phpMyAdmin 6.0.0-dev - en to am translation catalogue (19 entries)

en: Primary
am: የመጀመሪያ

en: Table comments:
am: የቴብል ኮሜንት

en: Column
am: ኮለመን

en: Type
am: ዓይነት

en: Null
am: ባዶ

en: Comments
am: ኮሜንት

en: Yes
am: አዎ

en: No
am: አይደለም

en: Click to sort.
am: ለመደርደር ይጫኑ

en: Links to
am: አገናኝ ከ

en: Select all
am: ሁሉንም ምረጥ

en: Tables
am: ቴብሎች

en: Data
am: ዳታ

en: Database comment
am: የዳታቤዝ ኮሜንት

en: No tables found in database.
am: ዳታቤዝ ውስጥ ምንም ቴብል የለም

en: No tables selected.
am: ምንም ቴብል አልተመረጠም።

en: Bad type!
am: የማይረባ ዓይነት!

en: The database name is empty!
am: የዳታቤዝ ስም ባዶ ነው!

en: Access denied!
am: የተከለከለ ነው!
