crash considerably. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">this Article</a>. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
pl: Zwykle wystarczy ustawić {innodb_log_file_size} na 25% wielkości {innodb_buffer_pool_size}. Bardzo duży {innodb_log_file_size} znacznie spowalnia czas odzyskiwania po awarii bazy danych. Zobacz też <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">ten artykuł</a>. Musisz wyłączyć serwer, usunąć pliki logów InnoDB, ustawić nową wartość w my.cnf, uruchomić serwer, a następnie sprawdzić logi błędów, czy wszystko poszło dobrze. Zobacz także <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">ten wpis na blogu</a>

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
pl: Twoja absolutny rozmiar dziennika InnoDB jest %s MB

en: InnoDB buffer pool size
pl: Wielkość puli bufora InnoDB

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
pl: Twoja pula bufora InnoDB jest dość mała.

en: The InnoDB buffer pool has a profound impact on performance for InnoDB tables. Assign all your remaining memory to this buffer. For database servers that use solely InnoDB as storage engine and have no other services (e.g. a web server) running, you may set this as high as 80% of your available memory. If that is not the case, you need to carefully assess the memory consumption of your other services and non-InnoDB-Tables and set this variable accordingly. If it is set too high, your system will start swapping, which decreases performance significantly. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">this article</a>
pl: Pula buforów InnoDB ma ogromny wpływ na wydajność tabel InnoDB. Przypisz całą pozostałą pamięć do tego bufora. W przypadku serwerów bazodanowych, które używają wyłącznie InnoDB jako silnika przechowywania i nie mają uruchomionych innych usług (np. serwera WWW), możesz ustawić to do 80% dostępnej pamięci. Jeśli tak nie jest, musisz dokładnie ocenić zużycie pamięci innych usług i tabel innych niż InnoDB i odpowiednio ustawić tę zmienną. Jeśli jest ustawiony zbyt wysoko, system zacznie się przełączać, co znacznie zmniejsza wydajność. Zobacz także <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">ten artykuł</a>

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
pl: Aktualnie używasz %s%% twojej pamięci dla puli bufora InnoDB. Zasada ta zadziała, jeśli przypisano mniej niż 60%%, jednak może to być całkowicie wystarczające dla danego systemu, jeśli nie mają zbyt wiele tabel InnoDB lub inne usługi uruchomione na tej samej maszynie.

en: MyISAM concurrent inserts
pl: MyISAM jednoczesnych wstawień

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
pl: Włącz {concurrent_insert}, ustawiając go na 1

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
pl: Ustawienie {concurrent_insert} na 1 zmniejsza rywalizację pomiędzy odczytem i zapisem dla danej tabeli. Zobacz także <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">Dokumentację MySQL</a>

en: concurrent_insert is set to 0
pl: concurrent_insert jest ustawiony na 0

en: Query cache disabled
pl: Pamięć podręczna zapytania wyłączona

en: The query cache is not enabled.
pl: Pamięć podręczna zapytania nie jest włączona.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
pl: Zapytanie pamięci podręcznej jest znane do znacznej poprawy wydajności, jeśli jest poprawnie skonfigurowany. Włącz ją, przez ustawienie {query_cache_size} na 2 cyfrową wartość MB i ustawienie {query_cache_type} na "WŁ". <b>Uwaga:</b> Jeśli używasz memcached, zignoruj to zalecenie.

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
pl: query_cache_size jest ustawiony na 0 lub query_cache_type jest ustawiony na 'WYŁ'

en: Query cache efficiency (%)
pl: Wydajność pamięci podręcznej zapytań (%)

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
pl: Pamięć podręczna zapytania nie działa sprawnie, ma niski współczynnik trafień.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
pl: Rozważ zwiększenie {query_cache_limit}.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
pl: Obecna pamięć podręczna zapytań trafień %s%% jest poniżej 20%%

en: Query Cache usage
pl: Wykorzystanie pamięci podręcznej zapytania

en: Less than 80% of the query cache is being utilized.
pl: Mniej niż 80% z zapytania pamięci podręcznej jest wykorzystywane.

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
pl: Może to być spowodowane przez {query_cache_limit} bo jest zbyt niski. Flushing zapytania pamięci podręcznej może pomóc.

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
pl: Bieżący stosunek wolnej pamięci podręcznej zapytań do całkowitego rozmiaru pamięci podręcznej zapytań wynosi %s%%. Powinien być powyżej 80%%

en: Query cache fragmentation
pl: Fragmentacja pamięci podręcznej zapytania

en: The query cache is considerably fragmented.
pl: Zapytanie pamięci podręcznej jest znacznie pofragmentowane.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
pl: Poważne rozdrobnienia jest prawdopodobnie (dalszego) zwiększenie Qcache_lowmem_prunes. Może to być spowodowane przez wiele kwerendy pamięci podręcznej mało pamięci śliwek spowodowane {query_cache_size} jest zbyt mały. Natychmiastowe, ale krótki mieszkał poprawki można opróżnić pamięci podręcznej kwerendy (może zablokować Zapytanie cache przez długi czas). Starannie dostosowując {query_cache_min_res_unit} do niższej wartości może pomóc w zbyt, np można ustawić Średni rozmiar kwerendy w pamięci podręcznej, za pomocą następującej formuły: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
pl: Pamięć podręczna jest obecnie podzielona przez %s%%, przy 100%% rozumieniu fragmentacji, że zapytanie cache jest zmienny wzór bloków wolnej i wykorzystanej. Wartość ta powinna być poniżej 20%%.

en: Query cache low memory prunes
pl: Okrojone zapytania cache niskiej pamięci

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
pl: Buforowane zapytania zostaną usunięte z powodu braku pamięci, z zapytania pamięci podręcznej.

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
pl: Może chcesz zwiększyć {query_cache_size}, jednak należy pamiętać, że obciążenie związane z utrzymaniem cache prawdopodobnie wzrośnie z jego wielkością, więc to zrób w małych krokach i monitoruj wyniki.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
pl: Stosunek usuniętych zapytań do wstawionych zapytań jest %s%%. Im niższa jest ta wartość, tym lepiej (Ta zasad wypalania limitu: 0,1%%)

en: Query cache max size
pl: Maksymalny rozmiar pamięci zapytań

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
pl: Rozmiar zapytania pamięci podręcznej jest ponad 128 MB. Duże bufory zapytań mogą spowodować znaczne obciążenie, które są wymagane do utrzymania cache.

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
pl: W zależności od środowiska, to może być że wydajność wzrasta do zmniejszenia tej wartości.

en: Current query cache size: %s
pl: Aktualny rozmiar pamięci podręcznej zapytań: %s

en: Query cache min result size
pl: Minimalny rozmiar wyników zapytania pamięci podręcznej

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
pl: Maksymalny rozmiar zestawu wyników w pamięci podręcznej zapytania jest domyślnie 1 MB.

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
pl: Zmiana {query_cache_limit} (zwykle poprzez zwiększenie) może zwiększać efektywność. Zmienna ta określa maksymalny rozmiar wyniku kwerendy która powinna być wprowadzona do zapytania pamięci podręcznej. Jeśli istnieje wiele wyników kwerendy powyżej 1MB, które są dobrze Cacheable (wiele czyta, mało pisze), a następnie zwiększenie {query_cache_limit} zwiększy efektywność. O ile w przypadku wielu wyników zapytania będących ponad 1 MB, które nie są bardzo dobrze Cacheable (często unieważnione z powodu aktualizacji tabeli) zwiększanie {query_cache_limit} może zmniejszyć wydajność.

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
pl: query_cache_limit jest ustawiony na 1 MB

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
pl: Język niemiecki (kolejność w telefonicznej książce adresowej)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
pl: Niemiecki (kolejność słownikowa)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
pl: Język hiszpański (tradycyjny)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
pl: Hiszpański (nowoczesny)

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
pl: bez względu na wielkość liter

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
pl: wielkość liter

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
pl: niewrażliwy na akcent

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
pl: wrażliwy na akcent

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
pl: wrażliwy na kana

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
pl: wielopoziomowy

[ctx: Collation variant]
en: binary
pl: dwójkowy

[ctx: Collation variant]
en: no-pad
pl: bez podkładki

[ctx: Collation]
en: Binary
pl: Binarne

[ctx: Collation]
en: West European
pl: Zachodnioeuropejski

[ctx: Collation]
en: Central European
pl: Środkowoeuropejski

[ctx: Collation]
en: Russian
pl: Rosyjski

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
pl: Chiński uproszczony

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
pl: Chiński tradycyjny

[ctx: Collation]
en: Chinese
pl: Język chiński

[ctx: Collation]
en: Japanese
pl: Japoński

[ctx: Collation]
en: Baltic
pl: Bałtycki

[ctx: Collation]
en: Armenian
pl: Ormiański

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
pl: Cyrylica

[ctx: Collation]
en: Arabic
pl: Arabski

[ctx: Collation]
en: Korean
pl: Koreański

[ctx: Collation]
en: Hebrew
pl: Hebrajski

[ctx: Collation]
en: Georgian
pl: Gruziński

[ctx: Collation]
en: Greek
pl: Grecki

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
pl: Czesko-Słowacki

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
pl: Ukraiński

[ctx: Collation]
en: Turkish
pl: Turecki

[ctx: Collation]
en: Swedish
pl: Szwedzki

[ctx: Collation]
en: Thai
pl: Tajski

[ctx: Collation]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
pl: Bułgarski

[ctx: Collation]
en: Croatian
pl: Chorwacki

[ctx: Collation]
en: Czech
pl: Czeski

[ctx: Collation]
en: Danish
pl: Duński

[ctx: Collation]
en: English
pl: Angielski

[ctx: Collation]
en: Estonian
pl: Estoński

[ctx: Collation]
en: Hungarian
pl: Węgierski

[ctx: Collation]
en: Icelandic
pl: Islandzki

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
pl: Język łaciński klasyczny

[ctx: Collation]
en: Latvian
pl: Łotewski

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
pl: Litewski

[ctx: Collation]
en: Burmese
pl: Birmański

[ctx: Collation]
en: Persian
pl: Perski

[ctx: Collation]
en: Polish
pl: Polski

[ctx: Collation]
en: Romanian
pl: Rumuński

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
pl: Cejloński

[ctx: Collation]
en: Slovak
pl: Słowacki

[ctx: Collation]
en: Slovenian
pl: Słoweński

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Icons
pl: Ikony

en: Both
pl: Oba

en: Nowhere
pl: Nigdzie

en: Left
pl: Lewa

en: Right
pl: Prawa

en: Click
pl: Kliknij

en: Double click
pl: Podwójnie kliknij

en: key
pl: klucz

en: display column
pl: wyświetl kolumnę

en: Welcome
pl: Witamy

en: Open
pl: Otwórz

en: Closed
pl: Zamknięte

[ctx: Week day name]
en: Monday
pl: Poniedziałek

[ctx: Week day name]
en: Tuesday
pl: Wtorek

[ctx: Week day name]
en: Wednesday
pl: Środa

[ctx: Week day name]
en: Thursday
pl: Czwartek

[ctx: Week day name]
en: Friday
pl: Piątek

[ctx: Week day name]
en: Saturday
pl: Sobota

[ctx: Week day name]
en: Sunday
pl: Niedziela

en: Ask before sending error reports
pl: Pytaj przed wysłaniem raportów o błędach

en: Always send error reports
pl: Zawsze wysyłaj raporty o błędach

en: Never send error reports
pl: Nigdy nie wysyłaj raportów o błędach

en: Server default
pl: Domyślny serwer

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: structure
pl: struktura

en: data
pl: dane

en: structure and data
pl: struktura i dane

en: Quick - display only the minimal options to configure
pl: Pokaż tylko podstawowe opcje do konfiguracji

en: Custom - display all possible options to configure
pl: Własna - wyświetl wszystkie opcje konfiguracyjne

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
pl: Własna - jak wyżej, ale bez wyboru szybkiego/własnego

en: complete inserts
pl: zakończone dodania

en: extended inserts
pl: rozszerzone dodania

en: both of the above
pl: oba powyższe

en: neither of the above
pl: żadne z powyższych

en: Users cannot set a higher value
pl: Użytkownicy nie mogą ustawić wyższej wartości

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
pl: Jeśli jest włączona, użytkownik może wprowadzić dowolny serwer MySQL w formularzu logowania, aby uzyskać autoryzację plików cookie.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
pl: Ogranicza serwery MySQL, które użytkownik może wprowadzić, gdy logowanie do dowolnego serwera MySQL jest włączone przez dopasowanie adresu IP lub nazwy hosta serwera MySQL do danego wyrażenia regularnego.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
pl: Włączenie tego umożliwia stronie zlokalizowanej w innej domenie wywołanie phpMyAdmin wewnątrz ramki i jest potencjalną [strong] luką bezpieczeństwa [/strong], pozwalającą na ataki typu cross-frame scripting (XSS).

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
pl: Tajne hasło używane do szyfrowania plików cookie w uwierzytelnianiu [kbd]cookie[/kbd].

en: Enable bzip2 compression for import operations.
pl: Włącz kompresję bzip2 dla operacji importowania.

en: Enter the URL for your reCAPTCHA v2 compatible API.
pl: Wprowadź adres URL interfejsu API zgodnego z reCAPTCHA v2.

en: Enter the Content-Security-Policy snippet for your reCAPTCHA v2 compatible API.
pl: Wpisz fragment kodu Content-Security-Policy dla interfejsu API zgodnego z reCAPTCHA v2.

en: Enter the request parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
pl: Wprowadź parametr żądania używany przez interfejs API zgodny z reCAPTCHA v2.

en: Enter the response parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
pl: Wprowadź parametr odpowiedzi używany przez interfejs API zgodny z reCAPTCHA v2.

en: Enter your public key for the reCAPTCHA service on your domain.
pl: Wpisz swój klucz publiczny usługi reCAPTCHA w swojej domenie.

en: Enter your private key for your domain reCAPTCHA service.
pl: Wpisz swój klucz prywatny do usługi reCAPTCHA twojej domeny.

en: Enter your siteverify URL for your reCAPTCHA service.
pl: Wpisz adres URL weryfikacji witryny dla usługi reCAPTCHA.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
pl: Określa, jaki rodzaj pól edycyjnych powinien zostać użyty do kolumn typu CHAR i VARCHAR; [kbd]input[/kbd] - umożliwia ograniczenie długości wejściowych, [kbd]textarea[/kbd] - pozwala nowej linii w kolumnach.

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
pl: Użyj edytora przyjaznego dla użytkownika do edycji zapytań SQL (CodeMirror) z podświetlaniem składni i numerami linii.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
pl: Znajdź przed wykonaniem jakiekolwiek błędy w zapytaniu. Wymaga włączenia CodeMirror.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
pl: Definiuje minimalny rozmiar dla pól generujących kolumny CHAR i VARCHAR.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
pl: Określa maksymalny rozmiar pola do wprowadzania danych generowany dla kolumn CHAR i VARCHAR.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
pl: Kompresuje eksporty gzip w locie, bez dużego zapotrzebowania na pamięć; w przypadku wystąpienia problemów z tworzonymi plikami gzip należy wyłączyć tę funkcję.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
pl: Czy w wypadku ryzyka utraty danych ma być pokazywane ostrzeżenie ("Czy na pewno wykonać…").

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
pl: Autouzupełnianie nazw tabel i kolumn w zapytaniach SQL.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
pl: Wartości dla listy opcji dla domyślnych transformacji. Zostaną one nadpisane, jeśli transformacja zostanie wypełniona na stronie struktury tabeli.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
pl: Wyłącz konserwację tabeli masowych, takich jak optymalizacja i naprawy wybranych tabel bazy danych.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
pl: Ustaw liczbę sekund, przez którą skrypt może pracować ([kbd]0[/kbd] bez limitu).

en: Exclude definition of current user
pl: Wyklucz definicję bieżącego użytkownika

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
pl: Porządek sortowania dla pozycji w polu wyboru klucza obcego; [kbd]content[/kbd] to dane referencyjne, [kbd]id[/kbd] jest wartością kluczową.

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
pl: Określ tekst paska tytułu przeglądarki. Zapoznaj się z dokumentem [doc@q6-27][/doc], aby uzyskać magiczne ciągi znaków, które można wykorzystać do uzyskania specjalnych wartości.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
pl: Należy pamiętać, że phpMyAdmin jest po prostu interfejsem użytkownika i jego funkcje nie ograniczają MySQL.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
pl: Zaawansowane ustawienia serwera, nie zmieniaj ich, jeżeli nie jesteś pewien ich znaczenia.

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
pl: Skonfiguruj pamięć konfiguracyjną phpMyAdmin, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji, zobacz dokumentację [doc@linked-tables]Konfiguracja przechowywania phpMyAdmin [/doc].

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
pl: Śledzenie zmian w bazie danych. Wymaga przechowywania konfiguracji phpMyAdmin.

en: Customize browse mode.
pl: Dostosuj tryb przeglądania.

en: Customize default options.
pl: Dostosuj domyślne opcje.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
pl: Ustawienia dla programistów phpMyAdmin.

en: Customize edit mode.
pl: Dostosuj tryb edycji.

en: Customize default export options.
pl: Dostosuj domyślne opcje eksportu.

en: Set some commonly used options.
pl: Ustawienie kilku najczęściej używanych opcji.

en: Customize default common import options.
pl: Dostosowanie domyślnych wspólnych opcji importu.

en: Set import and export directories and compression options.
pl: Ustaw katalogi importu i eksportu oraz opcje kompresji.

en: Databases display options.
pl: Opcje wyświetlania baz danych.

en: Customize appearance of the navigation panel.
pl: Dostosowanie wygląd panelu nawigacyjnego.

en: Customize the navigation tree.
pl: Dostosuj drzewo nawigacji.

en: Servers display options.
pl: Opcje wyświetlania serwerów.

en: Tables display options.
pl: Opcje wyświetlania tabel.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
pl: Ustawienia, które nie pasują nigdzie indziej.

en: Authentication settings.
pl: Ustawienia uwierzytelnienia.

en: Enter server connection parameters.
pl: Wprowadź parametry połączenia z serwerem.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
pl: Dostosuj linki w polach kwerendy SQL.

en: SQL queries settings.
pl: Ustawienia zapytań SQL.

en: Customize startup page.
pl: Dostosuj stronę startową.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
pl: Wybierz, które szczegóły, chcesz pokazać w strukturze bazy danych (lista tabel).

en: Settings for the table structure (list of columns).
pl: Ustawienia dla struktury tabeli (lista kolumn).

en: Choose how you want tabs to work.
pl: Wybierz sposób działania zakładek.

en: Customize text input fields.
pl: Dostosuj pola wprowadzania tekstu.

en: Customize default options
pl: Dostosuj domyślne opcje

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
pl: Wyłącz niektóre ostrzeżenia pokazywane przez phpMyAdmin.

en: Enable gzip compression for import and export operations.
pl: Włącz kompresję gzip dla operacji importu i eksportu.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
pl: Włączenie powoduje, że phpMyAdmin będzie kontynuował obliczanie zapytania składającego się z wielu instrukcji, nawet jeśli wykonanie którejś z nich nie udało się.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
pl: Zezwól na przerwanie importu w przypadku, gdy skrypt wykryje zbliżający się koniec limitu czasu. Może to być dobry sposób importu dużych plików, jednakże może on popsuć transakcje.

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
pl: Domyślny format; należy pamiętać, że ta lista zależy od lokalizacji (bazy danych, tabeli) i tylko SQL jest zawsze dostępny.

en: Update data when duplicate keys found on import
pl: Zaktualizuj dane kiedy pojawią sie duplikaty kluczy z importowanych rzeczy

en: Number of queries to skip from start.
pl: Liczba zapytań, aby przejść od początku.

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
pl: Włączenie powoduje, że przy wylogowaniu usunięte zostaną ciasteczka dla wszystkich serwerów, a nie tylko bieżącego. Wyłączenie tej opcji powoduje, że gdy korzysta się z więcej niż jednego serwera, łatwo zapomnieć wylogować się z pozostałych.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
pl: Określ, czy poprzedni login powinien zostać przywołany, czy nie, w trybie uwierzytelniania [kbd]cookie[/kbd].

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
pl: Jak długo (w sekundach) ciasteczko logowania ma być przechowywane przez przeglądarkę. Domyślna wartość 0 oznacza, że będzie przechowane tylko podczas bieżącej sesji, tj. że zostanie skasowane po zamknięciu okna przeglądarki. Takie rozwiązanie jest preferowane w środowisku niegodnym zaufania.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
pl: Maksymalna liczba znaków używana podczas wyświetlania zapytania SQL.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
pl: Liczba elementów, które mogą być wyświetlane na każdej stronie na pierwszym poziomie drzewa nawigacji.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
pl: Liczba elementów, które mogą być wyświetlane na każdej stronie drzewa nawigacji.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
pl: Liczba wierszy wyświetlanych podczas przeglądania zestawu wyników. Jeśli zestaw składa się z większej ilości wierszy, zostanie pokazany link Poprzednie/Następne.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, e.g. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
pl: Liczba bajtów, jaką skrypt może przydzielić, m.in. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] bez limitu i [kbd]0[/kbd] bez zmian).

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
pl: W panelu nawigacyjnym zastępuje drzewo bazy danych za pomocą selektora

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
pl: Połącz z głównym panelem podświetlając bieżącą bazę danych lub tabelę.

en: Open the linked page in the main window ([code]main[/code]) or in a new one ([code]new[/code]).
pl: Otwórz linkowaną stronę w oknie głównym ([code]main[/code]) lub w nowej ([code]new[/code]).

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
pl: Określa minimalną liczbę elementów (tabele, widoki, procedury i wydarzenia), aby wyświetlić okno filtra.

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
pl: Grupuj elementy w drzewie nawigacji (określone przez separator zdefiniowany powyżej w zakładkach Bazy danych i Tabele).

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
pl: Czy oferować możliwość rozszerzenia drzewa w panelu nawigacyjnym.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
pl: Określa, czy pokazywać procedury w bazie danych w drzewie nawigacji

en: Whether to expand single database in the navigation tree automatically.
pl: Czy automatycznie rozwijać pojedynczą bazę danych w drzewie nawigacji.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
pl: Ustaw na 0, aby zwinąć panel nawigacyjny.

en: Show logo in navigation panel.
pl: Pokaż logo w panelu nawigacyjnym.

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
pl: Adres URL, gdzie logo w panelu nawigacyjnym wskaże.

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
pl: Wyświetl wybór serwera w górnej części panelu nawigacyjnego.

en: String that separates databases into different tree levels.
pl: Ciąg znaków, który oddziela bazy danych na różnych poziomach drzewa.

en: String that separates tables into different tree levels.
pl: Ciąg znaków, który oddziela tabele na różnych poziomach drzewa.

en: Highlight server under the mouse cursor.
pl: Podświetl serwer pod kursorem myszy.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
pl: Określa, czy tabele mają być wyświetlane w bazie danych w drzewie nawigacji

en: Whether to show views under database in the navigation tree
pl: Określa, czy wyświetlić widoki w bazie danych w drzewie nawigacji

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
pl: Określa, czy wyświetlić funkcje w bazie danych w drzewie nawigacji

en: Whether to show events under database in the navigation tree
pl: Określa, czy pokazywać zdarzenia w bazie danych w drzewie nawigacji

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
pl: [kbd]SMART[/kbd] - tj. porządek malejący dla kolumn TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, w innym przypadku - porzadek rosnący.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
pl: Wyłącz domyślne ostrzeżenie wyświetlane w szczegółach bazy danych Strona struktury, jeśli nie można znaleźć żadnej z wymaganych tabel konfiguracji magazynu phpMyAdmin.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
pl: Wyłącz domyślne ostrzeżenie wyświetlane na stronie Struktura, jeśli nazwy kolumn w tabeli są zarezerwowanymi słowami MySQL.

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
pl: Włącz, jeśli chcesz DB oparte na historii zapytań (phpMyAdmin wymaga przechowywania konfiguracji). Jeśli jest wyłączona, to korzysta z JS-procedury, aby wyświetlić historię zapytań (utracone przez zamknięte okna).

en: Allow users to create bookmarks that are available for all other users
pl: Zezwól użytkownikom na tworzenie zakładek, które będą dostępne dla innych użytkowników

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
pl: Ustawia efektywną strefę czasową; prawdopodobnie inny niż ten z twojego serwera bazy danych

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
pl: Zostaw puste dla nie [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] wsparcie, sugerowane: [kbd]pma__bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/media types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
pl: Pozostaw puste, jeśli nie ma komentarzy do kolumn/sugerowanych typów multimediów: [kbd]pma__column_info[/kbd].

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
pl: Specjalny użytkownik MySQL skonfigurowany z ograniczonymi uprawnieniami, więcej informacji na temat [doc@linked-tables]dokumentacji[/doc].

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
pl: Alternatywny host do trzymania konfiguracji phpMyAdmin, pozostaw puste aby użyć już zdefiniowanego hosta.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
pl: Alternatywny port do połączenia z hostem przechowującym pamięć konfiguracji; pozostaw puste, aby użyć domyślnego portu lub już zdefiniowanego portu, jeśli host sterowania jest hostem.

en: More information on [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
pl: Więcej informacji pod adresem: [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970] Narzędzie do śledzenia problemów phpMyAdmin[/a] i [a@https://bugs.mysql.com/19588]Błędy MySQL[/a]

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie obsługiwać historii zapytań SQL, sugerowane: [kbd]pma_history[/kbd].

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
pl: Ogranicza liczbę preferencji tabeli przechowywanych w bazie danych, najstarsze rekordy są automatycznie usuwane.

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie obsługiwać szablonów eksportu, sugerowane: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby brak obsługi kolumn centralnych, sugerowane: [kbd]pma__central_columns[/kbd].

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
pl: Możesz używać w MySQL wieloznaczników (% i _). Skorzystaj ze znaków modyfikacji, jeśli chcesz używać tych znaków w niesymbolicznym znaczeniu, np. [kbd]'my\_db'[/kbd], a nie [kbd]'my_db'[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie obsługiwać schematu PDF, sugerowane: [kbd]pma_pdf_pages[/kbd].

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
pl: Baza danych używana do relacji, zakładek i funkcji PDF. Pełne informacje można znaleźć w [doc@linked-table]pmadb[/doc]. Pozostaw puste, jeśli nie ma wsparcia. Sugerowane: [kbd]phpmyadmin[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie używać „trwałych” ostatnio używanych tabel między sesjami, sugerowane: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
pl: Pozostaw puste, jeśli nie ma "trwałych" ulubionych tabel między sesjami, sugerowane: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie obsługiwać [doc@relations@]relation-links[/doc], sugerowane: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
pl: Zobacz przykład [doc@authentication-modes]typy uwierzytelniania [/doc].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie obsługiwać schematów PDF, sugerowane: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
pl: Tabela opisująca wyświetlane kolumny, pozostaw puste, aby nie były obsługiwane; sugerowane: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie ustawiać preferencji interfejsu użytkownika dla „trwałych” tabel między sesjami, sugerowane: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
pl: Czy podczas tworzenia bazy danych polecenie DROP DATABASE IF EXISTS zostanie dodane jako pierwsza linia w dzienniku.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
pl: Czy polecenie DROP TABLE IF EXISTS zostanie dodane jako pierwsza linia w dzienniku podczas tworzenia tabeli.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
pl: Czy polecenie DROP VIEW IF EXISTS zostanie dodane jako pierwsza linia w dzienniku podczas tworzenia widoku.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
pl: Definiuje listę instrukcji automatycznego tworzenia używa dla nowych wersji.

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie obsługiwać śledzenia zapytań SQL, sugerowane: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
pl: Czy mechanizm śledzenia tworzy wersje dla tabel i widoków automatycznie.

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby nie zapisywać preferencji użytkownika w bazie danych: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
pl: Zarówno ta tabela, jak i tabela grup użytkowników są wymagane do włączenia funkcji menu konfigurowalnego; pozostawienie jednego z nich pustego wyłącza tę funkcję, zasugerował: [kbd] pma__users [/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
pl: Zarówno ta tabela, jak i tabela użytkowników są wymagane, aby włączyć konfigurowalną funkcję menu; pozostawienie jednego z nich pustego wyłącza tę funkcję, zasugerował: [kbd] pma__usergroups [/kbd].

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
pl: Pozostaw puste, aby wyłączyć funkcję ukrywania i pokazywania sugerowanych elementów nawigacji: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
pl: Przyjazny opis serwera dla użytkownika. Pozostaw puste, aby wyświetlić nazwę hosta.

en: Leave blank if not used.
pl: Pozostaw puste, jeśli nie są używane.

en: Leave blank for defaults.
pl: Pozostaw puste, aby użyć wartości domyślnych.

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
pl: Nazwa podstawowego uwierzytelniania HTTP do wyświetlenia podczas wykonywania autoryzacji HTTP.

en: Authentication method to use.
pl: Metoda uwierzytelniania w użyciu.

en: Compress connection to MySQL server.
pl: Kompresja połączenia z serwerem MySQL.

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
pl: Ukryj bazy danych pasujące do wyrażenia regularnego (PCRE).

en: Hostname where MySQL server is running.
pl: Nazwa hosta, gdzie serwer MySQL działa.

en: Leave empty if not using config auth.
pl: Pozostaw puste w przypadku innego niż uwierzytelniania konfiguracji.

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
pl: Port, na którym nasłuchuje serwer MySQL, pole puste oznacza wartość domyślną.

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
pl: Gniazdo, na którym nasłuchuje serwer MySQL, pole puste oznacza wartość domyślną.

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
pl: Włącz protokół SSL dla połączenia z serwerem MySQL.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
pl: Należy pamiętać, że włączenie tej opcji nie ma wpływu na tryb uwierzytelniania [kbd]konfiguracji[/kbd], ponieważ hasło jest na stałe zakodowane w pliku konfiguracyjnym; nie ogranicza to możliwości bezpośredniego wykonania tego samego polecenia.

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
pl: Pokaż lub ukryj kolumnę wyświetlającą znacznik czasu tworzenia dla wszystkich tabel.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
pl: Pokaż lub ukryj kolumnę wyświetlającą znacznik czasu ostatniej aktualizacji dla wszystkich tabel.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
pl: Pokaż lub ukryj kolumnę wyświetlającą sygnaturę czasową ostatniego sprawdzenia dla wszystkich tabel.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
pl: Określa, czy typ pola powinny być początkowo wyświetlany w trybie edycji/wstawiania.

en: Shows link to [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
pl: Pokazuje odnośnik do [a@https://www.php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a].

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
pl: Czy użytkownik powinien wyświetlać przycisk "pokaż wszystkie (wiersze)".

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
pl: Pokaż lub ukryj kolumnę wyświetlającą komentarze do wszystkich tabel.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
pl: Pokaż lub ukryj kolumnę wyświetlającą zestaw znaków dla wszystkich tabel.

en: Display the function fields in edit/insert mode.
pl: Wyświetla pola z funkcjami w trybie edycji/dodawania.

en: Whether to show hint or not.
pl: Czy pokazać wskazówkę, czy nie.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
pl: Określa, czy zapytania SQL generowane przez phpMyAdmina powinny być wyświetlane.

en: Allow to display database and table statistics (e.g. space usage).
pl: Pozwalają na wyświetlanie statystyk bazy danych i tabel (np. wykorzystanie miejsca).

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
pl: Oznacz używane tabele i pozwala pokazać bazy danych z zablokowanymi tabelami.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
pl: Wyłącz domyślne ostrzeżenie wyświetlane na stronie głównej w przypadku wykrycia Suhosin.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
pl: Wyłącz domyślne ostrzeżenie wyświetlane na stronie głównej, jeśli wartość ustawienia PHP session.gc_maxlifetime jest mniejsza niż wartość `LoginCookieValidity`.

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
pl: Rozmiar tekstu (kolumny) w trybie edycji, ta wartość zostanie wyróżniona dla textareas zapytania SQL (* 2).

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
pl: Rozmiar tekstu (wiersza) w trybie edycji, ta wartość zostanie wyróżniona dla textareas zapytania SQL (*2).

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
pl: Wprowadź serwery pośredniczące (proxy) jako [kbd]IP: zaufany nagłówek HTTP[/kbd]. Następujący przykład określa jak phpMyAdmin powinien polegać na nagłówku HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) przesłanym przez serwer pośredniczący (proxy) 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
pl: Gdy wyłączone, użytkownicy nie mogą ustawić jeden z poniższych opcji, niezależnie od wyboru po prawej stronie.

en: The URL of the proxy to be used when retrieving the information about the latest version of phpMyAdmin, or when submitting error reports. You need this if the server where phpMyAdmin is installed does not have direct access to the Internet. The format is: "hostname:portnumber".
pl: Adres URL serwera proxy, który ma być używany podczas pobierania informacji o najnowszej wersji phpMyAdmin lub podczas przesyłania raportów o błędach. Potrzebujesz tego, jeśli serwer, na którym jest zainstalowany phpMyAdmin, nie ma bezpośredniego dostępu do Internetu. Format to: "nazwa hosta:numer portu".

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
pl: Nazwa użytkownika do uwierzytelniania za pomocą serwera proxy. Domyślnie nie jest wykonywane uwierzytelnianie. Jeśli zostanie podana nazwa użytkownika, zostanie wykonane uwierzytelnianie podstawowe. Obecnie nie są obsługiwane żadne inne rodzaje uwierzytelniania.

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
pl: Zapytania są wykonywane przez naciśnięcie klawisza Enter (zamiast Ctrl + Enter). Nowe linie zostaną wstawione z Shift + Enter.

en: Enable Zero Configuration mode which lets you set up phpMyAdmin configuration storage tables automatically.
pl: Włącz tryb konfiguracji zerowej, który umożliwia automatyczne ustawienie tabel przechowywania konfiguracji phpMyAdmina.

en: Highlight selected rows.
pl: Podświetl zaznaczone rekordy.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
pl: Podświetla rekord wskazywany przez kursor myszy.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
pl: Liczba kolumn w polach tekstowych CHAR/VARCHAR.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
pl: Liczba wierszy dla textareas CHAR/VARCHAR.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
pl: Log SQL zapytania i ich czas wykonania, które będą wyświetlane w konsoli

en: Tab that is displayed when entering a database.
pl: Zakładka, która jest wyświetlana po wejściu do bazy danych.

en: Tab that is displayed when entering a server.
pl: Zakładka, która jest wyświetlana po wejściu na serwer.

en: Tab that is displayed when entering a table.
pl: Zakładka, która jest wyświetlana po wejściu w tabelę.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
pl: Czy działania struktury tabeli powinny być ukryte.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
pl: Czy komentarze kolumn powinny być wyświetlane w widoku struktury tabeli

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
pl: Pokaż wykaz serwerów jako listę zamiast listy rozwijanej.

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
pl: Rozwijana będzie używana, jeśli będzie mniej pozycji.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
pl: Domyślna wartość klucza obcego sprawdza zaznaczenie dla kilku pytań.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
pl: Odznacz to pole, aby wyłączyć importowanie metodą przeciągnij i upuść

en: How many rows can be inserted at one time.
pl: Ile wierszy może być wstawianych w jednym czasie.

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
pl: Maksymalna liczba znaków pokazana w nie numerycznej kolumnie w widoku przeglądania.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
pl: Określ, jak długo (w sekundach) ważne będzie ciasteczko logowania.

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
pl: Podwójny rozmiar obszarów tekstowych dla kolumn LONGTEXT.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
pl: Maksymalna liczba baz danych pokazywanych na liście baz danych.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
pl: Maksymalna liczba tabel pokazywanych na liście tabel.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
pl: Maksymalna liczba ostatnio używanych tabel; ustaw 0 aby wyłączyć.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
pl: Maksymalna liczba ulubionych tabel; ustaw 0 aby wyłączyć.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
pl: To są linki Edycja, Kopiuj i Usuń.

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
pl: Określa, czy pokazywać łącza wiersza, nawet w przypadku braku unikalnego klucza.

en: Disable shortcut keys
pl: Wyłącz klawisze skrótów

en: Use natural order for sorting table and database names.
pl: Użyj naturalnego porządku do sortowania nazw tabel i baz danych.

en: Use only icons, only text or both.
pl: Używaj tylko ikon, tylko tekstu lub obu.

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
pl: Użyj buforowania wyjścia GZip, aby zwiększyć szybkość transferu HTTP.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
pl: Użyj trwałych połączeń do baz danych MySQL.

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
pl: Nie zezwalaj na edytowanie elementów BLOB i BINARY.

en: How many queries are kept in history.
pl: Ile zapytań ma być przechowywanych w historii.

en: Select which functions will be used for character set conversion.
pl: Wybierz, które funkcje będą wykorzystywane do konwersji zestawu znaków.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
pl: Podczas przeglądania tabel, sortowanie każdej tabeli jest pamiętane.

en: Default sort order for tables with a primary key.
pl: Domyślna kolejność sortowania dla tabel z kluczem podstawowym.

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
pl: Powtarzaj nagłówki co X komórek, [kbd]0[/kbd] dezaktywuje tę funkcję.

en: For display Options
pl: Aby wyświetlić Opcje

en: Directory where exports can be saved on server.
pl: Katalog, w którym eksport może zapisywać na serwerze.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
pl: Określa, czy pole zapytania powinno pozostać na ekranie po jego przesłaniu.

en: Title of browser window when a database is selected.
pl: Tytuł okna przeglądarki, gdy baza danych jest wybrana.

en: Title of browser window when nothing is selected.
pl: Tytuł okna przeglądarki, gdy nic nie jest wybrane.

en: Title of browser window when a server is selected.
pl: Tytuł okna przeglądarki, gdy serwer jest wybrany.

en: Title of browser window when a table is selected.
pl: Tytuł okna przeglądarki, gdy tabela jest wybrane.

en: Directory on server where you can upload files for import.
pl: Katalog na serwerze, gdzie można przesyłać pliki do importu.

en: Allow for searching inside the entire database.
pl: Pozwól na wyszukiwanie wewnątrz całej bazy danych.

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
pl: Włącza sprawdzanie, czy są aktualizacje na stronie głównej phpMyAdmin.

en: The password for authenticating with the proxy.
pl: Hasło do uwierzytelniania z serwerem proxy.

en: Enable ZIP compression for import and export operations.
pl: Włącz kompresję ZIP dla operacji importu i eksportu.

en: Choose the default action when sending error reports.
pl: Wybierz domyślną akcję wysyłania raportów o błędach.

en: Allow login to any MySQL server
pl: Pozwól logować się do dowolnego serwera MySQL

en: Restrict login to MySQL server
pl: Ogranicz logowanie do serwera MySQL

en: Allow third party framing
pl: Upoważniać kadrowanie strony

en: Show "Drop database" link to normal users
pl: Pokaż odnośnik "Usuń bazę danych" zwykłym użytkownikom

en: Blowfish secret
pl: Sekret Blowfish

en: Row marker
pl: Oznaczanie wiersza

en: Highlight pointer
pl: Podświetl wskaźnik

en: CHAR columns editing
pl: Edycja kolumny typu CHAR

en: Enable CodeMirror
pl: Włącz CodeMirror

en: Enable linter
pl: Włącz linter

en: Minimum size for input field
pl: Minimalny rozmiar pola wprowadzania

en: Maximum size for input field
pl: Maksymalny rozmiar pola wprowadzania

en: CHAR textarea columns
pl: Kolumny w polu textarea CHAR/VARCHAR

en: CHAR textarea rows
pl: Wiersze w polu textarea CHAR/VARCHAR

en: Check config file permissions
pl: Sprawdź uprawnienia pliku konfiguracyjnego

en: Compress on the fly
pl: Kompresuj w locie

en: Confirm DROP queries
pl: Potwierdzanie zapytań DROP

en: Paper size
pl: Rozmiar papieru

en: Default database tab
pl: Domyślna zakładka bazy danych

en: Default server tab
pl: Domyślna zakładka serwera

en: Default table tab
pl: Domyślna zakładka tabeli

en: Enable autocomplete for table and column names
pl: Włącz autouzupełnianie dla nazw tabeli i kolumn

en: Show column comments
pl: Pokaż komentarze do kolumn

en: Hide table structure actions
pl: Ukryj działania struktury tabeli

en: Default transformations for Hex
pl: Domyślne transformacje dla Hex

en: Default transformations for Substring
pl: Domyślne transformacje dla podłańcucha

en: Default transformations for Bool2Text
pl: Domyślne transformacje dla Bool2Text

en: Default transformations for External
pl: Domyślne transformacje dla zewnętrznego

en: Default transformations for PreApPend
pl: Domyślne transformacje dla PrePend

en: Default transformations for DateFormat
pl: Domyślne transformacje dla DateFormat

en: Default transformations for Inline
pl: Domyślne transformacje dla Inline

en: Default transformations for TextImageLink
pl: Domyślne transformacje dla TextImageLink

en: Default transformations for TextLink
pl: Domyślne transformacje dla TextLink

en: Display servers as a list
pl: Wyświetl serwery w postaci listy

en: Disable multi table maintenance
pl: Wyłącz utrzymanie wielu tabeli

en: Maximum execution time
pl: Maksymalny czas wykonania

en: Use [code]LOCK TABLES[/code] statement
pl: Użyj instrukcji [code]LOCK TABLES[/code]

en: Save as file
pl: Zapisz jako plik

en: Character set of the file
pl: Kodowanie znaków pliku

en: Compression
pl: Typ kompresji

en: Put columns names in the first row
pl: Umieść nazwy kolumn w pierwszym wierszu

en: Columns enclosed with
pl: Kolumn ujęte w

en: Columns escaped with
pl: Kolumny uciekają z

en: Replace NULL with
pl: Zamień NULL na

en: Remove CRLF characters within columns
pl: Usuń znaki nowej linii z kolumn

en: Columns terminated with
pl: Kolumny zakończone

en: Lines terminated with
pl: Linie zakończone z

en: Excel edition
pl: Wydanie Excela

en: Database name template
pl: Nazwa schematu bazy danych

en: Server name template
pl: Nazwa schematu serwera

en: Table name template
pl: Nazwa szablonu tabeli

en: Dump table
pl: Zrzut tabeli

en: Include table caption
pl: Dołącz podpis tabeli

en: Table caption
pl: Nagłówek tabeli

en: Continued table caption
pl: Kontynuacja nagłówka tabeli

en: Label key
pl: Etykieta klucza

en: Relationships
pl: Relacje

en: Export method
pl: Metoda eksportu

en: Save on server
pl: Zapisz na serwerze

en: Export as separate files
pl: Eksportuj jako osobne pliki

en: Remember filename template
pl: Zapamiętaj nazwę pliku szablonu

en: Remove DEFINER clause from definitions
pl: Usuń klauzulę DEFINER z definicji

en: Enclose table and column names with backquotes
pl: Użyj cudzysłowów z nazwami tabel i kolumn

en: SQL compatibility mode
pl: Tryb zgodności SQL

en: Creation/Update/Check dates
pl: Daty utworzenia/aktualizacji/sprawdzenia

en: Use delayed inserts
pl: Użyj opóźnionych dodań

en: Disable foreign key checks
pl: Wyłącz sprawdzanie kluczy zewnętrznych

en: Export views as tables
pl: Eksportuj widoki jako tabele

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
pl: Eksportuj powiązane metadane z konfiguracji magazynu phpMyAdmin

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
pl: Użyj wartości szesnastkowych dla BINARIUM i BLOBa

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
pl: Dodaj IF NOT EXISTS (mniej wydajne, ponieważ indeksy będą generowane podczas tworzenia tabeli)

en: %s view
pl: %s widok

en: Use ignore inserts
pl: Użyj ignorowanych dodań

en: Syntax to use when inserting data
pl: Składnia do użycia podczas wstawiania danych

en: Maximal length of created query
pl: Maksymalna długość utworzonego zapytania

en: Export type
pl: Rodzaj eksportu

en: Enclose export in a transaction
pl: Obejmij eksport transakcją

en: Export time in UTC
pl: Eksportuj czas w UTC

en: Foreign key dropdown order
pl: Porządek sortowania kluczy obcych

en: Foreign key limit
pl: Limit kluczy obcych

en: Foreign key checks
pl: Sprawdzanie klucza zewnętrznego

en: First day of calendar
pl: Pierwszy dzień kalendarza

en: Browse mode
pl: Tryb przeglądania

en: Developer
pl: Programista

en: Edit mode
pl: Tryb edycji

en: Export defaults
pl: Domyślne opcje eksportu

en: General
pl: Ogólne

en: Import defaults
pl: Domyślne opcje importu

en: Import / export
pl: Import / eksport

en: Navigation tree
pl: Drzewo nawigacji

en: Other core settings
pl: Inne kluczowe ustawienia

en: Page titles
pl: Tytuły stron

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Basic settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Authentication
pl: Uwierzytelnienie

en: Server configuration
pl: Konfiguracja serwera

en: Configuration storage
pl: Przechowywanie konfiguracji

en: Changes tracking
pl: Śledzenie zmian

en: SQL Query box
pl: Okno zapytania SQL

en: Startup
pl: Uruchamianie

en: Database structure
pl: Struktura bazy danych

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Display relational schema
pl: Wyświetl schemat relacyjny

en: Text fields
pl: Pola tekstowe

en: Texy! text
pl: Tekst Texy!

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Extra parameters for iconv
pl: Dodatkowe parametry dla iconv

en: Ignore multiple statement errors
pl: Ignoruj błędy w ciągu instrukcji

en: Enable drag and drop import
pl: Włącz importowanie metodą „przeciągnij i upuść”

en: Partial import: allow interrupt
pl: Import częściowy: pozwalaj na przerwanie

en: Do not abort on INSERT error
pl: Nie przerywaj w przypadku błędów WSTAWIANIA wierszy

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
pl: Dodaj ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Format of imported file
pl: Format importowanych plików

en: Use LOCAL keyword
pl: Użyj słowa kluczowego LOCAL

en: Column names in first row
pl: W pierwszym wierszu znajdują się nazwy kolumn

en: Do not import empty rows
pl: Nie importuj pustych wierszy

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
pl: Importuj walutę (zamienia $5.00 na 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
pl: Importuj procenty jako liczby podzielone przez 100 (zamienia 12.00% na .12)

en: Partial import: skip queries
pl: Import częściowy: pomiń zapytania

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
pl: Nie używaj AUTO_INCREMENT dla wartości zerowych

en: Read as multibytes
pl: Odczytany jako wielobajtowy

en: Initial state for sliders
pl: Początkowy stan pasków przesuwania

en: Number of inserted rows
pl: Liczba wstawianych wierszy

en: Limit column characters
pl: Limit znaków w kolumnie

en: Delete all cookies on logout
pl: Usuń wszystkie ciasteczka przy wylogowaniu

en: Recall user name
pl: Przypominaj nazwę użytkownika

en: Login cookie store
pl: Przechowywania ciasteczka logowania

en: Login cookie validity
pl: Ważność ciasteczka logowania

en: Bigger textarea for LONGTEXT
pl: Większe pole edycji dla pola LONGTEXT

en: Maximum displayed SQL length
pl: Maksymalna pokazywana długość SQL

en: Maximum databases
pl: Maksimum baz danych

en: Maximum items on first level
pl: Maksymalnie elementy na pierwszym poziomie

en: Maximum items in branch
pl: Maksymalnie pozycji w gałęzi

en: Maximum number of rows to display
pl: Maksymalna liczba wierszy do wyświetlenia

en: Maximum tables
pl: Maksimum tabel

en: Memory limit
pl: Limit pamięci

en: Show databases navigation as tree
pl: Pokaż nawigację baz danych jako drzewo

en: Navigation panel width
pl: Szerokość panelu nawigacyjnego

en: Link with main panel
pl: Połącz z głównym panelem

en: Display logo
pl: Wyświetl logo

en: Logo link URL
pl: Odnośnik URL do logo

en: Logo link target
pl: Cel odnośnika logo

en: Display servers selection
pl: Wyświetlaj wybór serwerów

en: Target for quick access icon
pl: Cel dla ikony szybkiego dostępu

en: Target for second quick access icon
pl: Cel dla drugiej ikony szybkiego dostępu

en: Minimum number of items to display the filter box
pl: Minimalna liczba elementów wyświetlanych polu filtr

en: Minimum number of databases to display the database filter box
pl: Minimalna liczba baz danych, aby wyświetlić okno bazy danych filtra

en: Group items in the tree
pl: Grupowanie elementów w drzewie

en: Database tree separator
pl: Separator struktury drzewa bazy danych

en: Table tree separator
pl: Separator poziomów tabeli

en: Maximum table tree depth
pl: Maksymalny poziom zagłębienia tabeli

en: Enable highlighting
pl: Włącz podświetlanie

en: Enable navigation tree expansion
pl: Włącz rozwijanie drzewa nawigacji

en: Show tables in tree
pl: Pokaż tabele w drzewie

en: Show views in tree
pl: Pokaż widoki w drzewie

en: Show functions in tree
pl: Pokaż funkcje w drzewie

en: Show procedures in tree
pl: Pokaż procedury w drzewie

en: Show events in tree
pl: Pokaż wydarzenia w drzewie

en: Expand single database
pl: Rozwiń pojedynczą bazę danych

en: Recently used tables
pl: Ostatnio używane tabele

en: Favorite tables
pl: Tabele Ulubione

en: Where to show the table row links
pl: Gdzie wyświetlić linki wiersza tabeli

en: Show row links anyway
pl: Pokaż linki wierszy mimo to

en: Natural order
pl: Naturalny porządek

en: Table navigation bar
pl: Pasek nawigacji tabeli

en: GZip output buffering
pl: Kompresja wyjścia GZip

en: Default sorting order
pl: Domyślny porządek sortowania

en: Persistent connections
pl: Trwałe połączenia

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
pl: Brakuje tabel przechowujących konfigurację phpMyAdmin

en: MySQL reserved word warning
pl: MySQL zarezerwował ostrzeżenie wyrazów

en: How to display the menu tabs
pl: Jak wyświetlić menu zakładki

en: How to display various action links
pl: Jak wyświetlić różne linki działania

en: Protect binary columns
pl: Chroń kolumny binarne

en: Permanent query history
pl: Permanentna historia zapytań

en: Query history length
pl: Długość historii zapytań

en: Allow shared bookmarks between users
pl: Zezwól na udostępnianie zakładek innym użytkownikom

en: Recoding engine
pl: Konwersja silnika

en: Remember table's sorting
pl: Zapamiętaj sortowanie tabel

en: Primary key default sort order
pl: Podstawowa kolejność sortowania klucza podstawowego

en: Repeat headers
pl: Powtórz nagłówki

en: Grid editing: trigger action
pl: Montaż siatki: akcja wyzwalania

en: Relational display
pl: Relacyjne wyświetlanie

en: Grid editing: save all edited cells at once
pl: Edytowanie siatki: zapisanie wszystkich zmodyfikowanych komórek naraz

en: Save directory
pl: Katalog do zapisu

en: Host authorization order
pl: Cel upoważnienia hosta

en: Host authorization rules
pl: Zasady autoryzacji hosta

en: Allow logins without a password
pl: Pozwól na logowanie bez hasła

en: Allow root login
pl: Pozwól na logowanie się roota

en: Session timezone
pl: Strefa czasowa sesji

en: Bookmark table
pl: Tabela zakładek

en: Column information table
pl: Tabela informacji o kolumnach

en: Compress connection
pl: Kompresja połączenia

en: Control user password
pl: Hasło użytkownika monitorującego

en: Control user
pl: Użytkownik monitorujący

en: Control host
pl: Kontrola hosta

en: Control port
pl: Port sterowania

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
pl: Wyłącz używanie INFORMATION_SCHEMA

en: Hide databases
pl: Ukryj bazy danych

en: SQL query history table
pl: Tabela historii zapytań SQL

en: Server hostname
pl: Nazwa hosta serwera

en: Logout URL
pl: URL wylogowania

en: Maximal number of table preferences to store
pl: Maksymalna ilość preferencji tabeli do przechowywania

en: Export templates table
pl: Eksportuj szablony szablonów

en: Central columns table
pl: Centralna kolumna tabeli

en: Show only listed databases
pl: Pokaż tylko wymienione bazy danych

en: Password for config auth
pl: Hasło dla uwierzytelniania konfiguracji

en: PDF schema: pages table
pl: Schemat PDF: strony tabeli

en: Server port
pl: Port serwera

en: Recently used table
pl: Ostatnio używane tabele

en: Favorites table
pl: Ulubione tabele

en: Relation table
pl: Tabela relacji

en: Signon session name
pl: Nazwa sesji usługi pojedynczego logowania (Signon)

en: Signon URL
pl: URL usługi pojedynczego logowania (Signon)

en: Server socket
pl: Gniazdo serwera

en: Use SSL
pl: Użyj SSL

en: Designer and PDF schema: table coordinates
pl: Projektowanie i schemat PDF: współrzędne tabeli

en: Display columns table
pl: Wyświetl kolumny tabeli

en: UI preferences table
pl: Preferencje UI tabeli

en: Add DROP DATABASE
pl: Dodaj DROP DATABASE

en: Add DROP VIEW
pl: Dodaj DROP VIEW

en: Statements to track
pl: Instrukcje do śledzenia

en: SQL query tracking table
pl: Tabela śledzenia zapytań SQL

en: Automatically create versions
pl: Automatyczne tworzenie wersji

en: User preferences storage table
pl: Tabela przechowująca preferencje użytkowników

en: Users table
pl: Tabela użytkowników

en: User groups table
pl: Tabela grupy użytkowników

en: Hidden navigation items table
pl: Ukryte elementy nawigacji tabeli

en: User for config auth
pl: Użytkownik dla konfiguracji uwierzytelniania

en: Verbose name of this server
pl: Szczegółowa nazwa serwera

en: Allow to display all the rows
pl: Pozwól wyświetlać wszystkie wiersze

en: Show password change form
pl: Pokaż formularz zmiany hasła

en: Show create database form
pl: Pokaż formularz tworzenia bazy danych

en: Show table comments
pl: Pokaż komentarze do tabeli

en: Show creation timestamp
pl: Pokaż czas utworzenia

en: Show last update timestamp
pl: Pokaż czas ostatniej aktualizacji

en: Show last check timestamp
pl: Pokaż czas ostatniego sprawdzenia

en: Show table charset
pl: Pokaż zestaw znaków tabeli

en: Show field types
pl: Pokaż typy pól

en: Show function fields
pl: Pokaż pola z funkcjami

en: Show hint
pl: Pokaż podpowiedź

en: Show phpinfo() link
pl: Pokaż odnośnik phpinfo()

en: Show detailed MySQL server information
pl: Pokaż szczegółowe informacje o serwerze MySQL

en: Show SQL queries
pl: Pokaż zapytania SQL

en: Show statistics
pl: Pokaż statystyki

en: Skip locked tables
pl: Pomiń zablokowane tabele

en: Explain SQL
pl: Wyjaśnij SQL

en: Create PHP code
pl: Utwórz kod PHP

en: Suhosin warning
pl: Ostrzeżenie Suhosin

en: Login cookie validity warning
pl: Ostrzeżenie ważności pliku cookie logowania

en: Textarea columns
pl: Pole tekstu kolumn

en: Textarea rows
pl: Wierszy w polu textarea

en: Default title
pl: Domyślny tytuł

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
pl: Lista zaufanych adresów IP serwerów pośredniczących (proxy) dla reguł allow/deny

en: Upload directory
pl: Dodaj katalog

en: Use database search
pl: Użyj szukania bazy danych

en: Enable the Developer tab in settings
pl: Włącz zakładkę deweloperską w ustawieniach

en: Version check
pl: Sprawdzenie wersji

en: Proxy username
pl: nazwa użytkownika proxy

en: Proxy password
pl: Hasło proxy

en: URL for reCAPTCHA v2 API
pl: URL do reCAPTCHA v2 API

en: Content-Security-Policy snippet for reCAPTCHA v2 API
pl: Fragment kodu Content-Security-Policy dla interfejsu API reCAPTCHA v2

en: Request parameter for reCAPTCHA v2 API
pl: Parametr żądania dla interfejsu API reCAPTCHA v2

en: Response parameter for reCAPTCHA v2 API
pl: Parametr odpowiedzi dla API reCAPTCHA v2

en: Public key for reCAPTCHA
pl: Klucz publiczny dla reCAPTCHA

en: Private key for reCAPTCHA
pl: Klucz prywatny dla reCAPTCHA

en: URL for reCAPTCHA siteverify
pl: URL do weryfikacji witryny reCAPTCHA

en: Send error reports
pl: Wysyłanie raportów o błędzie

en: Enter executes queries in console
pl: Enter wykonuje zapytania w konsoli

en: Enable Zero Configuration mode
pl: Włącz tryb zerowej konfiguracji

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter
pl: Wykonaj zapytania na Enter i wstaw nową linię za pomocą Shift+Enter

en: Console height
pl: Wysokość konsoli

en: Console mode
pl: Tryb konsoli

en: Order by
pl: Sortuj wg

en: Server connection collation
pl: Sortowanie połączenie z serwerem

en: Missing data for %s
pl: Brakuje danych dla %s

en: Incorrect value!
pl: Nieprawidłowa wartość!

en: unavailable
pl: niedostępna

en: "%s" requires %s extension
pl: "%s" wymaga rozszerzenia "%s"

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
pl: Skompresowany import nie działa z powodu braku funkcji %s.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
pl: Skompresowany eksport nie będzie działać z powodu braku funkcji %s.

en: maximum %s
pl: maksimum %s

en: Config authentication
pl: Uwierzytelnianie w pliku konfiguracyjnym

en: HTTP authentication
pl: Uwierzytelnianie HTTP

en: Signon authentication
pl: Zarejestruj się na uwierzytelnianiu

en: Quick
pl: Szybko

en: Custom
pl: Dostosuj

en: CSV for MS Excel
pl: CSV dla MS Excel

en: OpenDocument Spreadsheet
pl: Otwórz dokument arkusza kalkulacyjnego

en: OpenDocument Text
pl: Otwórz dokument tekstowy

en: CSV using LOAD DATA
pl: CSV przy użyciu LOAD DATA

en: Default transformations
pl: Domyślne transformacje

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
pl: Nie można zapisać ustawień, przesłany formularz konfiguracji zawiera błędy!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
pl: Istniejący plik konfiguracyjny (%s) jest nieczytelny.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
pl: Złe uprawnienia pliku konfiguracyjnego, nie powinien być zapisywalny!

en: Failed to read configuration file!
pl: Nie można odczytać pliku konfiguracyjnego!

en: This usually means there is a syntax error in it.
pl: To zazwyczaj oznacza, że wystąpił w tym błąd składni.

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
pl: Ta %s opcja %s powinna być wyłączona, ponieważ umożliwia atakującemu zalogowanie się do dowolnego serwera MySQL metodą bruteforce. Jeśli uważasz, że jest to konieczne, należy użyć %sogranicz login do serwera MySQL%s lub do %s listy zaufanych serwerów proxy%s. Jednak ochrona oparta na protokole IP może być niewiarygodna, jeśli twój adres IP, za pomocą którego jest podłączonych wielu użytkowników (w tym również i ty), należy do ISP.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
pl: Wartość ta powinna być dwukrotnie sprawdzona aby mieć pewność iż ten katalog jest zabezpieczony przed jakimkolwiek dostępem.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
pl: Należy używać połączeń SSL, jeśli serwer bazy danych je obsługuje.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %1$shost authentication%2$s settings and %3$strusted proxies list%4$s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
pl: Jeśli uważasz, że jest to konieczne, użyj dodatkowych ustawień ochrony - ustawień %1$shost uwierzytelniania%2$s i %3$slisty zaufanych serwerów proxy%4$s. Jednak ochrona oparta na IP może nie być niezawodna, jeśli Twój adres IP należy do dostawcy usług internetowych, z którym połączone są tysiące użytkowników, w tym Ty.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
pl: Ustaw [kbd]konfigurację[/kbd] typu uwierzytelniania i zawiera nazwę użytkownika i hasło automatycznego logowania, która nie jest pożądanym rozwiązaniem dla hsotów na żywo. Każdy, kto zna lub odwiedza adres phpMyAdmin URL ma bezpośredni dostęp do panelu phpMyAdmin. Ustaw %1$styp autoryzacji%2$s do [kbd]cookie[/kbd] lub [kbd]http[/kbd].

en: You allow for connecting to the server without a password.
pl: Możesz umożliwić podłączenie do serwera bez hasła.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
pl: Nie miałeś ustawionego sekretu blowfish i masz uwierzytelnienie [kbd]cookie[/kbd], więc klucz został automatycznie wygenerowany dla Ciebie. Jest on używany do szyfrowania plików cookie, nie musisz go pamiętać.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
pl: %sDekompresja Zip%s wymaga funkcji (%s), która nie jest dostępna w tym systemie.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
pl: %sZip compression%s wymaga funkcji (%s), która nie jest dostępna w tym systemie.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
pl: %1$sWażność ciasteczka logowania%2$s większa niż %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s może powodować losowe wygasanie sesji (aktualnie session.gc_maxlifetime wynosi %5$d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
pl: %sWażności ciasteczko logowania%s ma być ustawiona na 1800 sekund (30 minut), co najwyżej. Wartości większa niż 1800 mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa, takich jak personifikacji.

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
pl: Jeśli używane uwierzytelnienie [kbd]cookie[/kbd] i %sLogin cookie store%s nie wynosi 0, musi być ustawiona wartość mniejsza lub jemu równa %sLogin cookie validity%s.

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
pl: Kompresja i dekompresja %1$sBzip2%2$s wymaga funkcji (%3$s), które są niedostępne w tym systemie.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
pl: Kompresja i dekompresja %1$sGZip%2$s wymaga funkcji (%3$s), które są niedostępne w tym systemie.

en: Server %d
pl: Serwer %d

en: no description
pl: brak opisu

en: You do not have necessary privileges to create a database named '%s'. You may go to 'Operations' tab of any database to set up the phpMyAdmin configuration storage there.
pl: Nie masz niezbędnych uprawnień do utworzenia bazy danych o nazwie "%s". Możesz przejść do zakładki "Operacje" dowolnej bazy danych, aby skonfigurować tam pamięć konfiguracyjną phpMyAdmin.

en: View users
pl: Zobacz użytkowników

en: Server-level tabs
pl: Karty na poziomie serwera

en: Database-level tabs
pl: Zakładki na poziomie bazy danych

en: Table-level tabs
pl: Poziom zakładek tabeli

en: Could not connect to the database server!
pl: Nie można połączyć się z serwerem bazy danych!

en: Invalid authentication type!
pl: Nieprawidłowy typ uwierzytelniania!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
pl: Pomiń nazwę użytkownika podczas używania metody uwierzytelnienia z [kbd]pliku konfiguracyjnego[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
pl: Nazwa pustej sesji logowania podczas używania metody uwierzytelniania [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
pl: Pusty adres URL logowania podczas korzystania z metody uwierzytelniania [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
pl: Opróżnij użytkownika kontrolującego phpMyAdmin podczas korzystania z konfiguracji magazynu phpMyAdmin!

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
pl: Puste hasło użytkownika phpMyAdmin podczas korzystania z konfiguracji magazynu phpMyAdmin!

en: Incorrect value:
pl: Nieprawidłowa wartość:

en: Incorrect IP address: %s
pl: Nieprawidłowy adres IP: %s

en: Not a valid port number!
pl: Nieprawidłowy numer portu!

en: Not a positive number!
pl: Liczba nie jest dodatnia!

en: Not a non-negative number!
pl: Liczba nie jest nieujemna!

en: Value must be less than or equal to %s!
pl: Wartość musi być równa lub niższa niż %s!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
pl[0]: Pokazywanie %1$d zakładki (zarówno prywatnej, jak i współdzielonej)
pl[1]: Pokazywanie %1$d zakładek (zarówno prywatnych, jak i współdzielonych)
pl[2]: Pokazywanie %1$d zakładek (zarówno prywatnych, jak i współdzielonych)

en: No bookmarks
pl: Brak zakładek

en: Missing parameter:
pl: Brakuje parametru:

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
pl: Plik %s nie jest dostępny w tym systemie. Proszę odwiedzić %s, aby uzyskać więcej informacji.

en: Incomplete params
pl: Parametry są niekompletne

en: Failed
pl: Nie udało się

en: Succeeded
pl: Udało się

en: Showing rows %1$s - %2$s.
pl: Pokazano wiersze %1$s - %2$s.

note: l10n: The user tries to save a page with an existing name in Designer
en: There already exists a page named "%s" please rename it to something else.
pl: Istnieje już strona nazwana "%s", proszę zmień nazwę na inną.

en: No databases selected.
pl: Żadna baza danych nie został wybrana.

en: Add event
pl: Dodaj zdarzenie

en: Edit event
pl: Edytuj wydarzenie

en: Error in processing request:
pl: Błąd na żądanie przetwarzania:

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
pl: Brak zdarzenia o nazwie %1$s znalezionej w bazie danych %2$s.

en: Export of event %s
pl: Eksport zdarzenia %s

en: Error in processing request: No event with name %1$s found in database %2$s.
pl: Błąd w przetwarzaniu żądania: Nie znaleziono zdarzenia o nazwie %1$s w bazie danych %2$s.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
pl: Nie udało się załadować modułów eksportu, proszę sprawdzić instalację!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
pl: Nie udało się wczytać wtyczek importu. Proszę sprawdzić instalację!

en: No Privileges
pl: Brak uprawnień

en: You do not have the privileges to administrate the users!
pl: Nie masz uprawnień do administrowania użytkownikami!

en: No table selected.
pl: Nie wybrano tabeli.

en: Add routine
pl: Dodaj procedurę

en: Edit routine
pl: Edycja procedury

en: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to edit this routine.
pl: Brak procedury z nazwą %1$s znalezioną w bazie danych %2$s. Być może brakuje Ci niezbędnych uprawnień do edytowania tej procedury.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
pl: Brak procedury z nazwą %1$s znalezioną w bazie danych %2$s.

en: Execute routine
pl: Wykonaj procedurę

en: Export of routine %s
pl: Eksportuj procedurę %s

en: Error in processing request: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to view/export this routine.
pl: Błąd w przetwarzaniu żądania: w bazie danych %2$s nie znaleziono procedury o nazwie %1$s. Możesz nie mieć uprawnień niezbędnych do przeglądania/eksportowania tej procedury.

en: Searching inside the database is disabled by the [code]$cfg['UseDbSearch'][/code] configuration.
pl: Wyszukiwanie w bazie danych jest wyłączone przez konfigurację [code]$cfg['UseDbSearch'][/code].

en: Success!
pl: Sukces!

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
pl: Ten widok ma przynajmniej taką liczbę wierszy (rekordów). Proszę odnieść się do %sdokumentacji%s.

en: unknown
pl: nieznany

en: Favorite List is full!
pl: Lista ulubionych jest pełna!

en: Tracking data deleted successfully.
pl: Dane śledzenia zostały poprawnie usunięte.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
pl: Dla wybranych tabel została stworzona wersja%1$s, śledzenie jest dla nich aktywne.

en: No tables selected.
pl: Nie wybrano żadnych tabel.

en: Database Log
pl: Dziennik bazy danych

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
pl: Wykryto błąd. Na podstawie twoich ustawień został automatycznie wysłany raport na temat tego błędu.

en: Thank you for submitting this report.
pl: Dziękujemy za wysłanie tego raportu.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
pl: Wykryto błąd. Na podstawie twoich ustawień został automatycznie wygenerowany raport na temat tego błędu, lecz nie udało się go wysłać.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
pl: Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, prześlij zgłoszenie błędu ręcznie.

en: You may want to refresh the page.
pl: Jeśli chcesz, możesz odświeżyć stronę.

en: Bad type!
pl: Zły typ!

en: Bad parameters!
pl: Złe parametry!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
pl: Wylogowałeś się z jednego serwera. Aby się całkowicie wylogować z phpMyAdmin, musisz wylogować się ze wszystkich serwerów.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
pl: Program phpMyAdmin nie ma w pełni skonfigurowanej przestrzeni do przechowywania danych, niektóre rozszerzone funkcje zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się dlaczego kliknij %stutaj%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
pl: Lub, alternatywnie, przejdź do zakładki 'Operacje', w dowolnej bazie danych, aby tam to skonfigurować.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
pl: Parametr PHP [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] ma mniejszą wartość niż czas przechowywania ciasteczka skonfigurowany w phpMyAdmin. Z tego powodu sesja wygaśnie wcześniej niż jest to skonfigurowane w phpMyAdmin.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
pl: Przechowywanie ciasteczka logowania jest niższa niż ważność plików ciasteczek skonfigurowanego w phpMyAdmin, z tego powodu, swój login wygasa wcześniej niż skonfigurowane w phpMyAdmin.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
pl: Twój serwer działa z domyślnymi wartościami dla controluser i password (controlpass) i jest otwarty na włamania; naprawdę powinieneś naprawić ten słaby punkt bezpieczeństwa, zmieniając hasło użytkownika kontrolnego 'pma'.

en: The configuration file needs a valid key for cookie encryption. A temporary key was automatically generated for you. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
pl: Plik konfiguracyjny wymaga poprawnego klucza do szyfrowania ciasteczek. Wygenerowany został dla Ciebie klucz tymczasowy. Więcej informacji znajdziesz w [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentacji[/doc].

en: The cookie encryption key in the configuration file is longer than necessary. It should only be %d bytes long. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
pl: Klucz szyfrujący ciasteczko w pliku konfiguracyjnym jest dłuższy niż jest to wymagane. Wymagane %d bajtów. Więcej informacji znajdziesz w [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentacji[/doc].

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
pl: Katalog [code]config[/code], który jest używany przez skrypt konfiguracyjny, nadal znajduje się w katalogu phpMyAdmin. Zaleca się usunięcie go po skonfigurowaniu phpMyAdmin. W przeciwnym wypadku bezpieczeństwo twojego serwera jest zagrożone przez osoby nieupoważnione ściągające twoją konfigurację.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
pl: Serwer działa pod ochroną Suhosina. Możliwe problemy opisuje %sdokumentacja%s.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
pl: $Cfg['TempDir'] (%s) nie jest dostępne. phpMyAdmin nie może buforować szablonów i będzie z tego powodu powolny.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
pl: Rozszerzenie PHP o nazwie mbstring nie zostało znalezione, a wygląda na to, że używasz wielobajtowego kodowania znaków. Bez rozszerzenia mbstring phpMyAdmin nie ma możliwości poprawnego rozbijania napisów, co może skutkować niespodziewanymi rezultatami.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
pl: Rozszerzenie curl nie zostało znalezione, co spowodowało wyłączenie funkcji allow_url_fopen. W związku z tym niektóre funkcjonalności, jak raportowanie błędów czy sprawdzanie wersji nie będą dostępne.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
pl: Prawdopodobnie próbowano wczytać zbyt duży plik. Proszę zapoznać się z %sdokumentacją%s, aby obejść to ograniczenie.

en: Incorrect format parameter
pl: Nieprawidłowy parametr formatu

en: Showing bookmark
pl: Pokazywanie zakładki

en: The bookmark has been deleted.
pl: Zakładka została usunięta.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
pl: Nie otrzymano żadnych danych do importu. Albo nie dostarczono nazwy pliku, albo jego rozmiar przekroczył rozmiar maksymalny, dozwolony przez twoją konfigurację PHP. Zobacz [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
pl[0]: Import zakończony sukcesem, wykonano %d zapytanie.
pl[1]: Import zakończony sukcesem, wykonano %d zapytań.
pl[2]: Import zakończony sukcesem, wykonano %d zapytań.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
pl: Limit czasu wykonania skryptu minął. Aby ukończyć import, proszę %sponownie przesłać ten sam plik%s, a import zostanie wznowiony.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
pl: Jednakże, podczas ostatniego uruchomienia nie zostały przetworzone żadne dane, co zwykle oznacza, że phpMyAdmin nie będzie w stanie ukończyć tego importu bez zwiększenia limitów czasowych PHP.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
pl: Instrukcje "DROP DATABASE" są wyłączone.

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
pl: Tylko dla pojedynczej tabeli zapytania UPDATE i DELETE mogą być symulowane.

en: Could not load the progress of the import.
pl: Nie można wczytać postępu importu.

en: Do you really want to execute "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz wykonać "%s"?

en: You are about to DESTROY a complete database!
pl: Masz zamiar ZNISZCZYĆ całą bazę danych!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again.
pl: Nie można zmienić nazwy bazy danych na taką samą. Zmień nazwę i spróbuj ponownie.

en: You are about to DESTROY a complete table!
pl: Masz zamiar ZNISZCZYĆ całą tabelę!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
pl: Zamierzasz WYCIĄĆ całą bazę danych!

en: You are about to DELETE all the rows of the table!
pl: Zamierzasz USUNĄĆ wszystkie wiersze tabeli!

en: Delete tracking data for this table?
pl: Czy usunąć dane śledzenia dla tej tabeli?

en: Delete tracking data for these tables?
pl: Czy usunąć dane śledzenia dla wybranych tabel?

en: Delete tracking data for this version?
pl: Usunąć dane śledzące dla tej wersji?

en: Delete tracking data for these versions?
pl: Usunąć dane śledzące dla wybranych wersji?

en: Delete entry from tracking report?
pl: Usunąć wpis śledzenia z raportu?

en: Deleting tracking data
pl: Usuwanie danych śledzących

en: Dropping Primary Key/Index
pl: Usuwanie klucza podstawowego/indeksu

en: Dropping Foreign key.
pl: Usuwanie klucza zewnętrznego.

en: Do you really want to delete user group "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć grupę użytkowników "%s"?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
pl: Masz niezapisane zmiany. Czy na pewno chcesz opuścić tę stronę?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
pl: Próbujesz zmniejszyć liczbę wierszy, ale wprowadziłeś już w tych wierszach dane, które zostaną utracone. Czy chcesz kontynuować?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
pl: Czy na pewno chcesz unieważnić wybranego(ych) użytkownika(ów)?

en: Do you really want to delete this central column?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę kolumnę centralną?

en: Do you really want to delete the selected items?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane elementy?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
pl: Czy naprawdę chcesz skasować (DROP) wybraną(e) partycję(e)? Ta operacja usunie (DELETE) również dane powiązane z wybraną(ymi) partycją(ami)!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
pl: Czy na pewno chcesz obciąć (TRUNCATE) wybraną(e) partycję(e)?

en: Do you really want to remove partitioning?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć podział?

en: Do you really want to reset the replica (RESET REPLICA)?
pl: Czy na pewno chcesz zresetować replikę (RESET REPLICA)?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
pl: Ta operacja poskutkuje przekonwertowaniem danych do nowego sortowania. W rzadkich wypadkach (jeśli znak nie istnieje w wybranym sortowaniu) ten proces może skutkować niepoprawnym wyświetlaniem danych w nowym sortowaniu. W takim wypadku sugerujemy powrót do poprzedniego sortowania oraz zastosowania się do wskazówek z

en: Garbled Data
pl: Nieczytelne dane

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zmienić sortowanie i przekonwertować dane?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
pl: W trakcie tej operacji MySQL zmapuje wartości pomiędzy sortowaniami. Jeśli zestawy znaków są niekompatybilne, może nastąpić utrata danych i dane, które zostały utracone, mogą <b>NIE BYĆ ODZYSKIWALNE</b> przy pomocy zmiany sortowania kolumn(y). <b>By przekonwertować dane, sugerujemy użycia funkcji edycji kolumn (link "Zmień") na stronie struktury tabeli.</b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zmienić sortowanie kolumn i przekonwertować dane?

en: Reset all
pl: Zresetuj wszystkie

en: Missing value in the form!
pl: W formularzu brakuje wartości!

en: Select at least one of the options!
pl: Wybierz co najmniej jedną opcję!

en: Please enter a valid number!
pl: Proszę podać poprawny numer!

en: Please enter a valid length!
pl: Wprowadź prawidłową długość!

en: Add index
pl: Dodaj indeks

en: Edit index
pl: Edytuj indeks

note: l10n: Rename a table Index
en: Rename index
pl: Zmień nazwę indeksu

en: Create single-column index
pl: Utwórz jedno-kolumnowy indeks

en: Create composite index
pl: Utwórz złożony indeks

en: Composite with:
pl: Złożony z:

en: Please select column(s) for the index.
pl: Wybierz kolumny dla indeksu.

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
pl: Wartość Y

en: Please enter the SQL query first.
pl: Najpierw wpisz zapytanie SQL.

en: The host name is empty!
pl: Nazwa hosta jest pusta!

en: The user name is empty!
pl: Nazwa użytkownika jest pusta!

en: The password is empty!
pl: Hasło jest puste!

en: The passwords aren't the same!
pl: Hasła nie są identyczne!

en: Removing Selected Users
pl: Usuwanie wybranych użytkowników

en: Template was created.
pl: Szablon został stworzony.

en: Template was loaded.
pl: Szablon został załadowany.

en: Template was updated.
pl: Szablon został zaktualizowany.

en: Template was deleted.
pl: Szablon został usunięty.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
pl: Inne

en: Connections / Processes
pl: Połączenia / Procesy

en: Number of statements
pl: Liczba instrukcji

en: Local monitor configuration incompatible!
pl: Konfiguracja monitora lokalnego jest niezgodna!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
pl: Ustawienia konfiguracji wykresu w lokalnym magazynie przeglądarki nie są już zgodne z nowszą wersją okna dialogowego monitora. Jest bardzo prawdopodobne, że bieżąca konfiguracja nie będzie już działać. Proszę zresetować konfigurację do domyślnej w menu <i>Ustawienia</i>.

en: Query cache efficiency
pl: Wydajność pamięci podręcznej zapytań

en: Query cache usage
pl: Użycie pamięci podręcznej zapytań

en: Query cache used
pl: Użyta pamięć podręczna zapytań

en: System CPU usage
pl: Systemowe wykorzystanie procesora

en: System memory
pl: Pamięć systemowa

en: System swap
pl: Systemowa przestrzeń wymiany

en: Average load
pl: Średnie obciążenie

en: Total memory
pl: Pamięć ogółem

en: Cached memory
pl: Pamięć podręczna

en: Buffered memory
pl: Pamięć buforowana

en: Free memory
pl: Pamięć wolna

en: Used memory
pl: Pamięć użyta

en: Total swap
pl: Całkowita przestrzeń wymiany

en: Cached swap
pl: Podręczna przestrzeń wymiany

en: Used swap
pl: Użyta przestrzeń wymiany

en: Free swap
pl: Wolna przestrzeń wymiany

en: Bytes sent
pl: Bajty przesłane

en: Bytes received
pl: Bajty otrzymane

note: l10n: shortcuts for Gigabyte
en: GiB
pl: GB

note: l10n: shortcuts for Terabyte
en: TiB
pl: TB

note: l10n: shortcuts for Petabyte
en: PiB
pl: PB

note: l10n: shortcuts for Exabyte
en: EiB
pl: EB

en: %d table(s)
pl: %d tabeli(l)

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
pl: Pytania

en: Please add at least one variable to the series!
pl: Dodaj co najmniej jedną zmienną do serii!

note: l10n: SQL Query on modal to show exported query
en: SQL Query
pl: Zapytanie SQL

en: Resume monitor
pl: Wznów monitor

en: Pause monitor
pl: Wstrzymaj monitor

en: Stop auto refresh
pl: Zakończ automatyczne odświeżanie

en: general_log and slow_query_log are enabled.
pl: general_log i slow_query_log są włączone.

en: general_log is enabled.
pl: general_log jest włączony.

en: slow_query_log is enabled.
pl: slow_query_log jest włączony.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
pl: slow_query_log i general_log są wyłączone.

en: log_output is not set to TABLE.
pl: log_output nie jest ustawiony do TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
pl: log_output jest ustawiony do TABLE.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
pl: slow_query_log jest włączony, ale serwer zapisuje do dziennika tylko takie zapytania, które trwają dłużej niż %d sekund. Zaleca się ustawić long_query_time na 0-2 sekundy, w zależności od systemu.

en: long_query_time is set to %d second(s).
pl: long_query_time jest ustawiony na %d sekund(y).

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
pl: Następujace ustawienia będą zastosowane globalnie, i zresetują się do ustawień domyślnych po restarcie serwera:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
pl: Ustaw log_output do %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
pl: Włącz %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
pl: Wyłącz %s

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
pl: Ustaw long_query_time do %ds.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
pl: Nie można zmienić tych zmiennych. Proszę zalogować się jako root lub skontaktować się z administratorem bazy danych.

en: Change settings
pl: Zmień ustawienia

en: Current settings
pl: Ustawienia bieżące

en: Chart title
pl: Tytuł wykresu

note: l10n: As in differential values
en: Differential
pl: Zróżnicowany

en: Divided by %s
pl: Podzielony przez %s

en: Unit
pl: Jednostka

en: From slow log
pl: Z dziennika powolnego

en: From general log
pl: Z dziennika ogólnego

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
pl: Nazwa bazy danych dla tego zapytania nie występuje w logach serwera.

en: Analysing logs
pl: Analizowanie dzienników

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
pl: Analizowanie i wczytywanie dzienników. To może trochę potrwać.

en: Cancel request
pl: Anuluj żądanie

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
pl: Ta kolumna pokazuje ilość identycznych zapytań, pogrupowanych razem. Jednakże, jako kryterium grupowania, zostało użyte tylko same zapytanie SQL, a wiec inne atrybuty zapytań, takie jak czas startu, mogą się różnić.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
pl: Ponieważ zostało zaznaczone grupowanie zapytań INSERT, zapytania INSERT do tej samej tabeli są także pogrupowane razem, niezależnie od wstawionych danych.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
pl: Wczytano dane dziennika. Zapytania wykonane w tym odcinku czasu:

en: Jump to Log table
pl: Przejdź do dziennika tabeli

en: No data found
pl: Nie znaleziono danych

en: Log analysed, but no data found in this time span.
pl: Dziennik przeanalizowany, lecz nie znaleziono żadnych danych w tym odcinku czasu.

en: Analyzing…
pl: Analizowanie…

en: Explain output
pl: Wyjaśnij wynik przetworzenia danych

en: Total time:
pl: Czas ogółem:

en: Profiling results
pl: Wyniki profilowania

[ctx: Display format]
en: Table
pl: Tabela

en: Chart
pl: Wykres

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
pl: Opcje filtru dziennika tabeli

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
pl: Filtr

en: Filter queries by word/regexp:
pl: Filtr zapytań poprzez wyraz / wyrażenie regularne:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
pl: Grupa zapytań, ignorowanie zmiennych danych w WHERE

en: Sum of grouped rows:
pl: Suma zgrupowanych wierszy:

en: Loading logs
pl: Ładowanie logów

en: Monitor refresh failed
pl: Odświeżanie monitora nie powiodło się

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
pl: Podczas żądania nowych danych wykresu serwer zwrócił nieprawidłową odpowiedź. To jest najbardziej prawdopodobne, ponieważ Twoja sesja wygasła. Odświeżenie strony i ponownego wprowadzania poświadczenia powinno pomóc.

en: Reload page
pl: Przeładuj stronę

en: Affected rows:
pl: Dotyczy wierszy:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
pl: Nie powiodła się analiza pliku konfiguracyjnego. Nie wydaje się być poprawnym kodem JSON.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
pl: Nie udało zbudować siatki wykresu z importu konfiguracji. Przywracanie domyślnej konfiguracji…

en: Import monitor configuration
pl: Importuj konfigurację monitora

en: Please select the file you want to import:
pl: Wybierz plik, który chcesz zaimportować:

en: Please enter a valid table name.
pl: Wprowadź prawidłową nazwę tabeli.

en: Please enter a valid database name.
pl: Proszę podać poprawną nazwę bazy danych.

en: No files available on server for import!
pl: Brak dostępnych plików na serwerze do importu!

en: Analyse query
pl: Analizuj zapytanie

en: Formatting SQL…
pl: Formatowanie SQL…

en: No parameters found!
pl: Nie znaleziono parametrów!

en: Request aborted!!
pl: Żądanie przerwane!

en: Processing request
pl: Przetwarzanie żądania

en: Request failed!!
pl: Żądanie nieudane!

en: Error in processing request
pl: Błąd podczas przetwarzania żądania

en: Error code: %s
pl: Kod błędu: %s

en: Error text: %s
pl: Tekst błędu: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
pl: Wygląda na to, że połączenie z serwerem zostało utracone. Sprawdź połączenie sieciowe i status serwera.

en: No accounts selected.
pl: Nie wybrano żadnych kont.

en: Dropping column
pl: Usuwanie kolumny

en: Adding primary key
pl: Dodawanie klucza głównego

en: Click to dismiss this notification
pl: Kliknij, aby zamknąć to powiadomienie

en: Renaming databases
pl: Zmienianie nazw baz danych

en: Copying database
pl: Kopiowanie bazy danych

en: Changing charset
pl: Zmiana kodowania

en: Failed to get real row count.
pl: Błąd podczas pobierania realnej liczby wierszy.

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: Hide search results
pl: Ukryj wyniki wyszukiwania

en: Show search results
pl: Pokaż wyniki wyszukiwania

en: Browsing
pl: Przeglądanie

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: Delete the matches for the %s table?
pl: Usunąć dopasowania do tabeli %s?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
pl: Definicja przechowywania funkcji musi zawierać deklarację RETURN!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
pl: Żadna procedura nie jest eksportowana. Może brakować wymaganych uprawnień.

en: Values for column %s
pl: Wartości dla kolumny %s

en: Values for a new column
pl: Wartości dla nowej kolumny

en: Enter each value in a separate field.
pl: Wprowadź każdą wartość do osobnego pola.

en: Add %d value(s)
pl: Dodaj %d wartość(i)

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
pl: Uwaga: Jeśli plik zawiera wiele tabel, będzie połączony w jeden.

en: Hide query box
pl: Ukryj okno zapytań

en: Show query box
pl: Pokaż okno zapytań

en: %d is not valid row number.
pl: %d nie jest prawidłowym numerem wiersza.

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
pl: Żadne wcześniej zapisane automatycznie zapytanie nie jest dostępne. Wczytywanie domyślnego zapytania.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
pl: Masz wcześniej zapisane zapytanie. Kliknij Pobierz aby załadować automatycznie zapisane zapytanie.

en: Variable %d:
pl: Zmienna %d:

en: Pick
pl: Wybierz

en: Column selector
pl: Wybieranie kolumn

en: Search this list
pl: Szukaj w tej liście

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
pl: Brak kolumn w liście centralnej. Upewnij się, że lista kolumn centralnych dla bazy danych %s zawiera kolumny, które nie są wyświetlane w aktywnej tabeli..

en: See more
pl: Zobacz więcej

en: Add primary key
pl: Dodaj klucz główny

en: Primary key added.
pl: Klucz podstawowy dodany.

en: Taking you to next step…
pl: Przenoszenie cię do następnego kroku…

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
pl: Pierwszy etap dostosowywania dla tabeli '%s' został ukończony.

en: End of step
pl: Koniec kroku

en: Second step of normalization (2NF)
pl: Drugi etap dostosowywania (2NF)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
pl: Zakończ

en: Confirm partial dependencies
pl: Potwierdź częściowe zależności

en: Selected partial dependencies are as follows:
pl: Wybrane częściowe zależności to:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
pl: Uwaga: a, b -> d,f oznacza, że złączone wartości kolumn a i b mogą definiować wartości kolumn d i f.

en: No partial dependencies selected!
pl: Żadne częściowe zależności nie zostały wybrane!

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
pl: Pokaż możliwe zależności częściowe na podstawie danych w tabeli

en: Hide partial dependencies list
pl: Ukryj listę częściowych zależności

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
pl: Nie ruszać się z miejsca! Może to potrwać kilka sekund w zależności od wielkości danych i liczby kolumn w tabeli.

en: Step
pl: Krok

en: The following actions will be performed:
pl: Wykonane zostaną następujące czynności:

en: DROP columns %s from the table %s
pl: DROP kolumny %s z tabeli %s

en: Create the following table
pl: Utwórz tabelę

en: Third step of normalization (3NF)
pl: Trzeci krok normalizacji (3NF)

en: Confirm transitive dependencies
pl: Potwierdź zależności przejściowe

en: Selected dependencies are as follows:
pl: Wybrano następujące zależności:

en: No dependencies selected!
pl: Nie wybrano żadnych zależności!

en: Hide search criteria
pl: Ukryj okno zapytania SQL

en: Show search criteria
pl: Pokaż kryteria wyszukiwania

en: Column maximum:
pl: Maksimum kolumny:

en: Column minimum:
pl: Minimum kolumny:

en: Hide find and replace criteria
pl: Ukryj kryteria wyszukiwania i zamiany

en: Show find and replace criteria
pl: Pokaż kryteria wyszukiwania i zamiany

en: Each point represents a data row.
pl: Każdy punkt reprezentuje wiersz danych.

en: Hovering over a point will show its label.
pl: Najechanie nad punkt pokaże jego etykietę.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
pl: Aby powiększyć, wybierz część powierzchni z myszy.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
pl: Kliknij Resetuj powiększenie, aby wrócić do pierwotnego stanu.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
pl: Kliknij punkt danych, aby wyświetlić lub ewentualnie zmodyfikować wiersze danych.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
pl: Wykres może być zmieniany przez przeciągnięcie go wzdłuż prawego dolnego rogu.

en: Select two columns
pl: Wybierz dwie kolumny

en: Select two different columns
pl: Wybierz dwie różne kolumny

en: Data point content
pl: Treść punktu danych

en: Point
pl: Punkt

en: Linestring
pl: Linia ciągu

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Inner ring
pl: Pierścień wewnętrzny

en: Outer ring
pl: Pierścień zewnętrzny

en: Add a point
pl: Dodaj punkt

en: Add a linestring
pl: Dodaj linię łamaną

en: Add an inner ring
pl: Dodaj pierścień wewnętrzny

en: Add a polygon
pl: Dodaj wielokąt

en: Add geometry
pl: Dodaj geometrię

en: Do you want to copy encryption key?
pl: Czy chcesz skopiować klucz szyfrowania?

en: Encryption key
pl: Klucz szyfrowania

en: The HEX function will treat the integer as a string while calculating the hexadecimal value
pl: Funkcja HEX podczas obliczania wartości szesnastkowej potraktuje liczbę całkowitą jako ciąg znaków

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
pl: MySQL akceptuje dodatkowe wartości nie wybrane przez suwak; w razie potrzeby wprowadź te wartości

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
pl: MySQL akceptuje dodatkowe wartości nie wybieralne przez wybieracz danych; w razie potrzeby wprowadź te wartości

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
pl: Wygląda na to, że dokonałeś zmian na tej stronie; Zostaniesz zapytany o potwierdzenie zanim anulujesz zmiany

en: Select referenced key
pl: Wybierz klucz odwołujący

en: Select Foreign Key
pl: Wybierz klucz zewnętrzny

en: Please select the primary key or a unique key!
pl: Wybierz klucz podstawowy lub unikalny klucz!

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
pl: Nie zapisano zmian w układzie. Zostaną utracone, jeśli ich nie zapiszesz. Czy chcesz kontynuować?

en: value/subQuery is empty
pl: wartość/podzapytanie jest puste

en: Page name
pl: Nazwa strony

en: Delete page
pl: Usuń stronę

note: l10n: When the user opens a page saved in the Designer
en: Some tables saved in this page might have been renamed or deleted.
pl: Niektóre tabele zapisane na tej stronie mogły zostać zmienione lub usunięte.

en: Please select a page to continue
pl: Proszę wybrać stronę, aby kontynuować

en: Please enter a valid page name
pl: Proszę podać poprawną nazwę strony

en: Do you want to save the changes to the current page?
pl: Czy chcesz zapisać zmiany na obecnej stronie?

en: Successfully deleted the page
pl: Usuwanie strony zakończyło się pomyślnie

en: Export relational schema
pl: Eksportuj schemat relacji

en: Modifications have been saved
pl: Modyfikacja została zapisana

en: %d object(s) created.
pl: %d obiekt(y) utworzony.

en: Column name
pl: Nazwa kolumn

en: Press escape to cancel editing.<br>- Shift+Enter for a newline.
pl: Naciśnij ESC, aby anulować edycję.<br>- Shift+Enter dla nowej linii.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
pl: Po dokonaniu edycji pewnych danych, nie zostały one zapisane. Czy na pewno chcesz opuścić tę stronę przed zapisaniem danych?

en: Drag to reorder.
pl: Przeciągnij, aby uporządkować.

en: Click to sort results by this column.
pl: Kliknij, aby posegregować wyniki na podstawie tej kolumny.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
pl: Skrót klawiszowy Shift+Kliknięcie dodaje tę kolumnę do przypadku ORDER BY lub przełącza ASC/DESC. <br> Skrót klawiaturowy CTRL+Kliknięcie lub Alt+Kliknięcie (Mac: Shift+Opcja+Kliknięcie) usuwa te kolumnę z przypadku ORDER BY

en: Click to mark/unmark.
pl: Kliknij, by zaznaczyć/odznaczyć.

en: Double-click to copy column name.
pl: Kliknij dwukrotnie, aby skopiować nazwę kolumny.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
pl: Kliknij rozwijane strzałki, <br> aby przełączyć widoczność kolumn.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
pl: Tabela ta nie zawiera unikalnej kolumny. Funkcje związane z edycją siatki, pól wyboru, edycji, kopiowania i usuwania łącza może nie działać po zapisaniu.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
pl: Proszę wstaw poprawną liczbę heksadecymalną. Poprawne znaki to 0-9, A-F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
pl: Czy napewno chcesz zobaczyć wszystkie wiersze? Przy dużej tabeli może to spowodować wysypanie się przeglądarki.

en: Original length
pl: Oryginalna długość

en: cancel
pl: anuluj

en: Aborted
pl: Przerwane

en: Success
pl: Sukces

en: Import status
pl: Importuj status

en: Select database first
pl: Najpierw wybierz bazę danych

en: Go to link:
pl: Idź do linku:

en: Generate password
pl: Wygeneruj hasło

en: Show panel
pl: Pokaż panel

en: Hide panel
pl: Ukryj panel

en: Unlink from main panel
pl: Odłącz od głównego panelu

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
pl: Dostępna jest nowa wersja phpMyAdmina, należy rozważyć aktualizację. Nowa wersja to %s, wydana dnia %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
pl: , ostatnia stabilna wersja:

en: up to date
pl: aktualna

en: There was an error in loading the Git information.
pl: Wystąpił błąd podczas ładowania informacji Git.

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
pl: Wystąpił błąd krytyczny JavaScript. Czy chcesz wysłać raport błędu?

en: Change report settings
pl: Zmiana ustawień raportów

en: Show report details
pl: Pokaż szczegóły raportu

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
pl: Twój eksport jest niekompletny, z powodu niskiej realizacji terminu na poziomie PHP!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
pl: Uwaga: formularz na stronie ma więcej niż %d pól. Po wykonaniu operacji, niektóre pola mogą zostać zignorowane, w związku z ustawieniami PHP's max_input_vars.

en: Some errors have been detected on the server!
pl: Parę błędów zostało wykrytych na serwerze!

en: Please look at the bottom of this window.
pl: Proszę, popatrz na dół tego okienka.

en: Ignore All
pl: Ignoruj wszystko

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
pl: Wyczuwam nowe ustawienia, poczekaj chwilę, są one przetwarzane.

en: Column name successfully copied to clipboard!
pl: Nazwa kolumny pomyślnie skopiowana do schowka!

en: Column name copying to clipboard failed!
pl: Kopiowanie nazwy kolumny do schowka nie powiodło się!

en: Successfully copied!
pl: Skopiowano pomyślnie!

en: Copying failed!
pl: Kopiowanie nie powiodło się!

en: Execute this query again?
pl: Czy wykonać to zapytanie ponownie?

en: Do you really want to delete this bookmark?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę zakładkę?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
pl: Wystąpiły błędy podczas pobierania zdebugowanego kodu SQL.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
pl: %s kwerendy wykonane %s razy w %s sekund.

en: %s argument(s) passed
pl: %s argumentów spełniło kryteria

en: Show arguments
pl: Pokaż argumenty

en: Hide arguments
pl: Ukryj argumenty

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
pl: Wystąpił problem dostępu do pamięci przeglądarki, niektóre funkcje mogą nie działać poprawnie dla Ciebie. Jest prawdopodobne, że przeglądarka nie obsługuje pamięci lub został osiągnięty limit przydziału. W Firefoksie, uszkodzone przechowywanie może również powodować taki problem, wyczyszczenie danych "Offline Website Data" może pomóc. W Safari, taki problem jest często spowodowane przez "Private Mode Browsing".

en: Copy tables to
pl: Kopiuj tabele do

en: Add table prefix
pl: Dodaj prefiks tabeli

en: Replace table with prefix
pl: Zamień tabelę na prefiks

en: Extremely weak
pl: Strasznie słabe

en: Very weak
pl: Bardzo słabe

en: Weak
pl: Słabe

en: Good
pl: Dobre

en: Strong
pl: Silne

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 5 (from U2F API)
en: Timed out waiting for security key activation.
pl: Upłynął limit czasu oczekiwania na aktywację klucza bezpieczeństwa.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 2 (from U2F API)
en: Invalid request sent to security key.
pl: Nieprawidłowe żądanie wysłane do klucza bezpieczeństwa.

[ctx: U2F error]
note: l10n: unknown error code (from U2F API)
en: Unknown security key error.
pl: Nieznany błąd klucza bezpieczeństwa.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 3 (from U2F API)
en: Client does not support security key.
pl: Klient nie obsługuje klucza bezpieczeństwa.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on register
en: Failed security key activation.
pl: Nieudana aktywacja klucza bezpieczeństwa.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on authanticate
en: Invalid security key.
pl: Nieprawidłowy klucz bezpieczeństwa.

en: WebAuthn is not available. Please use a supported browser in a secure context (HTTPS).
pl: WebAuthn jest niedostępny. Skorzystaj ze wspieranej przeglądarki i zabezpieczonego połączenia (HTTPS).

en: You can not open, save or delete your page layout, as IndexedDB is not working in your browser and your phpMyAdmin configuration storage is not configured for this.
pl: Nie możesz otworzyć, zapisać ani usunąć układu strony, ponieważ IndexedDB nie działa w Twojej przeglądarce, a pamięć konfiguracji phpMyAdmin nie jest do tego skonfigurowana.

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
pl: Tabela %s już istnieje!

en: Hide
pl: Ukryj

[ctx: Month name]
en: January
pl: Styczeń

[ctx: Month name]
en: February
pl: Luty

[ctx: Month name]
en: March
pl: Marzec

[ctx: Month name]
en: April
pl: Kwiecień

[ctx: Month name]
en: May
pl: Maj

[ctx: Month name]
en: June
pl: Czerwiec

[ctx: Month name]
en: July
pl: Lipiec

[ctx: Month name]
en: August
pl: Sierpień

[ctx: Month name]
en: September
pl: Wrzesień

[ctx: Month name]
en: October
pl: Październik

[ctx: Month name]
en: November
pl: Listopad

[ctx: Month name]
en: December
pl: Grudzień

[ctx: Short month name for January]
en: Jan
pl: Sty

[ctx: Short month name for February]
en: Feb
pl: Lut

[ctx: Short month name for April]
en: Apr
pl: Kwi

[ctx: Short month name for May]
en: May
pl: Maj

[ctx: Short month name for June]
en: Jun
pl: Cze

[ctx: Short month name for July]
en: Jul
pl: Lip

[ctx: Short month name for August]
en: Aug
pl: Sie

[ctx: Short month name for September]
en: Sep
pl: Wrz

[ctx: Short month name for October]
en: Oct
pl: Paź

[ctx: Short month name for November]
en: Nov
pl: Lis

[ctx: Short month name for December]
en: Dec
pl: Gru

[ctx: Short week day name for Sunday]
en: Sun
pl: Nie

[ctx: Short week day name for Monday]
en: Mon
pl: Pon

[ctx: Short week day name for Tuesday]
en: Tue
pl: Wto

[ctx: Short week day name for Wednesday]
en: Wed
pl: Śro

[ctx: Short week day name for Thursday]
en: Thu
pl: Czw

[ctx: Short week day name for Friday]
en: Fri
pl: Pią

[ctx: Short week day name for Saturday]
en: Sat
pl: Sob

[ctx: Minimal week day name for Sunday]
en: Su
pl: Nie

[ctx: Minimal week day name for Monday]
en: Mo
pl: Pn

[ctx: Minimal week day name for Tuesday]
en: Tu
pl: Wt

[ctx: Minimal week day name for Wednesday]
en: We
pl: Śr

[ctx: Minimal week day name for Thursday]
en: Th
pl: Czw

[ctx: Minimal week day name for Friday]
en: Fr
pl: Pt

[ctx: Minimal week day name for Saturday]
en: Sa
pl: Sob

[ctx: Column header for week of the year in calendar]
en: Wk
pl: Ty

[ctx: Year suffix for calendar, "none" is empty]
en: none
pl: brak

[ctx: A specific point in the day, as shown on a clock]
en: Time
pl: Czas

[ctx: Unit of time]
en: Hour
pl: Godzina

[ctx: Unit of time]
en: Minute
pl: Minuta

[ctx: Unit of time]
en: Second
pl: Sekunda

[ctx: Unit of time]
en: Millisecond
pl: Milisekunda

[ctx: Unit of time]
en: Microsecond
pl: Mikrosekunda

[ctx: The time zone for a time of day]
en: Time zone
pl: Strefa czasowa

[ctx: Previous month]
note: l10n: Display text for previous month link in calendar
en: Prev
pl: Poprz.

[ctx: Next month]
note: l10n: Display text for next month link in calendar
en: Next
pl: Nast.

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
pl: Dziś

en: This field is required
pl: To pole jest wymagane

en: Please fix this field
pl: Popraw to pole

en: Please enter a valid email address
pl: Podaj poprawny adres email

en: Please enter a valid URL
pl: Wprowadź prawidłowy adres URL

en: Please enter a valid date
pl: Wprowadź prawidłową datę

en: Please enter a valid date ( ISO )
pl: Wprowadź poprawną datę (ISO)

en: Please enter a valid number
pl: Wprowadź poprawną liczbę

en: Please enter a valid credit card number
pl: Wprowadź prawidłowy numer karty kredytowej

en: Please enter only digits
pl: Wprowadź tylko cyfry

en: Please enter the same value again
pl: Wprowadź ponownie tę samą wartość

en: Please enter no more than {0} characters
pl: Wprowadź nie więcej niż {0} znaków

en: Please enter at least {0} characters
pl: Wprowadź co najmniej {0} znaków

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
pl: Wprowadź wartość o długości pomiędzy {0} a {1} znaków

en: Please enter a value between {0} and {1}
pl: Wprowadź wartość między {0} i {1}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
pl: Wprowadź wartość mniejszą niż lub równą {0}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
pl: Wprowadź wartość większą niż lub równą {0}

en: Please enter a valid date or time
pl: Podaj prawidłową datę lub czas

en: Please enter a valid HEX input
pl: Wprowadź prawidłową wartość HEX

note: l10n: To validate the usage of a MD5 function on the column
en: This column can not contain a 32 chars value
pl: Ta kolumna nie może zawierać wartości 32 znaków

en: These functions are meant to return a binary result; to avoid inconsistent results you should store it in a BINARY, VARBINARY, or BLOB column.
pl: Te funkcje mają zwracać wynik binarny; aby uniknąć niespójnych wyników, należy je przechowywać w kolumnie BINARY, VARBINARY lub BLOB.

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size.
pl: Przesłany plik jest prawdopodobnie większy niż maksymalny dozwolony rozmiar.

en: %s of %s
pl: %s z %s

en: %s/sec.
pl: %s/sek.

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
pl: O %MIN min. %SEC sek. pozostało.

en: About %SEC sec. remaining.
pl: O %SEC sek. pozostało.

en: The file is being processed, please be patient.
pl: Plik jest przetwarzany. Prosimy o cierpliwość.

en: Uploading your import file…
pl: Przesyłania pliku importu…

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
pl: Prosimy o cierpliwość, plik jest przesyłany. Szczegółowe informacje na temat wysyłania nie są dostępne.

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
pl: Błąd krytyczny: Nawigacja może być dostępna tylko za pośrednictwem AJAX

en: Select one…
pl: Wybierz jedną…

en: No such column
pl: Brak takiej kolumny

[ctx: string types]
en: String
pl: Ciąg

en: No collation provided.
pl: Brak zestawień.

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
pl: Nie można utworzyć kopii bazy danych o takiej samej nazwie. Zmień nazwę i spróbuj ponownie.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
pl: Nazwę bazy danych %1$s zmieniono na %2$s.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
pl: Baza danych %1$s została przekopiowana do %2$s.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
pl: Przechowywanie konfiguracji phpMyAdmin zostało wyłączone. Aby dowiedzieć się dlaczego, kliknij %stutaj%s.

en: phpMyAdmin configuration snippet
pl: Fragment konfiguracyjny phpMyAdmin

en: Paste it to your config.inc.php
pl: Wklej go do pliku config.inc.php

en: Could not import configuration
pl: Nie można zaimportować konfiguracji

en: Two-factor authentication has been removed.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zostało usunięte.

en: Two-factor authentication has been configured.
pl: Skonfigurowano uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

en: Database %1$s has been created.
pl: Baza danych %1$s została utworzona.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
pl[0]: %1$d baza danych została pomyślnie usunięta.
pl[1]: %1$d bazy danych zostały pomyślnie usunięte.
pl[2]: %1$d baz danych zostało pomyślnie usuniętych.

en: The account %s@%s has been successfully locked.
pl: Konto %s@%s zostało pomyślnie zablokowane.

en: The account %s@%s has been successfully unlocked.
pl: Konto %s@%s zostało pomyślnie odblokowane.

en: Username and hostname didn't change. If you only want to change the password, 'Change password' tab should be used.
pl: Nazwa użytkownika i nazwa hosta nie uległy zmianie. Jeśli chcesz zmienić hasło, użyj karty "Zmień hasło".

en: Thread %s was successfully killed.
pl: Wątek %s został pomyślnie zabity.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
pl: phpMyAdmin nie mógł unicestwić wątku %s. Prawdopodobnie został on już zamknięty.

en: Other statements
pl: Inne instrukcje

en: Received
pl: Otrzymane

en: Sent
pl: Wysłane

en: Max. concurrent connections
pl: Maks. współbieżne połączenia

en: Failed attempts
pl: Nieudane próby

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
pl: Liczba połączeń, które zostały przerwane, ponieważ klient zmarł bez poprawnego zamykania połączenia.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
pl: Liczba nieudanych prób połączenia się z serwerem MySQL.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
pl: Liczba transakcji, które używały pamięci podręcznej tymczasowego dziennika binarnego, które przekroczyły wartość binlog_cache_size i do zapisania instrukcji transakcji został użyty plik tymczasowy.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
pl: Liczba transakcji, które używały pamięci podręcznej tymczasowego dziennika binarnego.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
pl: Liczba prób połączenia (udane lub nie) do serwera MySQL.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
pl: Liczba tabel tymczasowych na dysku utworzonych automatycznie przez serwer podczas wykonywanie instrukcji. Przy dużej wartości Created_tmp_disk_tables, zwiększenie wartości tmp_table_size spowoduje tworzenie tymczasowych tabel w pamięci, a nie na dysku.

en: How many temporary files mysqld has created.
pl: Ile plików tymczasowych utworzył mysqld.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
pl: Liczba tabel tymczasowych w pamięci, utworzonych automatycznie przez serwer podczas wykonywania instrukcji.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
pl: Liczba wierszy zapisanych przy pomocy INSERT DELAYED, dla których wystąpił jakiś błąd (prawdopodobnie zdublowany klucz).

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
pl: Liczba użytych wątków obsługujących INSERT DELAYED. Każda osobna tabela, na której wykonuje się INSERT DELAYED dostaje własny wątek.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
pl: Liczba wierszy zapisanych poprzez INSERT DELAYED.

en: The number of executed FLUSH statements.
pl: Liczba wykonanych instrukcji FLUSH.

en: The number of internal COMMIT statements.
pl: Liczba wewnętrznych instrukcji COMMIT.

en: The number of times a row was deleted from a table.
pl: Ile razy wiersz został usunięty z tabeli.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
pl: Serwer MySQL może zapytać mechanizm składowania Cluster NDB, czy ma informacje o tabeli o zadanej nazwie. Nazywamy to odkryciem (<i>discovery</i>). Handler_discover wskazuje, ile razy tabela została odkryta.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
pl: Ile razy z indeksu została odczytana pierwsza pozycja. Duża wartość sugeruje, że serwer wykonuje pełnych przeszukań indeksów; na przykład SELECT col1 FROM foo, przy założeniu, że col1 jest zindeksowane.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
pl: Liczba żądań odczytu wiersza na podstawie indeksu. Duża wartość to dobra oznaka tego, że zapytania i tabele są właściwie zindeksowane.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
pl: Liczba żądań odczytu następnego wiersza w porządku indeksowym. Ta wartość jest zwiększana przy odpytywaniu o zindeksowaną kolumnę na ograniczonym przedziale lub przy przeszukiwaniu indeksu.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
pl: Liczba żądań odczytu poprzedniego wiersza w porządku indeksowym. Metoda używana głównie do optymalizacji ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
pl: Liczba żądań odczytu następnego wiersza na podstawie stałego położenia. Wartość jest duża przy wykonywaniu dużej ilości zapytań wymagających sortowania rezultatu. Prawdopodobnie wykonano wiele zapytań wymagających przeszukania całej tabeli lub złączeń, które nie używają poprawnie indeksów.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
pl: Liczba żądań odczytu następnego wiersza w pliku z danymi. Wartość jest duża przy wykonywania wielu przeszukiwań tabeli. Ogólnie sugeruje to, że tabele nie są poprawnie zindeksowane lub że zapytania nie są napisane w sposób pozwalający skorzystać z istniejących indeksów.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
pl: Liczba wewnętrznych instrukcji ROLLBACK.

en: The number of requests to update a row in a table.
pl: Liczba żądań zmiany wiersza w tabeli.

en: The number of requests to insert a row in a table.
pl: Liczba żądań dodania wiersza do tabeli.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
pl: Liczba stron zawierających dane (brudnych lub czystych).

en: The number of pages currently dirty.
pl: Liczba aktualnie brudnych stron.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
pl: Liczba stron w puli bufora, których wymiecenia zażądano.

en: The number of free pages.
pl: Liczba wolnych stron.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
pl: Liczba stron zatrzaśniętych w puli bufora InnoDB. Są to strony aktualnie odczytywane lub zapisywane lub takie, które nie mogą zostać wymiecione lub usunięte z jakiegoś innego powodu.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
pl: Liczba strony stron zajętych z powodu ich alokacji dla celów administracyjnych takich jak blokady wiersza lub adaptacyjny indeks haszujący. Wartość ta może też zostać policzona jako Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: Total size of buffer pool, in pages.
pl: Całkowita wielkość puli bufora, w stronach.

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
pl: Liczba "losowych" odczytów z wyprzedzeniem zainicjowanych przez InnoDB. Występuje gdy zapytane przeszukiwałoby duże fragmenty tabeli, ale w dowolnej kolejności.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
pl: Liczba sekwencyjnych odczytów z wyprzedzeniem zainicjowanych przez InnoDB. Występuje gdy InnoDB wykonuje sekwencyjne pełne przeszukiwanie tabeli.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
pl: Liczba żądań logicznych odczytów które wykonał InnoDB.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
pl: Liczba logicznych odczytów, których InnoDB nie mógł zaspokoić pulą bufora i musiał wykonać odczyt pojedynczej strony.

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
pl: Zwykle zapis do puli bufora InnoDB obywa się w tle. Jednakże, jeśli niezbędny jest odczyt lub utworzenie strony a brak jest czystych stron, konieczne jest najpierw oczekiwanie na wymiecienie stron. Ten licznik wskazuje liczbę wystąpień takich oczekiwań. Jeżeli rozmiar puli bufora był ustawiony właściwie, wartość ta powinna być mała.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
pl: Liczba wykonanych zapisów do puli bufora InnoDB.

en: The number of fsync() operations so far.
pl: Liczba dotąd wykonanych operacji fsync().

en: The current number of pending fsync() operations.
pl: Aktualna liczba operacji fsync() w toku.

en: The current number of pending reads.
pl: Aktualna liczba odczytów w toku.

en: The current number of pending writes.
pl: Aktualna liczba zapisów w toku.

en: The amount of data read so far, in bytes.
pl: Ilość dotąd odczytanych danych, w bajtach.

en: The total number of data reads.
pl: Łączna liczba odczytów danych.

en: The total number of data writes.
pl: Łączna liczba zapisów danych.

en: The amount of data written so far, in bytes.
pl: Ilość dotąd zapisanych danych, w bajtach.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
pl: Liczba przeprowadzonych zapisów typu <i>doublewrite</i>.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
pl: Liczba stron zapisanych przy zapisie typu <i>doublewrite</i>.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
pl: Ile razy czekano, bo bufor dziennika był zbyt mały i przed wznowieniem pracy oczekiwano na jego opróżnienie.

en: The number of log write requests.
pl: Liczba żądań zapisów do dziennika.

en: The number of physical writes to the log file.
pl: Liczba fizycznych zapisów do pliku dziennika.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
pl: Liczba synchronicznych zapisów do pliku dziennika.

en: The number of pending log file fsyncs.
pl: Liczba wywołań fsync dla pliku dziennika w toku.

en: Pending log file writes.
pl: Liczba zapisów do pliku dziennika w toku.

en: The number of bytes written to the log file.
pl: Liczba bajtów zapisanych do pliku dziennika.

en: The number of pages created.
pl: Liczba utworzonych stron.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
pl: Wkompilowana wielkość strony InnoDB (domyślnie 16KB). Wiele wartości jest mierzonych w stronach; znajomość wielkości strony pozwala na ich łatwą konwersję na bajty.

en: The number of pages read.
pl: Liczba odczytanych stron.

en: The number of pages written.
pl: Liczba zapisanych stron.

en: The number of row locks currently being waited for.
pl: Liczba blokad wiersza na które aktualnie się czeka.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
pl: Średni czas uzyskania blokady wiersza, w milisekundach.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
pl: Całkowity czas zużyty na uzyskiwanie blokad wierszy, w milisekundach.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
pl: Maksymalny czas uzyskania blokady wiersza, w milisekundach.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
pl: Ile razy czekano na blokadę wiersza.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
pl: Liczba wierszy usuniętych z tabel InnoDB.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
pl: Liczba wierszy dodanych do tabel InnoDB.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
pl: Liczba wierszy odczytanych z tabel InnoDB.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
pl: Liczba wierszy zmienionych w tabelach InnoDB.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
pl: Liczba bloków w buforze podręcznym indeksów, które zostały zmodyfikowane ale jeszcze nie wymiecione na dysk. Wcześniej zmienna miała nazwę Not_flushed_key_blocks.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
pl: Liczba nieużywanych bloków w buforze podręcznym indeksów. Można użyć tej wartości do określenia jaka część bufora indeksów jest w użyciu.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
pl: Liczba użytych bloków w buforze podręcznym indeksów. Ta wartość to próg, który wskazuje maksymalną liczbę kiedykolwiek jednocześnie użytych bloków.

en: Percentage of used key cache (calculated value)
pl: Procent używanego klucza pamięci podręcznej (obliczona wartość)

en: The number of requests to read a key block from the cache.
pl: Liczba żądań odczytu bloku z bufora podręcznego indeksów.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
pl: Liczba fizycznych odczytów bloków indeksów z dysku. Duża wartość key_reads oznacza, że prawdopodobnie wartość key_buffer_size jest zbyt mała. Współczynnik chybień bufora podręcznego można policzyć ze wzoru Key_reads/Key_read_requests.

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
pl: Brakujący klucz pamięci podręcznej oblicza jako porównanie fizycznego odczytu do żądania odczytu (obliczona wartość)

en: The number of requests to write a key block to the cache.
pl: Liczba żądań zapisów bloków indeksów to bufora podręcznego.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
pl: Liczba fizycznych zapisów bloków indeksów na dysk.

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
pl: Procent fizycznego zapisu w porównaniu do żądania zapisu (obliczona wartość)

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
pl: Całkowity koszt ostatnie zapytanie skompilowane obliczonego przez optymalizator kwerendy. Użyteczna przy porównywaniu kosztów różnych planów kwerend dla tego samego zapytania. Domyśla wartość 0 onazcza, że kwerenda została opracowana jeszcze.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
pl: Maksymalna liczba połączeń, które były używane jednocześnie odkąd serwer został uruchomiony.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
pl: Liczba wierszy oczekujących na zapisanie w kolejkach INSERT DELAYED.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table_open_cache value is probably too small.
pl: Liczba otwartych stołów. Jeśli otwarte tabele są duże, wartość table_open_cache jest prawdopodobnie za mała.

en: The number of files that are open.
pl: Liczba otwartych plików.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
pl: Liczba otwartych strumieni (używanych głownie do rejestracji w dzienniku).

en: The number of tables that are open.
pl: Liczba otwartych tabel.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
pl: Liczba wolnych bloków pamięci w buforze zapytań. Duża liczba może wskazywać na problemy z fragmentacją, które mogą być rozwiązane poprzez wydawanie polecenie FLUSH CACHE QUERY.

en: The amount of free memory for query cache.
pl: Ilość dostępnej pamięci w podręcznym buforze zapytań.

en: The number of cache hits.
pl: Liczba trafień pamięci podręcznej.

en: The number of queries added to the cache.
pl: Liczba zapytań dodanych do pamięci podręcznej.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
pl: Liczba zapytań, które zostały usunięte z pamięci podręcznej, by zwolnic pamięć do buforowania nowych zapytań. Ta informacje może pomóc dostroić wielkość bufora podręcznego. Do decydowania o tym, które zapytania usunąć z bufora podręcznego używana jest strategia "najpierw najdłużej nieużywany" (<i>least recently used</i> - LRU).

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
pl: Liczba niezbuforowanych zapytań (nie dających się zbuforować lub niezbuforowanych z powodu ustawienia query_cache_type).

en: The number of queries registered in the cache.
pl: Liczba zapytań zarejestrowanych w buforze podręcznym.

en: The total number of blocks in the query cache.
pl: Całkowita liczba bloków w buforze podręcznym zapytań.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
pl: Stan replikacji bez awaryjnie (jeszcze nie zaimplementowano).

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
pl: Liczba złączeń nie używających indeksów. Wartość różna od 0 sugeruje staranne przyjrzenie się indeksom tabel.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
pl: Liczba złączeń w których użyto wyszukiwania zakresowego na pierwszej złączanej tabeli.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
pl: Liczba złączeń bez użycia indeksów gdy możliwość ich użycia była sprawdzana dla każdego wiersza. (Wartość różna od 0 sugeruje staranne przyjrzenie się indeksom tabel.)

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
pl: Liczba złączeń w których użyto zakresów w stosunku do pierwszej tabeli. (Nawet duża wartość nie ma kluczowego znaczenia.)

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
pl: Liczba złączeń, które przeszukały w pełni pierwszą tabelę.

en: The number of temporary tables currently open by the replica SQL thread.
pl: Liczba tymczasowych tabel aktualnie otwartych przez podrzędny wątek SQL.

en: Total (since startup) number of times the replication replica SQL thread has retried transactions.
pl: Ile razy łącznie (od startu) podrzędny wątek SQL replikacji ponawiał transakcje.

en: This is ON if this server is a replica that is connected to a primary.
pl: ON oznacza, że ten serwer jest podrzędny i jest podłączony go serwera głównego.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
pl: Liczba wątków, których utworzenie trwało dłużej niż slow_launch_time sekund.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
pl: Liczba zapytań, których wykonanie zajęło więcej niż long_query_time sekund.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
pl: Liczba przebiegów scalania, które musiał wykonać algorytm sortujący. Przy dużej wartości, warto wziąć pod uwagę zwiększenie wartości zmiennej systemowej sort_buffer_size.

en: The number of sorts that were done with ranges.
pl: Liczba sortowań wykonanych przy użyciu zakresów.

en: The number of sorted rows.
pl: Liczba posortowanych wierszy.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
pl: Liczba sortowań wykonanych poprzez przeszukiwanie tabeli.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
pl: Ile razy blokada tabeli została uzyskana natychmiastowo.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
pl: Ile razy blokada tabeli nie mogła zostać uzyskana natychmiastowo i niezbędne było oczekiwanie. Przy wysoka wartość oraz problemach z wydajnością powinno się najpierw zoptymalizować zapytania, a następnie podzielić tabelę (tabele) lub użyć replikacji.

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
pl: Liczba wątków w buforze podręcznym wątków. Współczynnik trafienia w bufor może być wyliczony ze wzoru Threads_created/Connections. Kolor czerwony oznacza, że powinno się zwiększyć thread_cache_size.

en: The number of currently open connections.
pl: Liczba aktualnie otwartych połączeń.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
pl: Liczba wątków utworzonych by obsłużyć połączenia. Jeżeli wartość Threads_created jest duża, można chcieć zwiększyć wartość thread_cache_size. (W przypadku dobrej implementacja wątków zwykle nie daje to zauważalnego polepszenia wydajności.)

en: Thread cache hit rate (calculated value)
pl: Cache wątku trafień (obliczona wartość)

en: The number of threads that are not sleeping.
pl: Liczba nieuśpionych wątków.

en: User groups management is not enabled.
pl: Zarządzanie grupami użytkowników nie jest włączone.

en: Setting variable failed
pl: Błędne ustawienie zmienne

en: Incorrect form specified!
pl: Podano nieprawidłowy formularz!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
pl: Nie używasz bezpiecznego połączenia, wszystkie dane (w tym potencjalnie poufne informacje, takie jak hasła) są przekazywane niezaszyfrowane!

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow this link to use a secure connection.
pl: Jeśli twój serwer jest również skonfigurowany do akceptowania żądań HTTPS, kliknij ten link, aby użyć bezpiecznego połączenia.

en: Insecure connection
pl: Niezabezpieczone połączenie

en: Configuration already exists, setup is disabled!
pl: Konfiguracja już istnieje, konfiguracja jest wyłączona!

en: Wrong data
pl: Nieprawidłowe dane

en: Wrong data or no validation for %s
pl: Błędne dane lub brak sprawdzania poprawności dla %s

en: Bookmark %s has been created.
pl: Zakładka %s została utworzona.

en: Bookmark not created!
pl: Zakładka nie utworzona!

en: Table %1$s has been altered successfully.
pl: Tabela %1$s została pomyślnie zmodyfikowana.

en: No row selected.
pl: Nie wybrano wiersza.

en: No SQL query was set to fetch data.
pl: Brak zapytania SQL został ustawiony, aby pobrać dane.

en: No numeric columns present in the table to plot.
pl: Kolumny liczbowe nie występujących w tabeli wykreślić.

en: No data to display
pl: Brak danych do wyświetlenia

en: The database name is empty!
pl: Nazwa bazy danych jest pusta!

en: '%s' database does not exist.
pl: Baza danych '%s' nie istnieje.

en: Table %s already exists!
pl: Tabela %s już istnieje!

en: No column selected.
pl: Nie wybrano żadnej kolumny.

en: %1$d column has been dropped successfully. | %1$d columns have been dropped successfully.
pl[0]: %1$d baza danych została pomyślnie usunięta.
pl[1]: %1$d bazy danych zostały pomyślnie usunięte.
pl[2]: %1$d baz danych zostało pomyślnie usuniętych.

en: Invalid table name
pl: Niewłaściwa nazwa tabeli

note: l10n: In case a SQL query did not pass a security check
en: There is an issue with your request.
pl: Wystąpił problem z Twoją prośbą.

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
pl: MySQL zwrócił pusty wynik (zero wierszy).

en: No spatial column found for this SQL query.
pl: Nie znaleziono kolumny przestrzennej dla tego zapytania SQL.

en: Maintenance operations on multiple tables are disabled.
pl: Operacje konserwacji na wielu stołach są wyłączone.

en: The partition name must be a non-empty string.
pl: Nazwa partycji nie może być pustym stringiem.

en: Invalid database or table name.
pl: Niewłaściwa nazwa bazy danych lub tabeli.

en: Display column was successfully updated.
pl: Kolumna wyświetlania została pomyślnie zaktualizowana.

en: Internal relationships were successfully updated.
pl: Relacje wewnętrzne zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
pl: Linia: %1$s, Kolumna: %2$s, Błąd: %3$s

en: The columns have been moved successfully.
pl: Kolumny przeniesiono pomyślnie.

en: Query error
pl: Błąd zapytania

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
pl[0]: Nazwa '%s' jest zastrzeżonym słowem kluczowym MySQL.
pl[1]: Nazwy '%s' to zastrzeżone słowa kluczowe MySQL.
pl[2]: Nazwy '%s' to zastrzeżone słowa kluczowe MySQL.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
pl: Tabela %1$s została pomyślnie zmieniona. Przywileje zostały dostosowane.

en: Tracking of %s is activated.
pl: Śledzenie %s jest aktywne.

en: SQL statements executed.
pl: Instrukcje SQL zostały wykonane.

en: Tracking versions deleted successfully.
pl: Wersje śledzenia zostały pomyślnie usunięte.

en: No versions selected.
pl: Nie wybrano żadnych wersji.

en: Add trigger
pl: Dodaj wyzwalacz

en: Edit trigger
pl: Edytuj wyzwalacz

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
pl: Brak wyzwalacza o nazwie %1$s znalezionej w bazie danych %2$s.

en: Error in processing request: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
pl: Błąd w przetwarzaniu żądania: Nie znaleziono wyzwalacza o nazwie %1$s w bazie danych %2$s.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, aby być tu i teraz!

en: View name can not be empty!
pl: Wyświetlana nazwa nie może być pusta!

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
pl: Brak rozszerzenia %s. Proszę sprawdzić konfigurację PHP.

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
pl: Nie można dodać %1$s ponieważ już występuje w głównej liście!

en: Could not add columns!
pl: Nie można dodać kolumn!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
pl: Nie udało się usunąć Column(s) %1$s ponieważ nei występuje ona w liście głównej!

en: Could not remove columns!
pl: Nie można usunąć kolumn!

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
pl: Pamięć konfiguracji nie jest gotowa na centralną listę funkcji kolumn.

[ctx: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features" on designer when user tries to set a display field.]
en: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features".
pl: Magazyn konfiguracji phpMyAdmina nie jest skonfigurowany dla "Funkcje wyświetlania".

en: Error: relationship already exists.
pl: Błąd: związek już istnieje.

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
pl: Dodano relację FOREIGN KEY.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
pl: Błąd: nie można dodać relacji FOREIGN KEY!

en: Error: Missing index on column(s).
pl: Błąd: Brak indeksu w kolumnie(ach).

en: Error: Relational features are disabled!
pl: Błąd: Funkcjonalność relacyjna jest wyłączona!

en: Internal relationship has been added.
pl: Dodano relację wewnętrzną.

en: Error: Internal relationship could not be added!
pl: Błąd: nie można dodać relacji wewnętrznej!

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
pl: Relacja FOREIGN KEY została usunięta.

en: Error: Internal relationship could not be removed!
pl: Błąd: nie można usunąć relacji wewnętrznej!

en: Internal relationship has been removed.
pl: Relacja wewnętrzna została usunięta.

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
pl: Nie można załadować wtyczek schematu, sprawdź instalację!

en: The following query has failed: "%s"
pl: Następujące zapytanie nie powiodło się: "%s"

en: MySQL said:
pl: MySQL zwrócił komunikat:

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
pl: Przepraszamy, nie udało nam się przywrócić upuszczonego zdarzenia.

en: The backed up query was:
pl: Kopia zapasowa kwerendy została:

en: Event %1$s has been modified.
pl: Zdarzenie %1$s zostało zmodyfikowane.

en: Event %1$s has been created.
pl: Zdarzenie %1$s zostało utworzone.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
pl: Jeden lub więcej błędów miały miejsce podczas przetwarzania żądania:

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
pl: Definitor musi należeć do formatu "nazwaużytkownika@nazwahosta"!

en: You must provide an event name!
pl: Musisz podać nazwę zdarzenia!

en: You must provide a valid interval value for the event.
pl: Musisz podać prawidłową wartość odstępu dla zdarzenia.

en: You must provide a valid execution time for the event.
pl: Musisz podać poprawny czas realizacji dla tego wydarzenia.

en: You must provide a valid type for the event.
pl: Musisz podać prawidłowy typ zdarzenia.

en: You must provide an event definition.
pl: Należy podać definicję zdarzeń.

en: Unable to use timezone "%1$s" for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
pl: Nie można użyć strefy czasowej „%1$s” na serwerze %2$d. Sprawdź ustawienia konfiguracji dla [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin używa obecnie domyślnej strefy czasowej serwera bazy danych.

en: Failed to set configured collation connection!
pl: Nie można ustawić skonfigurowanego połączenia sortowania!

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
pl: Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się.

en: Invalid routine type: "%s"
pl: Nieprawidłowy typ procedury: %s

en: Routine %1$s has been created.
pl: Tabela %1$s została utworzona.

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
pl: Przepraszamy, nie udało nam się przywrócić upuszczony procedury.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
pl: Zmieniono procedurę %1$s. Przywileje zostały dostosowane.

en: Routine %1$s has been modified.
pl: Kolumna %1$s została zmodyfikowana.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
pl: Należy podać nazwę i typ dla każdego parametru procedury.

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
pl: Nieprawidłowy kierunek "%s" podany dla parametru.

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
pl: Należy podać długość/wartość parametrów procedury typu ENUM, SET, VARCHAR i VARBINARY.

en: You must provide a valid return type for the routine.
pl: Musisz podać poprawny typ wartości zwracanej do procedury.

en: You must provide a routine name!
pl: Musisz podać rutynowe nazwę!

en: You must provide a routine definition.
pl: Należy podać definicję procedury.

en: Execution results of routine %s
pl: Wynik wykonanych procedur %s

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
pl[0]: %d wiersz dotyczy ostatniego sprawozdania wewnątrz procedury.
pl[1]: %d wiersze dotyczą ostatniego sprawozdania wewnątrz procedury.
pl[2]: %d wierszy dotyczy ostatniego sprawozdania wewnątrz procedury.

en: Error 1045: Access denied for user. Additional error information may be available, but is being hidden by the %s configuration directive.
pl: Błąd 1045: Brak dostępu dla użytkownika. Dodatkowe informacje na temat błędu mogą być dostępne, ale są ukryte przez %s dyrektywę konfiguracji.

en: The row has been deleted.
pl: Wiersz został usunięty.

en: Showing rows %1s - %2s
pl: Pokazano wiersze %1s - %2s

en: %1$s total, %2$s in query
pl: %1$s ogółem, %2$s w zapytaniu

en: %s total
pl: %s ogółem

en: Query took %01.4f seconds.
pl: Wykonanie zapytania trwało %01.4f sekund(y).

en: Link not found!
pl: Łącza nie znaleziono!

en: Version information
pl: Informacja o wersji

en: Data home directory
pl: Katalog domowy danych

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
pl: Wspólna część ścieżki do wszystkich plików danych InnoDB.

en: Data files
pl: Pliki danych

en: Autoextend increment
pl: Przyrost autoextend

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
pl: Wielkość przyrostu rozszerzenia wielkości tabel autoextending, gdy staje się pełny.

en: Buffer pool size
pl: Rozmiar rezerw buforowych

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
pl: Wielkość pamięci bufora InnoDB używa do buforowania danych i indeksów swoich tabel.

en: Buffer Pool
pl: Rezerwy buforowe

en: InnoDB Status
pl: Status InnoDB

en: Buffer Pool Usage
pl: Użycie rezerw buforowych

en: pages
pl: strony

en: Free pages
pl: Strony puste

en: Dirty pages
pl: Strony brudne

en: Pages containing data
pl: Strony zawierające dane

en: Pages to be flushed
pl: Strony do wymiecenia

en: Busy pages
pl: Strony używane

en: Latched pages
pl: Zablokowane strony

en: Buffer Pool Activity
pl: Aktywność rezerw buforowych

en: Read requests
pl: Żądania odczytu

en: Write requests
pl: Żądania zapisu

en: Read misses
pl: Pominięty odczyt

en: Write waits
pl: Czekanie zapisu

en: Read misses in %
pl: Pominięty odczyt w %

en: Write waits in %
pl: Czekanie zapisu w %

en: Data pointer size
pl: Rozmiar wskaźnika danych

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
pl: Domyślny rozmiar wskaźnika w bajtach, który jest używany przez CREATE TABLE dla tabel MyISAM, gdy nie określono opcji MAX_ROWS.

en: Automatic recovery mode
pl: Tryb automatycznej naprawy

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
pl: Tryb w którym po awarii tabele MyISAM są automatycznie naprawiane; włączany przez opcję startową serwera --myisam-recover.

en: Maximum size for temporary sort files
pl: Maksymalny rozmiar pliku tymczasowego dla sortowania

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
pl: Maksymalny rozmiar pliku tymczasowego, którego może zostać użyty przy ponownym tworzeniu indeksu MyISAM (podczas operacji REPAIR TABLE, ALTER TABLE lub LOAD DATA INFILE).

en: Maximum size for temporary files on index creation
pl: Maksymalny rozmiar pliku tymczasowego dla tworzenia indeksu

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
pl: Jeżeli plik tymczasowy użyty przy szybkim tworzeniu indeksu MyISAM byłby większy o wartość tu określoną, niż w wypadku zastosowania metody pamięci podręcznej kluczy, preferuj tę drugą metodę.

en: Repair threads
pl: Napraw wątki

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
pl: Jeśli ta wartość jest większa niż 1, indeksy tabeli MyISAM są tworzone równolegle (każdy indeks we własnym wątku) podczas naprawy przez proces sortowania.

en: Sort buffer size
pl: Rozmiar bufora sortowania

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
pl: Bufor, który jest alokowany w czasie sortowania indeksów MyISAM podczas operacji REPAIR TABLE albo gdy indeksy są tworzone przez polecenia CREATE INDEX lub ALTER TABLE.

en: Index cache size
pl: Rozmiar pamięci podręcznej indeksów

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
pl: Ilość pamięci zaalokowanej jako pamięć podręczna indeksów. Domyślną wartością jest 32MB. Pamięc jest używana tylko do buforowane stron indeksów.

en: Record cache size
pl: Rozmiar pamięci podręcznej rekordów

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
pl: Jest to ilość pamięci przeznaczonej do zapisu cache używanego do buforowania danych w tabeli. Domyślną wartością jest 32MB. Pamięć ta jest używana do buforowania zmian danych (.xtd) i wskaźnika wiersza (.xtr).

en: Log cache size
pl: Rozmiar pamięci podręcznej dziennika

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
pl: Ilość pamięci zaalokowanej jako pamięć podręczna dziennika transakcji. Domyślną wartością jest 16MB.

en: Log file threshold
pl: Próg pliku dziennika

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
pl: Wielkość dziennika transakcji sprzed rollover, i nowy log jest tworzony. Domyślną wartością jest 16MB.

en: Transaction buffer size
pl: Rozmiar bufora transakcji

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
pl: Wielkość ogólnego bufora dziennika transakcji (silnik przydziela 2 bufory tej wielkości). Domyślnie jest to 1MB.

en: Checkpoint frequency
pl: Częstotliwość punktów kontrolnych

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
pl: Ilość danych zapisanych do dziennika transakcji przed wykonaniem punktu kontrolnego. Domyślną wartością jest 24MB.

en: Data log threshold
pl: Próg dziennika danych

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
pl: Maksymalny rozmiar pliku z dziennikiem danych. Domyślną wartością jest 64MB. PBXT może utworzyć co najwyżej 32000 dzienników danych, które są używane przez wszystkie tabele. A zatem zwiększenie wartości tej zmiennej spowoduje powiększenie całkowitej liczby dzienników danych przechowywanych w bazie danych.

en: Garbage threshold
pl: Próg śmieci

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
pl: Procent śmieci w dzienniku danych, nim zostanie skompaktowany. Liczba jest między 1 i 99. Domyślną wartością jest 50.

en: Log buffer size
pl: Rozmiar bufora dziennika

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
pl: Wielkość bufora podczas używania dziennika danych. Domyślnie jest to 256MB. Silnik przydziela jeden bufor na wątek, ale tylko wtedy, gdy wątek jest wymagany do zapisu dziennika danych.

en: Data file grow size
pl: Wzrost rozmiaru pliku danych

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
pl: Wzrost rozmiaru plików obsługi danych (.xtd).

en: Row file grow size
pl: Wzrost rozmiaru pliku wiersza

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
pl: Wzrost rozmiaru plików zawierających wskaźniki wierszy (.xtr).

en: Log file count
pl: Liczba plików dziennika

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
pl: Jest to liczba plików dziennika transakcji (pbxt/system/xlog*.xt) systemu utrzymania. Jeżeli liczba dzienników przekroczy tę wartość, następnie stare dzienniki zostaną usunięte, w przeciwnym razie zostana zmienione nazyw i dostana nastepny najwyższy numer.

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
pl: Dokumentacja i dodatkowe informacje o PBXT można znaleźć na %sStronie domowej PrimeBase XT%s.

en: Too many error messages, some are not displayed.
pl: Zbyt wiele komunikatów o błędach, niektóre nie są wyświetlane.

en: Report
pl: Raport

en: Insufficient space to save the file %s.
pl: Za mało miejsca na zapis pliku %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
pl: Plik %s już istnieje na serwerze. Zmień nazwę pliku lub zaznacz opcję nadpisywania plików.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
pl: Serwer WWW nie ma uprawnień do zapisania tego pliku %s.

en: Dump has been saved to file %s.
pl: Zrzut został zapisany do pliku %s.

note: l10n: A query written by the user is a "raw query" that could be using no tables or databases in particular
en: Exporting a raw query is not supported for this export method.
pl: Eksportowanie nieprzetworzonego zapytania nie jest obsługiwane w przypadku tej metody eksportu.

en: Could not save recent table!
pl: Nie można zapisać ostatniej tabeli!

en: Could not save favorite table!
pl: Nie można zapisać tabeli ulubionych!

en: Recent tables
pl: Ostatnie tabele

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Favorites
pl: Ulubione

en: File was not an uploaded file.
pl: Plik nie został przesłanym plikiem.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
pl: Przesłany plik przekracza dyrektywę upload_max_filesize w pliku php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
pl: Przesłany plik przekracza dyrektywę MAX_FILE_SIZE, który został określony w formularzu HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
pl: Przesłany plik był tylko częściowo przesłany.

en: Missing a temporary folder.
pl: Brakuje folderu tymczasowego.

en: Failed to write file to disk.
pl: Nie udało się zapisać pliku na dysk.

en: File upload stopped by extension.
pl: Przesłanie pliku zostało zatrzymane przez rozszerzenie.

en: Unknown error in file upload.
pl: Nieznany błąd w przesyłania pliku.

en: File is a symbolic link
pl: Plik jest dowiązaniem symbolicznym

en: File could not be read!
pl: Nie można odczytać pliku!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
pl: Błąd przenoszenia przesłanego pliku, patrz [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].

en: Error while moving uploaded file.
pl: Błąd podczas przenoszenia plików na serwerze.

en: Cannot read uploaded file.
pl: Nie można odczytać przesłanego pliku.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
pl: Próbowano wczytać plik z nieobsługiwaną kompresją (%s). Albo ten typ kompresji nie jest obsługiwany, albo jest wyłączony w konfiguracji.

en: Session not found.
pl: Nie znaleziono sesji.

en: Jump to database “%s”.
pl: Przejście do bazy danych "%s".

en: SSL is not being used
pl: SSL nie jest używany

en: SSL is used with disabled verification
pl: SSL jest używany z wyłączoną weryfikacją

en: SSL is used without certification authority
pl: SSL jest używany bez urzędu certyfikacji

en: SSL is used
pl: Protokół SSL jest w użyciu

en: The PHP function password_hash() with default options.
pl: Funkcja PHP password_hash() z opcjami domyślnymi.

en: password_hash() PHP function
pl: password_hash() funkcja PHP

en: Skip Explain SQL
pl: Pomiń wyjaśnienie SQL

en: Without PHP code
pl: Bez kodu PHP

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
pl: Edytuj w linii

en: Static analysis:
pl: Analiza statyczna:

en: %d errors were found during analysis.
pl: %d błędów zostało znalezionych podczas analizy.

en: You should upgrade to %s %s or later.
pl: Należy uaktualnić do %s %s lub nowszej.

en: See %sour documentation%s for more information.
pl: Zobacz naszą %sdokumentację%s, aby uzyskać więcej informacji.

en: GLOBALS overwrite attempt
pl: Próba nadpisania GLOBALS

en: possible exploit
pl: można wykorzystać

en: The ini_get and/or ini_set functions are disabled in php.ini. phpMyAdmin requires these functions!
pl: Funkcje ini_get i/lub ini_set są wyłączone w php.ini. phpMyAdmin wymaga tych funkcji!

en: Error: Token mismatch
pl: Błąd: Token niedopasowany

en: Failed to set session cookie. Maybe you are using HTTP instead of HTTPS to access phpMyAdmin.
pl: Nie udało się ustawić pliku cookie sesji. Być może używasz protokołu HTTP zamiast HTTPS, aby uzyskać dostęp do phpMyAdmin.

en: The database name must be a non-empty string.
pl: Nazwa bazy danych nie może być pustym stringiem.

en: The database name cannot be longer than %d characters.
pl: Nazwa bazy danych nie może być dłuższa niż %d znaków.

en: The database name cannot end with a space character.
pl: Nazwa bazy danych nie może kończyć się znakiem spacji.

en: The table name must be a non-empty string.
pl: Nazwa tabeli nie może być pustym stringiem.

en: The table name cannot be longer than %d characters.
pl: Nazwa tabeli nie może być dłuższa niż %d znaków.

en: The table name cannot end with a space character.
pl: Nazwa tabeli nie może kończyć się znakiem spacji.

en: [ROLLBACK occurred.]
pl: [Wystąpił ROLLBACK.]

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
pl: Tylko INSERT, UPDATE, DELETE i REPLACE Zapytania SQL zawierające transakcyjne tabele silników mogą zostać wycofane.

en: Go to table: %s
pl: Przejdź do tabeli: %s

en: Structure of %s
pl: Struktura %s

en: Edit settings for %s
pl: Edytuj ustawienia dla %s

en: Go to view: %s
pl: Przejdź do widoku: %s

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
pl: Następujące struktury zostały wcześniej utworzone lub zaktualizowane. Możesz:

en: View a structure's contents by clicking on its name.
pl: Zobacz zawartość struktury klikając jej nazwę.

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
pl: Zmień dowolne ustawienia, klikając odpowiedni link "Opcje".

en: Edit structure by following the "Structure" link.
pl: Edytuj strukturę, klikając link "Struktura".

en: Go to database: %s
pl: Idź do bazy danych: %s

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
pl: Indeksy %1$s i %2$s wyglądają na identyczne i jeden z nich mógłby zostać usunięty.

en: web server upload directory:
pl: katalog przesyłania serwera web:

en: Showing SQL query
pl: Wyświetl zapytanie SQL

en: Inserted row id: %1$d
pl: Id wstawionego wiersza: %1$d

en: Ignoring unsupported language code.
pl: Zignorowanie nieobsługiwanego kodu języka.

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
pl: W tym zapytaniu linkowanie jest wyłączone, ponieważ przekracza maksymalną długość.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
pl: %1$s (w pobliżu <code>%2$s</code>)

en: Tracking
pl: Śledzenie

en: Database seems to be empty!
pl: Baza danych wydaje się pusta!

en: Query
pl: Zapytanie

en: Designer
pl: Widok projektu

en: User accounts
pl: Konta użytkowników

en: Charsets
pl: Kodowania znaków

en: Engines
pl: Mechanizmy

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
pl[0]: %1$d zmodyfikowany rekord.
pl[1]: %1$d zmodyfikowane rekordy.
pl[2]: %1$d zmodyfikowanych rekordów.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
pl[0]: Usunięto wiersz %1$d.
pl[1]: Usunięto %1$d wierszy.
pl[2]: Usunięto %1$d wierszy.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
pl[0]: Wstawiono wiersz: %1$d.
pl[1]: Wstawiono wiersze: %1$d.
pl[2]: Wstawiono wiersze: %1$d.

en: Groups:
pl: Grupy:

en: Events:
pl: Zdarzenia:

en: Functions:
pl: Funkcje:

en: Procedures:
pl: Procedury:

en: Views:
pl: Widoki:

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
pl: W panelu nawigacyjnym znajdują się duże grupy elementów, które mogą wpływać na wydajność. Rozważ wyłączenie grupowania towarów w panelu nawigacyjnym.

en: Groups
pl: Grupy

en: %s result found | %s results found
pl[0]: Znaleziono %s wynik
pl[1]: Znaleziono %s wyniki
pl[2]: Znaleziono %s wyników

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystko

[ctx: Create new column]
en: New
pl: Nowy

[ctx: Create new database]
en: New
pl: Nowa

en: Show hidden items
pl: Pokaż ukryte elementy

[ctx: Create new event]
en: New
pl: Nowy

en: Functions
pl: Funkcje

[ctx: Create new function]
en: New
pl: Nowy

[ctx: Create new index]
en: New
pl: Nowy

en: Expand/Collapse
pl: Rozwiń/Zwiń

en: Procedures
pl: Procedury

[ctx: Create new procedure]
en: New
pl: Nowy

en: Procedure
pl: Procedura

[ctx: Create new table]
en: New
pl: Nowy

[ctx: Create new trigger]
en: New
pl: Nowy

en: Trigger
pl: Wyzwalacze

[ctx: Create new view]
en: New
pl: Nowy

en: Make all columns atomic
pl: Niech wszystkie kolumny będą atomowe

en: Step 1.
pl: Krok 1.

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
pl: Czy masz kolumnę, którą można podzielić na więcej niż jedną kolumnę? Na przykład: adres można podzielić na ulicę, miasto, kraj i kod pocztowy.

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
pl: Pokaż mi centralną listę kolumn, których jeszcze nie ma w tej tabeli

en: Select a column which can be split into more than one (on select of 'no such column', it'll move to next step).
pl: Wybierz kolumnę, która może być podzielona na więcej niż jeden (po wybraniu "nie ma takiej kolumny", przejdzie do następnego kroku).

en: split into
pl: podzielony na

en: Have a primary key
pl: Masz klucz podstawowy

en: Primary key already exists.
pl: Klucz podstawowy już istnieje.

en: There is no primary key; please add one.<br>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
pl: Nie ma klucza podstawowego; dodaj jeden. <br> Wskazówka: klucz podstawowy to kolumna (lub kombinacja kolumn), która jednoznacznie identyfikuje wszystkie wiersze.

en: Add a primary key on existing column(s)
pl: Dodaj klucz podstawowy w istniejących kolumnach

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
pl: Jeśli nie można ustawić istniejących kombinacji kolumn jako klucza podstawowego

en: + Add a new primary key column
pl: Dodaj nową kolumnę klucza głównego

en: Remove redundant columns
pl: Usuń nadmiarowe kolumny

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
pl: Czy masz grupę kolumn, która po połączeniu daje istniejącą kolumnę? Na przykład, jeśli masz first_name, last_name i full_name to łączenie first_name i last_name daje full_name, która jest zbędna.

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
pl: Sprawdź kolumny, które są zbędne i kliknij usuń. Jeśli nie ma zbędnej kolumny, kliknij "Brak zbędnej kolumny"

en: Remove selected
pl: Usuń zaznaczone

en: No redundant column
pl: Brak zbędnej kolumny

en: Move repeating groups
pl: Przenieś powtarzające się grupy

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
pl: Czy masz grupę dwóch lub więcej kolumn, które są ze sobą blisko powiązane i wszystkie powtarzają ten sam atrybut? Na przykład tabela przechowująca dane w książkach może zawierać kolumny, takie jak book_id, author1, author2, author3 itd., Które tworzą powtarzającą się grupę. W takim przypadku należy utworzyć nową tabelę (book_id, author).

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
pl: Sprawdź kolumny, które tworzą powtarzającą się grupę. Jeśli nie ma takiej grupy, kliknij "Bez powtarzania grupy"

en: No repeating group
pl: Brak powtarzalnej grupy

en: Step 2.
pl: Krok 2.

en: Find partial dependencies
pl: Znajdź częściowe zależności

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
pl: Brak częściowych zależności, ponieważ nie istnieje kolumna inna niż podstawowa, ponieważ klucz podstawowy (%1$s) składa się ze wszystkich kolumn w tabeli.

en: Table is already in second normal form.
pl: Tabela jest już w drugiej normalnej formie.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
pl: Klucz podstawowy (%1$s) składa się z więcej niż jednej kolumny, więc musimy znaleźć zależności częściowe.

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
pl: Odpowiedz na poniższe pytania, aby uzyskać prawidłową normalizację.

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
pl: Pokaż mi możliwe zależności częściowe na podstawie danych w tabeli

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
pl: Dla każdej z kolumn poniżej wybierz <b> zestaw minimalny </b> kolumn w danym zestawie, którego wartości połączone razem są wystarczające do określenia wartości kolumny.

en: '%1$s' depends on:
pl: "%1$s" zależy od:

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
pl: Brak częściowych zależności, ponieważ klucz podstawowy (%1$s) ma tylko jedną kolumnę.

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
pl: Aby umieścić oryginalną tabelę "%1$s" w drugiej normalnej formie, musimy utworzyć następujące tabele:

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
pl: Drugi etap normalizacji jest zakończony dla tabeli "%1$s".

en: Error in processing!
pl: Błąd w przetwarzaniu!

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
pl: Aby umieścić oryginalną tabelę "%1$s" w trzeciej normalnej formie, musimy utworzyć następujące tabele:

en: The third step of normalization is complete.
pl: Trzeci etap normalizacji jest zakończony.

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
pl: Wybrana powtarzająca się grupa została przeniesiona do tabeli "%s"

en: Step 3.
pl: Krok 3.

en: Find transitive dependencies
pl: Znajdź zależności przechodnie

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br>Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
pl: Dla każdej kolumny poniżej wybierz <b> minimalny zestaw </b> kolumn z danego zestawu, których połączone wartości są wystarczające do określenia wartości kolumny. <br> Uwaga: kolumna może nie mieć zależności przechodnich w w takim przypadku nie musisz wybierać żadnego.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
pl: Nie są możliwe zależności przechodnie, ponieważ tabela nie zawiera żadnych kolumn klucza podstawowego

en: Table is already in Third normal form!
pl: Tabela jest już w trzeciej normalnej formie!

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
pl: Ta lista jest oparta na podzbiorze danych tabeli i niekoniecznie jest dokładna.

en: No partial dependencies found!
pl: Nie znaleziono częściowych zależności!

en: Coalesce
pl: Łączyć

en: Can't move table to same one!
pl: Nie można przenieść tabeli do niej samej!

en: Can't copy table to same one!
pl: Nie można przekopiować tabeli do niej samej!

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
pl: Tabela %s została przeniesiona do %s. Przywileje zostały dostosowane.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
pl: Tabela %s została skopiowana do %s. Przywileje zostały dostosowane.

en: Table %s has been moved to %s.
pl: Tabela %s została przeniesiona do %s.

en: Table %s has been copied to %s.
pl: Tabela %s została przekopiowana do %s.

en: The table name is empty!
pl: Nazwa tabeli jest pusta!

en: This table is a view, it can not be truncated.
pl: Ta tabela jest tylko do odczytu, i nie można jej wyczyścić.

en: Error while creating PDF:
pl: Błąd podczas tworzenia PDF:

en: Cannot connect: invalid settings.
pl: Nie udało się nawiązać połączenia: błędne ustawienia.

en: Access denied!
pl: Odmowa dostępu!

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
pl: Prawdopodobnie powodem jest brak utworzonego pliku konfiguracyjnego. Możesz użyć %1$s skryptu instalacyjnego %2$s, aby utworzyć jedną.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
pl: phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.

en: Retry to connect
pl: Ponów podłączenie

en: Your session has expired. Please log in again.
pl: Twoja sesja wygasła. Zaloguj się ponownie.

en: Missing Captcha verification, maybe it has been blocked by adblock?
pl: Brak weryfikacji Captcha, może została zablokowana przez adblock?

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
pl: Nie udało się połączyć z usługą reCAPTCHA!

en: Entered captcha is wrong, try again!
pl: Wprowadzona captcha jest niewłaściwa, spróbuj ponownie!

en: Your password is too long. To prevent denial-of-service attacks, phpMyAdmin restricts passwords to less than 2000 characters.
pl: Twoje hasło jest za długie. Aby zapobiec atakom typu „odmowa usługi”, phpMyAdmin ogranicza hasła do mniej niż 2000 znaków.

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
pl: Nie możesz logować się do tego serwera MySQL!

en: Wrong username/password. Access denied.
pl: Błędny login/hasło. Odmowa dostępu.

en: Can not find signon authentication script:
pl: Nie możesz znaleźć skrypt uwierzytelniania signon:

en: Invalid authentication method set in configuration:
pl: W konfiguracji ustawiono błędną metodę uwierzytelniania:

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
pl: Konfiguracja zabrania logowania bez hasła (zobacz AllowNoPassword)

en: You have been automatically logged out due to inactivity of %s seconds. Once you log in again, you should be able to resume the work where you left off.
pl: Zostałeś automatycznie wylogowany z powodu braku aktywności przez %s sekund. Po ponownym zalogowaniu się powinno być możliwe wznowienie pracy w miejscu, w którym przerwałeś.

en: Cannot log in to the MySQL server
pl: Nie udało się zalogować na serwer MySQL

en: You have enabled two factor authentication, please confirm your login.
pl: Włączyłeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe, potwierdź swój login.

en: Columns separated with:
pl: Kolumny oddzielone:

en: Columns enclosed with:
pl: Kolumny dołączyć:

en: Columns escaped with:
pl: Kolumny uciekły z:

en: Lines terminated with:
pl: Linie zakończone z:

en: Replace NULL with:
pl: Zamiana NULL na:

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
pl: Usuń znaki nowej linii z kolumn

en: Excel edition:
pl: Wydanie Excela:

en: Data dump options
pl: Opcje eksportu danych

en: Dumping data for table
pl: Zrzut danych tabeli

en: Table structure for table
pl: Struktura tabeli dla tabeli

en: Structure for view
pl: Struktura widoku

en: Stand-in structure for view
pl: Zastąpiona struktura widoku

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
pl: Wyjście ładnie wydrukowane JSON (użyj formatowania czytelnego dla człowieka)

en: Output unicode characters unescaped
pl: Wyjście znaków Unicode bez zmiany znaczenia

en: Content of table @TABLE@
pl: Zawartość tabeli @TABLE@

en: (continued)
pl: (kontynuacja)

en: Structure of table @TABLE@
pl: Struktura tabeli @TABLE@

en: Object creation options
pl: Opcje tworzenia obiektu

en: Table caption:
pl: Nagłówek tabeli:

en: Table caption (continued):
pl: Tytuł tabeli (ciąg dalszy):

en: Label key:
pl: Etykieta klucza:

en: Display foreign key relationships
pl: Wyświetlanie związki z kluczem zewnętrznym

en: Display comments
pl: Wyświetl komentarze

en: Display media types
pl: Wyświetl typy mediów

en: Put columns names in the first row:
pl: Umieść nazwy kolumn w pierwszym wierszu:

en: Generation Time:
pl: Czas generowania:

en: PHP Version:
pl: Wersja PHP:

en: Data:
pl: Dane:

en: Structure:
pl: Struktura:

en: Export table names
pl: Eksport nazw tabel

en: Export table headers
pl: Eksport nagłówków tabeli

en: Dumping data for query result
pl: Zrzucanie danych dla wyniku zapytania

en: Report title:
pl: Tytuł raportu:

en: Dumping data
pl: Przesyłanie danych

en: Query result data
pl: Zapytanie o dane wynikowe

en: View structure
pl: Zobacz strukturę

en: Stand in
pl: Przyłączać się

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
pl: Wyświetl komentarze <i>(zawiera informacje takie jak znacznik czasowy eksportu, wersję PHP, wersję serwera)</i>

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
pl: Dodatkowy komentarz niestandardowych nagłówków (\n dzieli wiersze):

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
pl: Dołącz znacznik czasu, gdy bazy danych zostały stworzone, ostatnio aktualizowane i ostatnio sprawdzane

en: Export metadata
pl: Eksportuj metadane

en: Add statements:
pl: Cecha:

en: Add %s statement
pl: Dodaj oświadczenie %s

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
pl: (mniej wydajne, ponieważ indeksy będą generowane podczas tworzenia tabeli)

en: %s value
pl: Wartość %s

note: l10n: Allow simplifying exported view syntax to only "CREATE VIEW"
en: Use simple view export
pl: Użyj prostego eksportu widoku

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
pl: Załącz tabelę i nazwę kolumny z odwrotnym cudzysłowem <i> (Chroni kolumn i nazwy tabeli utworzonych ze znakami specjalnymi lub słowami kluczowymi)</i>

en: Data creation options
pl: Opcje tworzenia danych

en: Truncate table before insert
pl: Tabela Truncate przed wstawieniem

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
pl: Zamiast zapytań <code>INSERT</code> użyj:

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
pl: Zapytania <code>INSERT DELAYED</code>

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
pl: Zapytania <code>INSERT IGNORE</code>

en: Function to use when dumping data:
pl: Funkcja eksportu danych:

en: Syntax to use when inserting data:
pl: Składnia do użycia podczas wstawiania danych:

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
pl: dołączaj nazwy kolumn w każdym zapytaniu <code>INSERT</code> <br>&nbsp; &nbsp; &nbsp; Np: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
pl: wstawić wiele wierszy w każdym <code>INSERT</code>oświadczeniu<br>&nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
pl: obu powyższych<br> Przykład:<code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
pl: żadne z powyższych<br>Przykład: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
pl: Zrzuć binarne kolumny w postaci szesnastkowej <i>(np. "abc" zmienia się na 0x616263)</i>

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
pl: Zrzuć znacznik czasu kolumn w UTC <i>(znacznik czasu kolumn będzie zrzucony i przeładowany między serwerami w różnych strefach czasowych)</i>

en: It appears your database uses routines;
pl: Wygląda na to, że twoja baza danych używa procedur;

en: alias export may not work reliably in all cases.
pl: eksport aliasów może nie działać niezawodnie we wszystkich przypadkach.

en: Metadata
pl: Metadane

en: Metadata for table %s
pl: Metadane dla tabeli %s

en: Metadata for database %s
pl: Metadane dla Bazy danych %s

en: Error reading structure for table %s:
pl: Błąd odczytu struktury tabeli %s:

en: It appears your database uses views;
pl: Wygląda na to, że twoja baza danych używa widoków;

en: Constraints for dumped tables
pl: Ograniczenia dla zrzutów tabel

en: Constraints for table
pl: Ograniczenia dla tabeli

en: Indexes for dumped tables
pl: Indeksy dla zrzutów tabel

en: Indexes for table
pl: Indeksy dla tabeli

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
pl: AUTO_INCREMENT dla zrzuconych tabel

en: AUTO_INCREMENT for table
pl: AUTO_INCREMENT dla tabeli

en: MEDIA TYPES FOR TABLE
pl: TYPY NOŚNIKÓW NA TABELĘ

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
pl: RELACJE DLA TABELI

en: It appears your table uses triggers;
pl: Wygląda na to, że twoja tabela używa wyzwalaczy;

en: Structure for view %s exported as a table
pl: Struktura widoku %s eksportowana jako tabela

en: (See below for the actual view)
pl: (Zobacz poniżej rzeczywisty widok)

en: Error reading data for table %s:
pl: Błąd odczytu danych dla tabeli %s:

en: Creation:
pl: Utworzenie:

en: Last update:
pl: Ostatnia aktualizacja:

en: Last check:
pl: Ostatnie sprawdzanie:

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
pl: System bazy danych lub starszego serwera MySQL w celu maksymalizacji zgodności produkcji z:

en: Object creation options (all are recommended)
pl: Opcje tworzenia obiektów (wszystkie są polecane)

en: Export contents
pl: Eksportuj zawartość

en: Purpose:
pl: Zamiar:

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
pl: Aktualizuj dane, gdy wykryte zostaną duplikaty kluczy podczas importowania (dodaj ON DUPLICATE KEY UPDATE)

en: Name of the new table (optional):
pl: Nazwa nowej tabeli (opcjonalnie):

en: Name of the new database (optional):
pl: Nazwa nowej bazy danych (opcjonalnie):

en: Import these many number of rows (optional):
pl: Zaimportuj wskazaną ilość wierszy (opcjonalnie):

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
pl: Pierwsza linia pliku zawiera nazwy kolumn <i>(jeśli wyłączone, pierwsza linia będzie częścią danych)</i>

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
pl: Jeśli dane w każdym wierszu pliku nie są w takiej samej kolejności jak w bazie danych, lista odpowiednich nazw kolumn tutaj. Nazwy kolumn muszą być oddzielone przecinkami, a nie zamknięte cudzysłowami.

en: Column names:
pl: Nazwy kolumn:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
pl: Niewłaściwy format w linii %d danych wejściowych CSV.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
pl: Niewłaściwa suma kolumn w CSV w linii %d.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
pl: Niewłaściwy parametr importu CSV: %s

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
pl: Nieprawidłowa kolumna (%s) określona! Upewnij się, że nazwy kolumn są napisane poprawnie, oddzielone przecinkami, a nie w cudzysłowie.

en: Column names:
pl: Nazwy kolumn:

en: This plugin does not support compressed imports!
pl: Ten moduł nie obsługuje skompresowanych importów!

en: MediaWiki Table
pl: Tabela MediaWiki

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br>%s.
pl: Nieprawidłowy format danych wejściowych mediawiki w linii: <br>%s.

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
pl: Importuj procenty jako dane "po przecinku" <i>np: 12.00% jako 0.12</i>

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
pl: Importuj waluty <i>(np. $5.00 do 5.00)</i>

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
pl: Plik XML ma nieprawidłową strukturę lub jest niekompletny. Proszę skorygować problem i spróbować ponownie.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
pl: Nie można przeanalizować arkusza kalkulacyjnego OpenDocument!

en: ESRI Shape File
pl: Plik kształtu ESRI

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
pl: Wystąpił błąd podczas importowania pliku kształtów ESRI: "%s".

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
pl: MySQL Spatial Extension nie obsługuje typu ESRI "%s".

en: The imported file does not contain any data!
pl: Importowany plik nie zawiera żadnych danych!

en: SQL compatibility mode:
pl: Tryb zgodności SQL:

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
pl: Nie używaj <code>AUTO_INCREMENT</code> dla wartości zerowych

en: This format has no options
pl: Ten format nie ma żadnych opcji

en: The %s table doesn't exist!
pl: Tabela '%s' nie istnieje!

en: Schema of the %s database - Page %s
pl: Schemat bazy danych %s - Strona %s

en: SCHEMA ERROR:
pl: Błąd SCHEMA:

en: PDF export page
pl: Strona eksportu PDF

en: Schema of the %s database
pl: Schemat bazy danych %s

en: Relational schema
pl: Schemat relacyjny

en: Table of contents
pl: Spis treści

en: Show color
pl: Pokaż kolor

en: Only show keys
pl: Pokaż tylko klucze

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Landscape
pl: Orientacja pozioma

en: Portrait
pl: Orientacja pionowa

en: Same width for all tables
pl: Taka sama szerokość dla wszystkich tabel

en: Show grid
pl: Pokaż siatkę

en: Order of the tables
pl: Kolejność tabel

en: Name (Ascending)
pl: Nazwa (rosnąco)

en: Name (Descending)
pl: Nazwa (malejąco)

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
pl: Konwertuje wartości logiczne do tekstu (domyślnie 'T' i 'F'). Pierwsza opcja jest na TRUE, drugi to FALSE. Nonzero=true.

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
pl: Wyświetla TIME, TIMESTAMP, DATETIME lub numeryczne kolumny timestamp unix jako sformatowane daty. Pierwsza opcja to offset (w godzinach), które zostaną dodane do znacznika czasu (domyślnie: 0). Użyj drugą opcję, aby określić inny termin daty/czasu. Trzecia opcja określa, czy chcesz zobaczyć lokalną datę lub UTC jeden (użyj"local" lub "utc" strun) za to. Zgodnie z tym, format daty ma inną wartość - dla "lokalnego" można znaleźć w dokumentacji PHP strftime() i dla "utc" to odbywa się za pomocą funkcji gmdate().

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
pl: %d %B %Y, %H:%M

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
pl: Wyświetla link do pobrania danych binarnych w kolumnie. Możesz skorzystać z pierwszej opcji, aby określić nazwę pliku, lub użyć drugiej opcji, jako nazwy kolumny, która zawiera nazwę pliku. Jeśli użyjesz drugiej opcji, należy ustawić pierwszą opcję, jako ciąg pusty.

en: LINUX ONLY: Launches an external application and feeds it the column data via standard input. Returns the standard output of the application. The default is Tidy, to pretty-print HTML code. For security reasons, you have to manually edit the file src/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php and list the tools you want to make available. The first option is then the number of the program you want to use. The second option should be blank for historical reasons. The third option, if set to 1, will convert the output using htmlspecialchars() (Default 1). The fourth option, if set to 1, will prevent wrapping and ensure that the output appears all on one line (Default 1).
pl: TYLKO LINUX: Uruchamia zewnętrzną aplikację i przekazuje jej dane z kolumny przez standardowe wejście. Zwraca standardowe wyjście aplikacji. Domyślnie jest to Tidy, aby ładnie wydrukować kod HTML. Ze względów bezpieczeństwa musisz ręcznie edytować src/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php i wyświetlić listę narzędzi, które chcesz udostępnić. Pierwsza opcja to numer programu, którego chcesz użyć. Druga opcja powinna być pusta ze względów historycznych. Trzecia opcja, jeśli jest ustawiona na 1, konwertuje dane wyjściowe za pomocą htmlspecialchars() (Domyślnie 1). Czwarta opcja, jeśli jest ustawiona na 1, zapobiegnie zawijaniu i zapewni, że dane wyjściowe pojawią się w jednym wierszu (Domyślnie 1).

en: You are using the external transformation command line options field, which has been deprecated for security reasons. Add all command line options directly to the definition in %s.
pl: Używasz pola opcji wiersza poleceń transformacji zewnętrznej, które zostało wycofane ze względów bezpieczeństwa. Dodaj wszystkie opcje wiersza poleceń bezpośrednio do definicji w %s.

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
pl: Wyświetla zawartość kolumny jak jest, bez uruchamiania go przez htmlspecialchars(). Oznacza to, że kolumna jest Zakłada się, że zawierają prawidłowe HTML.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
pl: Wyświetla szesnastkową reprezentację danych. Opcjonalny pierwszy parametr określa jak często dodawane będą spacje (domyślnie: co 2 półbajty).

en: Displays a link to download this image.
pl: Wyświetla odnośnik do tego obrazu (bezpośrednie ściągnięcie BLOBa).

en: Image upload functionality which also displays a thumbnail. The options are the width and height of the thumbnail in pixels. Defaults to 100 X 100.
pl: Funkcja przesyłania zdjęć, która wyświetla również miniaturę. Dostępne opcje to szerokość i wysokość miniatury w pikselach. Domyślnie 100x100.

en: Image preview here
pl: Podgląd obrazu tutaj

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
pl: Wyświetla klikalną miniaturkę; opcje: szerokość,wysokość w pikselach (oryginalne proporcje zostaną zachowane).

en: Converts an (IPv4) Internet network address stored as a BIGINT into a string in Internet standard dotted format.
pl: Konwertuje adres sieci Internet (IPv4) zapisany jako BIGINT na ciąg znaków w standardowym internetowym formacie z kropkami.

en: Prepends and/or Appends text to a string. First option is text to be prepended, second is appended (enclosed in single quotes, default empty string).
pl: Dołącza i / lub dołącza tekst do ciągu. Pierwsza opcja to tekst do dodania, druga jest dołączana (ujęta w pojedyncze cudzysłowy, domyślnie pusty ciąg).

en: Validates the string using regular expression and performs insert only if string matches it. The first option is the Regular Expression.
pl: Sprawdza poprawność ciągu za pomocą wyrażenia regularnego i wykonuje wstawianie tylko wtedy, gdy ciąg znaków pasuje do niego. Pierwsza opcja to Wyrażenie regularne.

en: Validation failed for the input string %s.
pl: Niepowodzenie sprawdzania poprawności dla ciągu wejściowego %s.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
pl: Formatuj tekst traktując jako zapytanie SQL z podświetlaniem składni.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
pl: Pokazuje jedynie część napisu. Pierwsza opcja to offset, od którego ma zacząć się wyświetlanie tekstu (domyślnie 0). Druga opcja to ilość zwracanego tekstu. Jeżeli jest pusta, zwracany jest cały pozostały tekst. Trzecia opcja określa jakie znaki zostaną dodane do wyjścia, jeżeli zwracany jest część napisu (domyślnie: …) .

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
pl: Funkcja przesyłania plików dla kolumn TEXT. Nie ma obszaru tekstowego do wprowadzania danych.

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
pl: Wyświetla obraz oraz link; kolumna zawiera nazwę pliku. Pierwsza opcja to prefiks URL jak "https://www.example.com/". Druga i trzecia opcja jest szerokością i wysokością w pikselach.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
pl: Wyświetla link; kolumna zawiera nazwę pliku. Pierwsza opcja to prefiks URL jak "https://www.example.com/". Druga opcja to tytuł linku.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
pl: Konwertuje adres sieci Internet w formacie (IPv4/IPv6) na format binarny

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format into a long integer.
pl: Konwertuje adres sieci internetowej w formacie (IPv4/IPv6) na długą liczbę całkowitą.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
pl: Składnia podświetliła edytor CodeMirror dla JSON.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
pl: Składnia podświetliła edytor CodeMirror dla SQL.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
pl: Składnia podświetliła edytor CodeMirror dla XML (i HTML).

en: Converts an Internet network address stored as a binary string into a string in Internet standard (IPv4/IPv6) format.
pl: Konwertuje adres sieciowy zapisany jako ciąg binarny na ciąg znaków w formacie standardowym Internet (IPv4/IPv6).

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
pl: Formatuje tekst jako JSON z podświetlaniem składni.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
pl: Formatuje tekst jako XML z podświetlaniem składni.

en: Authentication Application (2FA)
pl: Aplikacja uwierzytelniająca (2FA)

en: Provides authentication using HOTP and TOTP applications such as FreeOTP, Google Authenticator or Authy.
pl: Zapewnia uwierzytelnianie za pomocą aplikacji HOTP i TOTP, takich jak FreeOTP, Google Authenticator lub Authy.

en: Hardware Security Key (FIDO U2F)
pl: Sprzętowy klucz bezpieczeństwa (FIDO U2F)

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting FIDO U2F, such as a YubiKey.
pl: Zapewnia uwierzytelnianie przy użyciu sprzętowych tokenów zabezpieczających obsługujących FIDO U2F, takich jak YubiKey.

en: Two-factor authentication failed: %s
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie powiodło się: %s

en: Two-factor authentication failed.
pl: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie powiodło się.

en: No Two-Factor Authentication
pl: Brak uwierzytelniania dwuskładnikowego

en: Login using password only.
pl: Zaloguj się tylko przy użyciu hasła.

en: Simple two-factor authentication
pl: Proste uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: For testing purposes only!
pl: Tylko do celów testowych!

en: Hardware Security Key (WebAuthn/FIDO2)
pl: Sprzętowy klucz bezpieczeństwa (WebAuthn/FIDO2)

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting the WebAuthn/FIDO2 protocol, such as a YubiKey.
pl: Zapewnia uwierzytelnianie przy użyciu sprzętowych tokenów zabezpieczających obsługujących WebAuthn/FIDO2, takich jak YubiKey.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
pl: Serwer nie odpowiada (lub gniazdo lokalnego serwera nie jest prawidłowo skonfigurowane).

en: The server is not responding.
pl: Serwer nie odpowiada.

en: Logout and try as another user.
pl: Wyloguj się i spróbuj jako inny użytkownik.

en: Please check privileges of directory containing database.
pl: Proszę sprawdzić uprawnienia katalogu zawierającej bazę danych.

en: Details…
pl: Szczegóły…

en: Connection to server is disabled, please enable $cfg['AllowArbitraryServer'] in phpMyAdmin configuration.
pl: Połączenie z serwerem jest wyłączone, proszę włączyć $cfg['AllowArbitraryServer'] w konfiguracji phpMyAdmin.

en: Replication started successfully.
pl: Replikacja rozpoczęła się pomyślnie.

en: Error starting replication.
pl: Błąd uruchomienia replikacji.

en: Replication stopped successfully.
pl: Replikacja została zatrzymana pomyślnie.

en: Error stopping replication.
pl: Błąd zatrzymywania replikacji.

en: Replication resetting successfully.
pl: Reset replikacji powiódł się pomyślnie.

en: Error resetting replication.
pl: Błąd resetowania replikacji.

en: Success.
pl: Sukces.

en: Error.
pl: Błąd.

en: Unable to connect to primary %s.
pl: Nie można połączyć się z serwerem głównym %s.

en: Unable to read primary log position. Possible privilege problem on primary.
pl: Nie można odczytać pozycji dziennika głównego. Możliwy problem uprawnień na serwerze głównym.

en: Unable to change primary!
pl: Nie można zmienić serwera głównego!

en: Primary server changed successfully to %s.
pl: Serwer główny został pomyślnie zmieniony na %s.

en: The routing cache could not be written, you need to adjust permissions on the folder/file "%s"
pl: Nie można zapisać pamięci podręcznej routingu, musisz dostosować uprawnienia do folderu/pliku „%s”

en: Error 404! The page %s was not found.
pl: Błąd 404! Strona %s nie została znaleziona.

en: Error 405! Request method not allowed.
pl: Błąd 405! Metoda żądania jest niedozwolona.

en: Native MySQL authentication
pl: Natywne uwierzytelnianie MySQL

en: SHA256 password authentication
pl: Uwierzytelnianie hasłem SHA256

en: Unix Socket based authentication
pl: Uwierzytelnianie oparte na Unix Socket

en: Old MySQL-4.0 authentication
pl: Stare uwierzytelnianie MySQL-4.0

en: Account locking is not supported.
pl: Blokowanie konta nie jest obsługiwane.

en: No privileges.
pl: Brak uprawnień.

en: Includes all privileges except GRANT.
pl: Wszystkie uprawnienia, oprócz GRANT.

en: The password for %s was changed successfully.
pl: Hasło dla %s zostało zmienione.

en: You have revoked the privileges for %s.
pl: Masz cofnięte uprawnienia dla %s.

en: Revoke
pl: Cofnij

en: No users selected for deleting!
pl: Żaden użytkownik ze został zaznaczony do usunięcia!

en: Reloading the privileges
pl: Przeładuj uprawnienia

en: The selected users have been deleted successfully.
pl: Wybrani użytkownicy zostali usunięci pomyślnie.

en: You have updated the privileges for %s.
pl: Zaktualizowano uprawnienia dla %s.

en: Deleting %s
pl: Usuwanie %s

en: The privileges were reloaded successfully.
pl: Uprawnienia były przeładowane pomyślnie.

en: The user %s already exists!
pl: Użytkownik %s już istnieje!

en: Privileges for %s
pl: Uprawnienia dla %s

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
pl: Uwaga: phpMyAdmin pobiera uprawnienia użytkowników bezpośrednio z tabel uprawnień MySQL. Zawartość tych tabel może różnić się od uprawnień używanych przez serwer, jeśli zostały one zmienione ręcznie. W takim przypadku przed kontynuowaniem powinieneś %s przeładować uprawnienia %s.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
pl: Uwaga: phpMyAdmin pobiera uprawnienia użytkowników bezpośrednio z tabel uprawnień MySQL. Zawartość tych tabel może różnić się od uprawnień używanych przez serwer, jeśli zostały one zmienione ręcznie. W takim przypadku uprawnienia muszą zostać ponownie załadowane, ale obecnie nie masz uprawnienia RELOAD.

en: You have added a new user.
pl: Dodałeś nowego użytkownika.

en: A user account allowing any user from localhost to connect is present. This will prevent other users from connecting if the host part of their account allows a connection from any (%) host.
pl: Dostępne jest konto użytkownika umożliwiające każdemu użytkownikowi połączenie lokalne. Uniemożliwi to innym użytkownikom łączenie się, jeśli część hosta ich konta zezwala na połączenie z dowolnego (%) hosta.

en: Handler
pl: Obsługa

en: Query cache
pl: Pamięć podręczna zapytań

en: Threads
pl: Wątki

en: Temporary data
pl: Dane tymczasowe

en: Delayed inserts
pl: Opóźnione dodania

en: Key cache
pl: Bufor klucza

en: Joins
pl: Złączenia

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Transaction coordinator
pl: Koordynator transakcji

en: Flush (close) all tables
pl: Przeładuj (zamknij) wszystkie tabele

en: Show open tables
pl: Pokaż otwarte tabele

en: Show replica hosts
pl: Pokaż podrzędne hosty

en: Show replica status
pl: Pokaż stan serwera podrzędnego

en: Flush query cache
pl: Opróżnij bufor podręczny zapytań

en: Command
pl: Polecenie

en: Progress
pl: Postęp

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
pl: Odczytanie wersji nie udało się. Być może nie ma połączenia z Internetem lub serwer aktualizacji nie odpowiada.

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
pl: Używasz wersji Git, uruchomić [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]Najnowsza stabilna wersja to %s, wydana na %s.

en: No newer stable version is available
pl: Nowsza stabilna wersja nie jest dostępna

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
pl: Korzystanie z zakładki "%s" jako domyślne przeglądanie zapytania.

en: Showing as PHP code
pl: Pokaż jako kod PHP

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
pl: Bieżący wybór nie zawiera unikalnej kolumny. Opcje edycji siatki, pola wyboru, edycji, kopiowania i usuwania są niedostępne. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
pl: Bieżący wybór nie zawiera unikalnej kolumny. Funkcje edycji siatki, edycji, kopiowania i usuwania mogą powodować niepożądane zachowania. %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
pl: Uruchom zapytanie/zapytania SQL na serwerze “%s”

en: Run SQL query/queries on database %s
pl: Wykonanie zapytania/zapytań SQL do bazy danych %s

en: Run SQL query/queries on table %s
pl: Uruchom zapytanie SQL/zapytania w tabeli %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
pl: Brak szczegółowych informacji o tym mechanizmie składowania.

en: %s is available on this MySQL server.
pl: %s jest dostępny na tym serwerze MySQL.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
pl: Mechanizm %s został wyłączony dla tego serwera MySQL.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
pl: Ten serwer MySQL nie obsługuje mechanizmu składowania %s.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
pl: Nazwą podstawowego klucza musi być… PRIMARY!

en: Can't rename index to PRIMARY!
pl: Nie można zmienić nazwy indeksu na PRIMARY!

en: No index parts defined!
pl: Brak zdefiniowanych części indeksu!

en: Problems with indexes of table `%s`
pl: Problemy z indeksami tabeli `%s`

en: Source database `%s` was not found!
pl: Źródło bazy danych '%s' nie zostało znalezione!

en: Target database `%s` was not found!
pl: Docelowej bazy '%s' nie znaleziono!

en: Invalid database:
pl: Niewłaściwa baza danych:

en: Invalid table name:
pl: Niewłaściwa nazwa tabeli:

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
pl: Tabela %1$s ma nazwę zmienioną na %2$s.

en: Could not save table UI preferences!
pl: Nie można zapisać preferencji UI tabeli!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
pl: Nie udało się czyszczenie preferencji tabeli UI (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
pl: Nie można zapisać "%s" własności UI. Wprowadzone zmiany nie będą trwałe po odświeżeniu strony. Proszę sprawdzić, czy struktura tabeli została zmieniona.

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
pl: Błąd podczas tworzenia klucza zewnętrznego na %1$s (należy sprawdzić typy danych)

en: Default theme %s not found!
pl: Nie znaleziono domyślnego motywu graficznego %s!

en: Theme %s not found!
pl: Motywu %s nie znaleziono!

en: No valid image path for theme %s found!
pl: Nie znaleziono prawidłowej ścieżki do obrazka dla motywu graficznego %s!

en: Tracking data definition successfully deleted
pl: Śledzenie definicją danych pomyślnie usunięte

en: Tracking data manipulation successfully deleted
pl: Śledzenie manipulacją danymi pomyślnie usunięte

en: Data definition statement
pl: Instrukcja definiowania danych

en: Data manipulation statement
pl: Instrukcja przetwarzania danych

en: Tracking statements
pl: Śledzenie instrukcji

en: Delete tracking data row from report
pl: Usuń wiersz śledzenia danych z raportu

en: No data
pl: Brak danych

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
pl: Pokaż %1$s w okresie od %2$s do %3$s wg użytkownika %4$s %5$s

en: SQL dump (file download)
pl: Zrzut SQL (plik do pobrania)

en: SQL dump
pl: Zrzut SQL

en: This option will replace your table and contained data.
pl: Ta opcja zamienia twoją tabelę i zawarte w niej dane.

en: SQL execution
pl: Wykonanie SQL

en: Export as %s
pl: Eksportuj jako %s

en: Version %s snapshot (SQL code)
pl: Wersja %s migawki (kod SQL)

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
pl: Możesz wykonać zrzut poprzez tworzenie i używanie tymczasowej bazy danych. Upewnij się, że masz uprawnienia do tego.

en: Comment out these two lines if you do not need them.
pl: Ujmij w komentarz te dwa wiersze jeśli ich nie potrzebujesz.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
pl: Instrukcje SQL zostały wyeksportowane. Proszę skopiować zrzut lub go wykonać.

en: Tracking report for table `%s`
pl: Raport śledzenia tabeli `%s`

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
pl: Śledzenie dla %1$s zostało włączone w wersji %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
pl: Śledzenie dla %1$s zostało wyłączone w wersji %2$s.

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
pl: Wersja %1$s z %2$s została usunięta.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
pl: Wersja %1$s stworzona, śledzenie dla %2$s jest aktywne.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
pl: Przepraszamy, nie udało nam się przywrócić upuszczonego wyzwalacza.

en: Trigger %1$s has been modified.
pl: Wyzwalacz %1$s został zmodyfikowany.

en: Trigger %1$s has been created.
pl: Tabela %1$s została utworzona.

en: You must provide a trigger name!
pl: Musisz podać nazwę wyzwalacza!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
pl: Należy podać poprawny czas dla wyzwalacza!

en: You must provide a valid event for the trigger!
pl: Musisz podać ważne wydarzenie dla wyzwalacza!

en: You must provide a valid table name!
pl: Musisz podać prawidłową nazwę tabeli!

en: You must provide a trigger definition.
pl: Musisz podać definicję wyzwalacza.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
pl: 1-Bajtowa liczba całkowita, ze znakiem zakres -128 do 127, bez znaku zakres wynosi od 0 do 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
pl: 2-Bajtowa liczba całkowita, ze znakiem zakres -32,768 do 32 767, bez znaku zakres wynosi od 0 do 65 535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
pl: 3-Bajtowa liczba całkowita, ze znakiem zakres -8,388,608 do 8,388,607, bez znaku zakres 0 do 16,777,215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
pl: 4-Bajtowa liczba całkowita, ze znakiem zakres -2,147,483,648 do 2 147 483 647, bez znaku zakres 0 do 4 294 967 295

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
pl: 8-Bajtowa liczba całkowita, ze znakiem zakres -9,223,372,036,854,775,808 do 9,223,372,036,854,775,807, bez znaku zakres 0 do 18,446,744,073,709,551,615

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
pl: Szereg stałoprzecinkowych (M, D) - Maksymalna liczba cyfr (M) wynosi 65 (domyślnie 10), maksymalna liczba miejsc po przecinku (D) wynosi 30 (domyślnie 0)

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
pl: Małe wartości zmiennoprzecinkowych numer, dopuszczalne są - 3.402823466E 38 do - 1.175494351E-38, 0 i 1.175494351E-38 do 3.402823466E 38

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
pl: Podwójnej precyzji numer, dopuszczalne wartości zmiennoprzecinkowych są - 1.7976931348623157E 308 do - 2.2250738585072014E-308, 0 i 2.2250738585072014E-308 do 1.7976931348623157E 308

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
pl: Synonim dla DOUBLE (wyjątek: w trybie REAL_AS_FLOAT SQL jest synonimem typu "float")

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
pl: Przechowywanie m bitów na wartość typu pole bitowe (M), (wartością domyślną jest 1, maksymalnie jest 64)

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
pl: Synonim TINYINT(1), wartość zero uznaje wartość FAŁSZ, wartości niezerowe — są uważane za prawdziwe

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
pl: Alias unikatowy BIGINT bez znaku nie NULL AUTO_INCREMENT

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
pl: Datę, obsługiwany jest zakres %1$s do %2$s

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
pl: Data i godzina kombinacja zakresu obsługiwanych jest %1$s %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
pl: Sygnatura czasowa, zakres 1970-01-01 00:00:01 UTC do 2038-01-09 03:14:07 UTC, przechowywane jako liczba sekund od epoki (1970-01-01 00:00:00 UTC)

en: A time, range is %1$s to %2$s
pl: Czas, zakres %1$s do %2$s

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
pl: W roku w czterocyfrowym (4, domyślnie) lub (2) formacie dwucyfrowym, wartości dopuszczalne są 70 (1970)-69 (2069) lub 1901 do 2155 i 0000

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
pl: O stałej długości (0-255, domyślnie 1) ciąg znaków, który jest zawsze prawo dopełnione spacjami do podanej długości podczas przechowywania

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
pl: Ciąg znaków o zmiennej długości (%s) efektywna długość maksymalna jest z zastrzeżeniem maksymalny rozmiar wiersza

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
pl: Kolumna tekstu o maksymalnej długości 255 (2 ^ 8 - 1) znaków przechowywanych z prefiksem jednobajtowych wskazujące długość wartości w bajtach

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
pl: Kolumna tekstu o maksymalnej długości 65 535 (2 ^ 16 - 1) znaki, przechowywane prefiksu dwubajtowy, wskazując długość wartości w bajtach

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
pl: Kolumna tekstu o maksymalnej długości 16,777,215 (2 ^ 24 - 1) znaków przechowywanych z prefiksem trzybajtowy wskazujące długość wartości w bajtach

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
pl: Kolumna tekstu o maksymalnej długooci 4 294 967 295 lub 4GiB (2 ^ 32 - 1) znaki, przechowywane prefiksu czwartego bajtu, wskazując długość wartości w bajtach

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
pl: Podobne do typu CHAR, ale przechowuje binarna bajtu ciągi zamiast ciągów znaków nieznakowe

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
pl: Podobnego typu VARCHAR, ale przechowuje binarna bajtu ciągów, zamiast ciągów znaków nieznakowe

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
pl: Kolumna BLOB o maksymalnej długości 255 (2 ^ 8 - 1) bajtów, przechowywane z prefiksem jednobajtowych wskazujące długość wartości

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
pl: Kolumna BLOB o maksymalnej długości 16,777,215 (2 ^ 24 - 1) bajtów, przechowywane z prefiksem trzybajtowy wskazujące długość wartości

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
pl: Kolumna BLOB o maksymalnej długości 65 535 (2 ^ 16 - 1) bajtów, przechowywane prefiksu dwubajtowy, wskazując długość wartości

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
pl: Kolumny obiektu BLOB o maksymalnej długooci 4 294 967 295 lub 4GiB (2 ^ 32 - 1) bajtów, przechowywane prefiksu czwartego bajtu, wskazując długość wartości

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
pl: Wyliczenie, wybrane z listy wartości maksymalnie 65 535 lub specjalnych '' wartość błędu

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
pl: Pojedyncza wartość wybrana z zestawu maksymalnie 64 członków

en: A type that can store a geometry of any type
pl: Typy, które mogą przechowywać geometrię dowolnego typu

en: A point in 2-dimensional space
pl: Punkt w przestrzeni 2-wymiarowej

en: A curve with linear interpolation between points
pl: Krzywa z interpolacji liniowej pomiędzy punktami

en: A polygon
pl: Wielokąt

en: A collection of points
pl: Zbiór punktów

en: A collection of curves with linear interpolation between points
pl: Zbiór krzywych z interpolacji liniowej pomiędzy punktami

en: A collection of polygons
pl: Zbiór wielokątów

en: A collection of geometry objects of any type
pl: Zbiór obiektów geometrycznych dowolnego typu

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
pl: Przechowywanie i umożliwienie wydajnego dostępu do danych w dokumentach JSON (ang. JavaScript Object Notation)

en: Intended for storage of IPv6 addresses, as well as IPv4 addresses assuming conventional mapping of IPv4 addresses into IPv6 addresses
pl: Przeznaczony do przechowywania adresów IPv6, a także adresów IPv4 przy założeniu konwencjonalnego mapowania adresów IPv4 na adresy IPv6

[ctx: numeric types]
en: Numeric
pl: Numeryczny

[ctx: date and time types]
en: Date and time
pl: Data i czas

[ctx: spatial types]
en: Spatial
pl: Przestrzenny

en: Taking you to the target site.
pl: Zabiorę cię do miejsca docelowego.

en: The profile has been updated.
pl: Profil został zaktualizowany.

en: Password is too long!
pl: Hasło jest za długie!

en: Could not save configuration
pl: Nie można zapisać konfiguracji

en: The phpMyAdmin configuration storage database could not be accessed.
pl: Brak dostępu do magazynu konfiguracji phpMyAdmin w bieżącej bazie danych.

en: Max: %s%s
pl: Maksymalny rozmiar: %s%s

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
pl: %s dni, %s godzin, %s minut i %s sekund

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Error in ZIP archive:
pl: Błąd w archiwum ZIP:

en: No files found inside ZIP archive!
pl: Archiwum ZIP jest puste!
